Nõmme Kalju õigustab fännide plakati keelamist. EJL ja turvafirma plakatis probleemi ei näinud (7)

Nõmme Kalju president Kuno Tehva. Foto: Brit Maria Tael

Nõmme Kalju fännid jälgisid eilset kohtumist FC Kuressaarega värava tagant, sest klubi juhtkond ei lubanud neid Vladimir Putini vastase plakatiga Sportland Arenale. Turvatöötajad ja Eesti Jalgpalli Liit ei näinud plakatiga staadionile tulemises probleemi.

"Venemaa rahvas! Pisike vaimuhaige oma suurejoonelises punkris ei vääri teie lojaalsust!" oli kirjutatud inglise keeles plakatile, millega Kalju poolehoidjad olid sunnitud mängu vaatama aia tagant. "Klubi juhtkond keelas ära põhjendusega, et see on poliitiline," selgitas Kalju fännide esindaja kolmapäeval Soccernet.ee-le, miks neid plakatiga väravast sisse ei lastud.

"Otsus on väga kahetsusväärne. Me küsisime jalgpalliliidult üle, nemad on seda disaini näinud ja nad andsid oma heakskiidu, seega mingit trahvi ei oleks sellest klubile tulnud. See on puhtalt klubi maailmavaatest või ma ei tea millest tulenev otsus," lisas Kalju fännide esindaja, kelle nimi ja isik on Soccernet.ee toimetusele teada, aga kes palus seda turvakaalutlustel mitte avaldada.

Nõmme Kalju fännide plakat eilsel Premium liiga mängul. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

REKLAAM

Kalju president Kuno Tehva jagas täna hommikul Facebookis oma isiklikul seinal omapoolseid selgitusi, miks plakatit staadionile ei lubatud. "Plakat pidi tulema fännidelt, tuli natukene teisel kujul ja tuli viimasel minutil. Sellest tulenevalt jäi ära kokkulepitud aktsiooni plakati osa, sest seda ei jõutud kõikide osapooltega kooskõlastada," kirjutas Tehva.

Kalju president lisas: "Rõhutan: Kalju ei tolereeri sõda, Kalju toetab Ukraina inimesi ja me seisame nende eest alati ja lõpuni! See on kontekstist välja rebitud olukord ja olen seisukohal, et poliitika ja sport tuleb nii palju kui vähegi võimalik lahus hoida. Igatahes kukkus plakati asi halvasti välja ja proovime järgmine kord kõik koos paremini."

Turvaülem ega EJL probleemi ei näinud

Kalju - Kuressaare kohtumise turvaülem Einar Lillo selgitas Õhtulehele antud kommentaaris, et Kalju fännidele tal ühtegi etteheidet pole ja plakatit oleks võinud tema vaatevinklist ka staadionil, mitte ainult aia taga eksponeerida.

"Kuigi spordivõistluste üldprintsiip on see, et igasugused poliitilised loosungid on keelatud, siis täna on meil olukord hoopis teine ja see on aktsepteeritud, kui seal ei ole vägivallale üleskutsuvaid või ebatsensuurseid väljendeid. Sel plakatil seda ei esinenud. Meie ei näinud plakatil ohtu või probleemi, et see ei tohiks staadionil olla," sõnas Lillo Õhtulehele.

Eesti jalgpalli liidu (EJL) arendusdirektor Mihkel Uiboleht rääkis eile õhtul Postimehele, et Kalju fännid pöördusid enne kohtumist nende poole ja uurisid, kas sellist plakatit võib kasutada. EJL andis selleks rohelise tule.

Pühapäeval Paides on sama plakat ilmselt staadionil

Kalju võitis eilse Premium liiga 1. vooru kohtumise FC Kuressaare vastu tänu Ioannis Tsivelekidise ja Alex Matthias Tamme väravatele 2:0. Roosad Pantrid jälgisid kohtumist Jalgpalli tänavalt aia taga, plakat oli kogu kohtumise vältel eksponeeritud, lehvis üle 10 Ukraina lipu ning mitmel puhul süüdati ka signaaltõrvikud.

Kalju vastaseks Premium liiga 2. voorus on mullu pronksi võitnud Paide Linnameeskond. Tegemist on kõrgliiga selle hooaja esimese matšiga, kus vastamisi mulluse esineliku meeskonnad. Kohtumine algab pühapäeval kell 17.15 Paide kunstmuruväljakul ning sellest teeb otseülekande ETV2.

Kas Kalju fännide plakat Paides staadionile lubatakse? Paide tegevjuht Jaanus Pruuli kinnitas Soccernet.ee-le, et nende poolt takistusi pole. "Oleme omalt poolt olnud suhtluses Roosade Pantrite fännirühmaga ning neile kinnitanud, et kõnealuse plakati staadionil eksponeerimise vastu meil mitte midagi ei ole," sõnas Pruuli Soccernet.ee-le.

Kalju fännide esindaja ütles täna pärastlõunal Soccernet.ee-le: "Me peame eilsest šokist üle saama ja asju natuke arutama. Kui me Paidesse läheme, siis on plakat raudselt kaasas."

* * *

Kalev Kruus Kuno Tehvale: uskumatu kaabakas

Kuno Tehva Facebooki-seina ühe varasema, eile õhtul tehtud postituse all vallandus põhjalik vaidlus tema ja TV3 spordikommentaatori Kalev Kruusi vahel, mille algatas Kruusi lühike kommentaar: "Puhka jalga Kuno Tehva. Sellistel päevadel sa tuled rääkima midagi kooskõlastamisest. Täiesti uskumatu kaabakas."

Tehva üks selgitusi kõlas: "Soovitus fännidele oli viimasel hetkel ilmunud uut plagu staadioniväliselt kuskil mujal kasutada. Tõesti ei olnud enam aega aruteludeks, sest mäng hakkas. Fännid tahtsid oma plakati väljaspoole aeda panna, me ei keelanud seda ja plakat sai hea kajastuse."

Kruusi vastus: "Mida üldse arutada? Lapsed, naised surevad. Kõik on paanikas ja hirmul ja sa hakkad mingi kuradi plakati üle arutama. Viruta see enne mängu keset statat ja aamen. Ma olen räigelt pettunud."

* * *

Kalju sattus avalikkuse halvakspanu alla ka 2021. aasta märtsis

Nõmme Kalju on mänguvälise käitumisega sattunud avalikkuse terava tähelepanu alla teist märtsi järjest. Aasta eest, kui endine tippjalgpallur Mia Belle Trisna avaldas Kanal 2 saates "Õhtu!", et tema ja Kalju kauaaegse treeneri Fredo Getulio Aurelio vahel oli seksuaalsuhe, reageeris Kalju esmalt ennast õigustavalt ja vastaspoolt süüdistavalt.

Klubi saatis toona välja pressiteate, kus Kalju tegevjuht Ehte Eamets ütles muuhulgas, et Trisna ja Aurelio "suhe põhines vastastikusel mõistmisel ja kokkuleppel ning kestis veel aastaid ka pärast seda, kui neiu oli saanud täisealiseks. /.../

Oleme pehmelt öeldes šokeeritud tema kolmteist aastat hiljem esitatud kahtlustustest. Saime teada treeneri heast läbisaamisest, võib öelda suhtest, kahtlused tõstatanud naisterahvaga, aga seda perioodist, kui ta oli täisealine. Samas ei ole meil seni olnud mingit alust ja ka õigust olnud sekkuda ühegi treeneri eraellu. Treenerina on ta oma tööd teinud hästi ja selles osas klubil pretensioone ei ole."

Päev hiljem, kui jalgpalliliit teatas distsiplinaaruurimise algatamisest nii Aurelio kui ka Kalju suhtes, muutus klubi toon täielikult. Aureliole määrati distsiplinaarmenetluse järel eluaegne jalgpallis tegutsemise keeld, mille rahvusvaheline jalgpalliliit (FIFA) laiendas ülemaailmseks. Kalju suhtes algatatud EJL-i distsiplinaaruurimine pole veel lõpule jõudnud.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Juan Pablo Ramirez   •  
(213.219.106.***)
Mehva on Tunn
Denis Krestinin   •  
(62.65.209.***)
Mis kasu sellist plakatit, ainuke mees venemaal kes võiks sisse lülitada mängu kalju - kure on Harin ja ei usu tal on seda vaja... nii ka lepingu katkestada
Mr.Maximus   •  
(183.88.67.***)
Plakat see läbi huumoriprisma on palju räigemaid nähtud.Mida siin nii väga karta see on suunatud mõrtsuka ja kurjategia olemuse paljastamiseks ,keda terve maailm vihkab.
Mõtiskleja   •  
(81.90.124.***)
Kalev Kruusi ees müts maha, et oma nime tagant ausalt ja otse asjad välja ütleb nii nagu on ja antud situatsioonis ka nõustun kõigega mis ta ütleb. Kalev vist Järvelaga ainukesed spordiajakirjanikud, kes avalikult sots meedias ja live eetris hetkel julgelt ja ausalt oma arvamust avaldavad. Kaljul eelmisest märtsist siiamaani nii halb enesetunne, et nüüd ollakse nagu igas asjas väga ettevaatlikud, et jumala eest jälle skandaali ei satuks aga nüüd just seetõttu satutigi, et muretseti liiga üle. Ei jõua järgmise aasta märtsi ära oodata, et millega meid Kalju siis üllatab :D
kesa   •  
(85.253.239.***)
Samal ajal said putinlaste poolt pommitatud Harkovis surma 2 Harkovi SPC grupi ultrat, 1 on haavatud, 6 teadmata kadunud.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Kalju on selline Bemmivendade klubi, mõtlemisvõime on sageli sarnasel tasemel
humorist   •  
(146.255.183.***)
Varasemalt jalgpallis väga lambiseid otsuseid olnud. Israeli-Palestiina konflikti peale tähelepanu tõmbamine on küll klubide karistamisega lõppenud, olgugi seal surevad ka lapsed ja naised raketilöökide tulemusel.

Näiteks Celtic ja UEFA. Kohe kerge googeldamisega.

Vabandust, aga Kalev Kruus ise ei taju, et jalgpallis ei saa uisapäisa asju teha, sest kõrgemalt võib karistus tulla. Isegi Palestiina lipu näitamine publiku poolt on trahve toonud. Asjad peavad olema kooskõlastatud. Kui mingid inimesed jäid hiljaks oma lubatud plakatiga, siis võiks ise peeglisse vaadata, mitte teistele näpuga näidata. Tagantjärgi nüüd kõigile olevat see plakat sobinud, aga kus enne oli heakskiit?

Tundub, et siin kõiksugu lambised sõimajad ja virtue signalling idioodid on ise reaalsusest kaugel. Suht kindel kui oleks maailmas leige huvi Ukraina sõja vastu, siis Gazpromi toetatud UEFA väänaks jalgpalli ka apoliitiliseks selle konflikti osas. Tuletan meelde, et konflikt algas 2014. 2008 ründas Venemaa Gruusiat. Siis kogu kommanda siin Soccernetis vaatas rõõmsalt Gazpromi jalgpalli edasi.

Tehva tundub pigem eelnevate PR probleemide valguses tagasihoidlikum. Ma ei saa aru, et kus probleem on, et kui inimene on avalikult andnud mõista, et tema toetab Ukrainat.

@Wingback
Kogu jalgpall suuresti bemmivendadega sarnase mõtlemistasemele inimeste jaoks. :)

Sisene
Norbert Hurt Ironmanist: triatlonirajal saan maitsta iseenda ürgset tugevust
PAIDE LANGES BELGIAS
LÄHEB MÄNGUKS!
Real Madrid pakatab kvaliteedist ja enesekindlusest, Barcelona tulistab jätkuvalt endale jalga
LEVADIA LEEGIONÄRIDEST
KOKKUPUUTED VÄLISMAAGA
SUUR MÄNG HELSINGIS
Luup peale | Euroopa ohtlikem ründaja tappis Eintrachti lootused. Real Madrid ei korranud Tallinna viga
PODCAST
Udune Albion | Paneme poe kinni, sest Manchester City on tiitli endale ostnud?  (külas Leitmaa!)
TIPPLIIGAD KOGUVAD HOOGU
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
22
20
2
0
62:11
62
2.
Tallinna FCI Levadia
22
18
3
1
52:9
57
3.
Nõmme Kalju FC
22
14
4
4
45:18
46
4.
Paide Linnameeskond
20
11
3
6
47:20
36
5.
FC Kuressaare
22
9
4
9
26:30
31
6.
JK Narva Trans
22
6
3
13
27:40
21
7.
Tartu JK Tammeka
22
5
3
14
18:44
18
8.
JK Tallinna Kalev
22
4
3
15
21:62
15
9.
Tallinna JK Legion
21
3
5
13
19:44
10
10.
Pärnu JK Vaprus
21
2
2
17
21:60
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
62
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
46
Paide Linnameeskond
36
FC Kuressaare
31
JK Narva Trans
21
Tartu JK Tammeka
18
JK Tallinna Kalev
15
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!