Nelja aastaga null, kahe mänguga kaks: mõõna seljatanud Stuttgart leidis ootamatu lukumuukija (0)

Stuttgart on Bundesligas mängu uuesti jooksma saanud. Foto: Scanpix / EPA / Roland Wittek

Bundesligas püsib jätkuvalt medalikonkurentsis vahepealsest minimõõnast üle saanud Stuttgart. Kodus alistati 3:1 Mainz ja kuigi liider Leverkuseni Bayer on endiselt kaugel, hoitakse Dortmundi Borussiat selja taga.

Kohtumise avapoolaeg tuli varakult peatada, põhjuseks Saksamaal viimaste nädalatega tavapäraseks saanud fännide protestiaktsioon, mille käigus pilluti väljakule tennisepalle ja šokolaadimünte. Kui lõpuks jätkata õnnestus, käisid mänguohjad käest kätte, kuniks Stuttgart need enda kätte haaras. Avapoolajale lisati seisaku tõttu veerand tundi ning üleminutite alates jõudis kodumeeskond lühikese aja jooksul kaks korda sihile.

Skoori avas suvel Berliini Herthast saabunud vasakkaitsja Maximilian Mittelstädt, kes polnud enne eelmise vooru kohtumist Freiburgiga Bundesligas üle nelja aasta skoori teinud, aga oli nüüd teist mängu järjest täpne. Avaväravale eeltöö teinud Pascal Stenzel kordas sama kaks minutit hiljem, nüüd vormistas söödu tabamuseks Jamie Leweling.

Teisel poolajal vormistas võidu Bundesliga resultatiivseim Saksamaa passiga ründaja Deniz Undav. Eelmisel hooajal Inglismaa kõrgliigas Brightonis hätta jäänud ja Stuttgartile laenatud Undav on sel hooajal kuulunud algkoosseisu vaid 13 liigamängus, ent löönud nüüd juba 14 väravat. Nullimängu Stuttgart teha ei suutnud, sest mõni minut pärast Undavi tabamust lõi külaliste auvärava Ludovic Ajorque, kuid 3:1 võit hoiab neid jätkuvalt tabeli kolmandal real.

Valusa pettumuse elas üle tabelis tagant kolmandal real asuv Köln, kes oli võõrsil Hoffenheimi vastu tänu Max Finkgrafe suurepärasele karistuslöögile üleminutiteni kinni selles, et võtta hooaja jooksul esmakordselt kaks järjestikust võitu. Ent Finkgrafe värav jäigi Kölni ainsaks raamide vahele lennanud löögiks ning neljandal üleminutil tõi Andrej Kramaric tabloole 1:1 viigi. Köln on seetõttu endiselt üleminekumängudele viival kohal, turvalisusest lahutab neid viis punkti.

Stuttgart - Mainz 3:1 (2:0)
45+1. Maximilian Mittelstädt, 45+3. Jamie Leweling, 73. Deniz Undav - 76. Ludovic Ajorque

Hoffenheim - Köln 1:1 (0:0)