Napikas! Keskkaitsja 90+7. minuti värav päästis Leverkuseni kaotuseta seeria (0)

Josip Stanišici (keskel) värav 90+7. minutil päästis Leverkuseni naha. Kaotuseta seeria jätkub! Foto: Scanpix / Thilo Schmuelgen / Reuters

Värske Saksamaa meistri Leverkuseni Bayeri 44-mänguline kaotuseta seeria oli juba peaaegu lõppemas, ent Dortmundi Borussia vastu peetud kohtumise lõpuvile kõlades säras tablool ikkagi 1:1 viigiseis.

Bundesliga eelmises voorus Bremeni Werderi üle võetud 5:0 võiduga meistritiitli kindlustanud Leverkusen hoidis Dortmundi vastu pikalt taga nulli. Seejuures pidid oma kõrgtasemelisi oskusi näitama nii Leverkuseni väravasuul seisnud Lukas Hradecky kui ka tema Dortmundi ametivend Gregor Kobel.

81. minutil murdus meistermeeskonna kaitseblokk ikkagi – Niclas Füllkrug kõmmutas Marcel Sabitzeri tsenderduse võimsa ülepuusalöögiga võrku. Leverkuseni imeline seeria paistis juba olevat katkemas, ent Xabi Alonso hoolealustel olid siiski teised plaanid.

Mängule lisaks määratud kaheksast üleminutist seitse olid sekundite pärast täitumas, kui tänavuse hooaja superkomeet Florian Wirtz läkitas värava ette nurgalöögi. Kõige kõrgemale kerkis keskkaitsja Josip Stanišic, kes suunas palli kauni pealöögiga tagumisse väravanurka. Leverkuseni imeline (nüüd juba 45-mänguline) seeria jätkub.

Seni Müncheni Bayerniga võrdsetel punktidel asetsenud Stuttgarti hõbemedalilootused said aga korraliku põntsu. 1:2 kaotus Bremeni Werderile tähendab suurema tõenäosusega pronksmedalit, kuid kogu lootus pole siiski veel kadunud – 4. mail ootab Bayernit ja Stuttgarti ees suur omavaheline hõbedalahing.

Dortmundi Borussia - Leverkuseni Bayer 1:1 (0:0)