Luup peale | Paide vormis hooaega ilmestavad trumbid kindlaks võiduks (galerii) (0)

Üks löögirusikas, ainuvõimalik tulemus: Paide pani jälle trumbid maksma. Foto: Liisi Troska

Hooaja algul nelja hulka tulekust unistanud, ent selle tulemuse juba viimase mänguderingi alguses kindlustanud Paide Linnameeskond hüppas vähemalt hetkeks liigatabelis suisa teisele kohale, alistades kodus kindlalt 4:0 Viljandi Tuleviku. Mäng peegeldas ehedalt kõike seda, mis on Paide meeskonna tänavu uutesse kõrgustesse viinud.

Avapoolajal pea lakkamatult rünnanud ja vastastele üksikuid vastuvõimalusi pakkunud Paide suutis Viljandi väravaluku lõpuks lahti muukida 41. minutil, kui Andre Frolovi eeltöö realiseeris tabamuseks Sander Sinilaid. Kohe teise poolaja alguses kasvatas Edgar Turilt kaitseliini taha söödu saanud Ander Ott Valge eduseisu kaheväravaliseks ja tagantjärgi võib öelda, et sellega oli mäng ka tehtud.

Peagi sündis Yann Michael Yao soolo järel kolmaski värav ning punkti pani mängule taas Sinilaid, kes lõpetas Frolov-Valge-Yao efektse kombinatsiooni täpse löögiga ristnurka. Sel hooajal Tulevikuga kaks korda pisut hädas olnud Paidele kuulusid seekord kindlalt kolm võidupunkti. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Mida Levadia ei suutnud, selle tegi Paide ära

Tulevik mängis ka paar vooru tagasi Levadia vastu viiemehelise kaitseliiniga ning see toimis hästi, sest Levadia rahuldus palli liialt aeglase kiigutamisega, muutus juhtvärava järel mugavaks ja Viljandi karistas nende laiskust viimastel minutitel viigiväravaga. Paide ei lubanud endale kumbagi eksimust – esiteks pandi “vurr” algusest peale Tuleviku värava all käima ning saadi enne avapoolaja lõppemist edu kätte, teiseks aga hoiti vastaseid korraliku surve all kuni surmkindla eduseisu saavutamiseni.

2. Uus klass avaldub teise poole vastu

Mõlemad eelmises punktis mainitud oskused ehk nii kõrge tempo kui ka võimalikult kaua hoitav intensiivsus on olnud Paide tänavuste esituste märksõnad, samuti meeskondlik ühtsus. Üks asi on see, et tippudega on enamjaolt mängitud kui võrdne võrdsega, teine aga asjaolu, et Tallinna suurt kolmikut Flora-Levadia-Kalju kõrvale jättes on Paide ülejäänud 63 võimalikust punktist võtnud 59. See tähendab, et 21 mängust on võidetud 19 ja vaid kaks viiki lepitud.

Seejuures on Paide väravate vahe neis kohtumistes muljetavaldav 62:8 ning veel märkimisväärsem on see, et 21 kohtumisest koguni 15-s on oma puur lõpuni puhtana hoitud. Viimanegi näitab ennekõike keskendumisvõimet, isegi nelja- või viieväravalises eduseisus on Paide suutnud korralikult lõpuni mängida ega ole platsil asju laadaks lasknud, mis võiks tekitada põhjendamatut üleolekutunnet ja keskendumisprobleeme järgmiseks kohtumiseks.

3. Tulevik komistab alatasa enda kaevatud aukudesse

Viljandi meeskonna tänavune suurim häda on individuaalsed eksimused. Pahatihti on vastastele kingitud rumalaid penalteid, seekord aga magati teise poolaja avavile järel täiesti maha Valge jooks kaitseliini taha, millest sündis 15 sekundit pärast teise poolaja algust Paide teine värav. Selle tabamusega oli mäng ühtlasi tehtud ning kõik Viljandi peatreeneri Sander Posti võimalikud vaheajajutud nullitud. Viljandi mehed on küll visad võitlejad, ent raske on tulemuseni jõuda, kui enda istumise all olevat oksa nädalast nädalasse sellisel moel saetakse.

4. Mängu parim – Sander Sinilaid

Kaks väravat räägivad niigi enda eest, kuid äsja Paide särgis läbi aegade kõrgliigas enim mänge pidanud meheks kerkinud Sinilaid on viimastes voorudes tegutsenud sümpaatselt näljase suhtumisega. Ehkki Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko istutas ta vahepeal pingile mitte niivõrd mängulistel põhjustel, vaid pigem KTM-reeglist tulenevate kitsenduste tõttu, on lühike kõrvaltvaatajana veedetud periood Sinilaiule väga hästi mõjunud.

21. septembril kell 13 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - Viljandi JK Tulevik 4:0 (1:0)
41., 70. Sander Sinilaid, 46. Ander Ott Valge, 53. Yann Michael Yao

Väravasöödud: 41. Andre Frolov, 20. Edgar Tur, 53. Karl Mööl, 70. Yann Michael Yao
Hoiatused: 60. Martin Kase - 50. Kristjan Kask
Mänguolud: +12, pilves ilm, muruväljak heas seisukorras