Noortekoondise jalgpalluril jääb Leedu vastu mängimata, kuna ta keeldus koroonatestist (51)

Taaniel Usta. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna Flora duubelmeeskonna ründaja Taaniel Usta (18) sai kutse juunikuisteks mängudeks (Leedu vastu) Eesti U19 koondisesse, kuid jääb siiski koondiselaagrist eemale, kuna keeldus tegemast koroonaviiruse testi.

Eesti Jalgpalli Liidu avalike suhete juhi Mihkel Uibolehe sõnul on selline juhtum Eestis esmakordne: "Koondiste tasemel ei ole küll sellist juhtumit varem olnud."

Riigikogu liige, EKRE fraktsiooni kuuluv Kalle Grünthal võttis Usta koondisest eemalejäämise teemal Facebookis kriitiliselt sõna: "1. Kas Eestis kehtib Eesti Põhiseadus või UEFA reeglid? 2. Millistele Eesti!!! õigusaktidele tuginedes Te survestate noormängijat ennast pidevalt testima?"

Uiboleht selgitas Soccernet.ee-le: "Euroopa jalgpall tegutseb pärast koroonaviiruse pandeemia tulekut sellise juhendi nagu UEFA Return to Play alusel. Selles juhendis on hästi palju punkte, näiteks kuidas tagada staadionil erinevad usaldusmeetmed. Üks oluline punkt on see, et kõik asjaosalised - mängijad, kohtunikud, treenerid, muu personal - annavad enne mänge negatiivse koroonaviiruse testi. Täpselt samadest põhimõtetest lähtuvad kõik rahvusvahelised mängud, sealhulgas Eesti ja Leedu U19 maavõistlused. Üks mängija andis teada, et tema ei ole nõus seda testi tegema. Meie vastus oligi see, et tegemist on ühe rahvusvahelise nõudega, mida ei ole võimalik Eesti Jalgpalli Liidul otsustada või kuidagi kahtluse alla seada. Testimisnõue kehtib enamikel spordialadel maailmas, kehtis ka eilses Meistrite liiga finaalis. Me ei debateeri teemal, et mis on koroonaviirus, me lihtsalt täidame rahvusvahelist reeglit. Jalgpalliliit ei saa ühele ega mitmele mängijale teha erandit. Eelnevalt testimist läbimata ei ole võimalik mängus osaleda."

Isa soovitusel

Kas jalgpalliliit ei püüdnud Ustat ümber veenda? "Kuna ta palus suhelda sel teemal oma isaga, siis me selgitasime tema isale kirja teel, et see on rahvusvaheline nõue ja seda ei ole jalgpalliliidul võimalik muuta. Ta on väga koondisesse oodatud, aga lihtsalt sel eeldusel, et peab täitma rahvusvahelisi nõudeid. Me ei taha ega saagi kedagi millekski sundida, jalgpalli mängimine on vabatahtlik tegevus. Sportlikus mõttes sai ta kutse ja kui ta soovib koondisega liituda, siis selleks ei ole vaja teha muud, kui testida," vastas Uiboleht.

Usta on varem esindanud Eesti U16 ja U17 koondiseid. Floras on ta langenud duubelmeeskonna treeninggruppi, kuna esindusmeeskond teeb kollektiivsete isolatsioonide vältimiseks regulaarselt koroonateste.

Eesti U19 koondis kohtub Leeduga Tallinnas TNTK staadionil 5. ja 7. juunil.

Kommentaarid

Morten Palu   •  
(46.131.35.***)
johhaidi🤣🤣🤣
pereleib   •  
(145.14.32.***)
papa usta diktatuur
Jaak   •  
(85.253.227.***)
Tubli Taavi,keera jah poiste elu perse. Uskumatu...
cyrusvk   •  
(84.50.37.***)
Ikka täielik assortii maskivastastelt. Nüüd selgus, et lisaks muule ei luba nende veendumused end ka testida. Väga õige, et sellised kõrvale jäetakse, sest mingite individualistide pärast ei pea teised oma tervisega riskima.
Kevv92   •  
(84.50.219.***)
Taavi, kas sellist mainet ja jama sa oma lollustega poegadele tahadki. Vastik...
MNa   •  
(91.129.110.***)
:D :D :D
Mõtiskleja   •  
(145.14.35.***)
Ja siis me imestame, kuhu meie jalka noor põlvkond takerduma on jäänud. Kui vanemad on oma viimsedki ajurakud kaotanud ja oma lapsed nii üles kasvatavad, siis ongi raske, et sealt midagi tuleks. Piinlik perekond Usta. Piinlik.
ronrein   •  
(90.191.154.***)
Kahju poisist, häbi vanematele. Grünthali tekst on ka ikka täiesti idiootne.
antz-   •  
(195.50.216.***)
Kloun
MR11   •  
(81.90.124.***)
Lamba kari see Ustade perekond
ton666   •  
(90.191.75.***)
Täiskasvanud inimesed kardavad vatitikku. Kas häbi ei ole :D
Kullulillu   •  
(46.131.62.***)
Väga õige tegu!

Testige ennast kui tahate, tema ei taha.
Olen Konstantin   •  
(146.255.181.***)
Äkki arvas, et tegu on IQ testiga, tema isal küll see olematu.
TheBroEx   •  
(91.131.76.***)
See huvitav jah, saaks aru, et vaktsiini ei taha teha (liiga uus, liiga kiiresti tehtud vaktsiin või ükskõik mis põhjus), siis see isegi oleks arusaadav, aga no lihtsalt test... ja sellest keelduda... nojah..
Rainer Mäekask   •  
(46.131.35.***)
Viimasega nõus,et oleks tegu vaktsiiniga saaks veel aru.On see pulk ninna topitud ja mõnus see ei ole aga,et sellepärast riigi koondist alt vedada on ajuvaba.Sellisel jalgpalluril(vanemate(isa)mõjul v.mitte on vastutustundetu ja tulevikus treeneritele tõsine mõtlemine kas üldse kutsuda taoline pallur koondisesse v.ei.
Nekromaniakk Huitillos   •  
(81.90.124.***)
Kas keegi võib raudselt kinnitada, et selle testiga sulle mingisuguseid lisandeid ei manustata? Maailm on selle pandeemiaga suht ära keeranud ning siit võib igasuguseid üllatusi oodata...
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Terviseamet ju lasi alles välja pressiteate, et mingid testerite vatitikud tuleb kiiremas korras eemaldada. Ehk kartis, et saab selle ninna. Tervitan ka ärakeeranud maailma
jkj   •  
(90.191.17.***)
Njah, käbi ei kuku kännust kaugele. Kahju poisist.
Inhouse   •  
(176.46.103.***)
@Nekromaniakk Huitillos
Kas keegi võib raudselt kinnitada, et WC-s kakal käimise järgselt paberiga pühkides mingisuguseid lisandeid ei manustata?
Kas keegi võib raudselt kinnitada, et koer haukumisega tegelikult ei ropenda?
Kas keegi võib raudselt kinnitada, et paranoilised inimesed ei ole haiged?
Imazlataz9   •  
(84.50.137.***)
Kahju jah et isa oma ajuhälbega rikub poja karjääri ära nii. Häbi!
Vastas   •  
(90.191.163.***)
Kui ei taha reeglite järgi mängida ja Eestit esindada, siis tulebki võtta need, kes tahavad. Parem juba noorteklassides sellised välja sõeluda.
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
Tegemist on Taanieli mitte minu otsusega.
Taaniel on teinud PCR testid kuni 18a saamiseni kuigi sinnani oli mul seadusandlik voli ja vastutus tema tervise ja heaolu eest lapsevanemana.
Mina toetan Taanieli iseseisvust, kindlameelsust ja tugevat karakterit. Kui keegi arvab, et Flora ja EJL hakkavad teda selle otsuse eest kättemaksuks diskrimineerima, siis te ju eeldatae Flora ja EJL koosneb kurjadest inimestest. Mina nii ei arva. Florasse läks Taaniel just selle pärast, et seal on väga toredad ja head inimesed. EJL on alati Taanieli suhtes olnud toetav ja nagu Uiboleht ütles, et hetkelgi on ta koondisse oodatud kui 31.05 testimisele läheb. Mina arvan, et kuuma suppi ei saa kiiresti süüa. Tuleb lusikatäis korraga ja lusika sisule veidi peale puhudes rahulikult protsess läbi käia. Flora treenerid on Taanieliga väga rahul ja tegemist puhtalt jalgpallivälise nüanssiga, milles ollakse erimeelsuses. Erimeelsuste puhul tasub meeles pidada, et meil on nendeks kõigil õigus. Nii Taaniel kui ka mina oleme väga rahul, et Taaniel on Floras ja ka U19 koondislane. Tegemist on medistiiniliste/juriidiliste/usutunnistuse ÜHE nüansiga. Taaniel ega ka mina pole Flora vastased vaid Taaniel pole selle PCRiga testimise nüansiga nõus ning Flora kui ka EJL arusaamaga PCR testi suhtes sama meelt. Eeldan, et nii Floras kui EJLis on mehisust ja kainust asju mitte laiendada mujale kui selle ühe nüansi sisulisele lahendamisele. Enamus inimesi ei ela oma elu nii, et sulle iga nädal pikk vatitikk ajudeni ninna torgatakse nii, et veri taga. Asi oli ammu juba proportsioonist väljas ja vastavasisulised läbirääkimised on olnud Floraga juba üle 2 kuu. Veelkord: olukord on veel lahtine ja Taaniel on omalt poolt kompromissina välja pakkunud verest võetava antikeha testi ja seda korduvalt. Ootan nii Floralt kui ka EJL vastavasisulisele ettepanekule hetkel vastust juba tükk aega. Taaniel on antud asjs pöördunud ka Õiguskantsleri poole, kes tõdes, et põhiseadus ei luba sundtestimist. EV territooriumil kehti ülimuslikuna põhiseadus. Taaniel pole oma õigustest loobunud.
Mis puutub minu kriitikasse ja vaatenurka eesti jalgpallile ja kohtunike töö kriitikale ning siit otsida mingi Flora/EJL vastast viha, siis sellel lihtsalt pole tõepõhja. Ma arvan, et kriitika teeb kohtunike töö paremaks. Kui kellgil on minu sõnavõttudega probleeme või neile meeldi, et olen usklik/lamemaalane ja minul pole õigust oma seisukohti vabalt välendada, siis ju tahad kitsendada minu pühiseaduslikke õigusi....
Aga kui sind lähemalt huvitab, siis võin võtta aega, et saaksid aru, miks usklik ja lamemaalane on tegelikult austust väljendavad nimetused. Niipalju ütlen vihjeks kuna 21 sajand ja palju asju on välja tulnud, siis on imekspandav kui palju harimatuid inimesi on - enamus inimestega on ülimalt igav väidelda nii lameda ma kui usu teemadel - teadmiste pagas, mille pealt oma otsused on tehtud on olematud. Kui tahad saada lisakommentaare Taanieli suhtes, siis võta julgelt FB messengeris ühendust - vastan lahkelt ja meeldivalt ning proovun selgitada vajadusel otsuse tagamaid.
Kaspar Bendi   •  
(91.129.106.***)
Hale vaadata, milliseid väärtusi enamus siinsetest kommenteerijatest esindavad. Tühipalja edu nimel laseksite vist kõik augud endal täis toppida, selleks, et saada feimi ja sulli, näilist edu?
trk   •  
(88.196.190.***)
Ma saan aru et EJL-i jaoks ebamugav teema, aga sellegipoolest on pahasti, et Soccernet ei ole suutnud selle uudise juurde Taaniel Usta kommentaari saada, või ka tema isa oma ning me peame seda kommentaaridest otsima.
Silveero   •  
(46.131.45.***)
Vana hea "isa soovitusel" haamriga pähe :D
AinUlttauntau   •  
(146.255.180.***)
Eile sain aztrazenecat vasakusse ja johnsonjohnsoni paremasse kätte. Hommikul tegin koroonatesti ja pärast läksin trenni. Esimest korda jooksin sada meetrit alla 10.30. Parandus tsirka 6.5 sekundit. Vaktsiin annab tiivad. Minge kõik elu parimale ravile.
NuFc   •  
(88.196.93.***)
Nii, pea terve A-koondis jäi kõrvale ühe positiivse testi pärast. Kui koondistes on testimine nõutud ja testist keeldutakse, siis on ju loomulik, et koondise mängule ei saa. Minu jaoks on see lihtne ja loogiline.
Siim Lomp   •  
(45.92.228.***)
Usta , lõpeta joomine palun
Mõtiskleja   •  
(87.119.179.***)
Küll on hea öelda nüüd kus Taaniel alles sai 18a, et "see oli tema enda otsus". Otseloomulikult see on tema enda otsus kui te olete oma last aastaid manipuleerinud selle valeinfo ja väidete kuulutamisega, ta on nii noor inimene, loomulikult ta pigem usub hetkel mida talle ta vanemad on terve elu õpetanud. See on nagu jehhoova tunnistajatega, kui nende laps saab 18 ega ta siis ei otsusta päeva pealt, et tema nüüd tänasest enam ei ole jehhoova. Kui sind on ikkagi pea terve nooruspõlv mingite uskumustega kasvatatud, sa ei saa eeldada, et noor inimene päriselt teab, millesse või mida ta tegelikult usub. Loodetavasti Taaniel nüüd täiskasvanuna hakkab nägema ka natuke kaugemale ja mõistab, et iseloomu näitamine mitte ei tähenda seda, kas võidelda terviseameti ja liitude paika pandud reeglite vastu, vaid iseloomu tuleks näidata jalgpalli väljakul, nagu kõik teised kümned miljonid noored üle maailma. Kuidas sa ütled 20 aasta pärast oma lastele, et sust ei saanud jalgpallurit, sest sulle ei meeldinud üks vatitikk 2 sekundit oma ninas...
käbi   •  
(91.129.100.***)
Peab tunnistama, et esimest korda Taavi Usta postitus ei ajanudki pead kätevahele. Väga viisakas selgitus. Kui ei taha, seda testi teha ja sel perioodil muud moodi ei saa testida, siis ootab. Täiskasvanud inimene, ise teab, mis teeb.
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
Mõtiskleja
Kas sa ei lugenud korralikult? Niikaua kui polnud 18 tegi kõik testid ja neid polnud vähe. Selle asemel, et arvata arvata meie kohta võiksid minuga ühendust võtta FBs nagu juba ennist mainisin: annan meeleldi selgitusi otsuste tagamaadest.
See, mis keskonnas me kasvame tõepoolest mõjutab meid. See selgrootus ja noore mehe taunimine enamuse siin kommenteerijate väärtushinnangute ja iseloomutuse suhtes väga kõrget taset ei näita kahjuks....
kuardioola   •  
(83.180.2.***)
Mulle jääb arusaamatuks, miks sellise suhtumisega noormees jätkuvalt koondisesse oodatud on. Oma meeskond ohtu seada meelega. Testimine põhiseadusega vastuolus. Minuteada pole doping ja oma mängude peale kihla vedamine samuti põhiseadusega vastuolus. Talendikaid noori küll. Paljudel jääb asi suhtumise taha. Selline suhtumine siis ongi, mida otsitakse.
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
kuardioola

Siinkohal ei saa su mõttekäigust aru. Kuidas terve inimene ohustab teisi? Ta oli ja siiani on nõus alternatiivse antikeha testiga, mis valiidsem kui PCR (mis on austria kohtus näiteks mittepädevaks tunnistatud) - see talle ei sobi ninaneelu surkimine/piinamine.

Ma ei saa siiani inimene peab tõestama, et ta pole kaamel? Kuidas terve inimene on haige? Ma ei saa siiani sellest aru. See on täielik ajuvaba nõiajaht tervete inimeste suhtes. Veelkord kuigi ta pole iialgi haige ka testid on puhtad ja on nõus alternatiivseid teste tegema (kuigi se on imelik nõue kui sümptomeid pole). Me ei räägi ju dopingudestist ega kihlvedudest vaid ühest konkreetsest PCR testist.
kuardioola   •  
(83.180.2.***)
Hr. Taavi Usta . Kuna meie maailmavaated, nagu mulle tundub, erinevad kardinaalselt. Ei näe ma sügavat mõtet teiega vaidlusesse astuda siin. Paljud positiivse testitulemuse saanud ei ole täheldanud sümptomeid. Asi pole selles. Eesti koondisel ehk meeskonnal on tähtis mäng. Et kõik sujuks teevad kõik testi. Üks noormees otsustab, et talle see test ei sobi. Pöördub õiguskantsleri poole, et tema põhiseaduslikke õigusi äkki piiratakse. Sellest ka minu võrdlus dopingu ja panustamisega. Äkki kui jalkaliit ei luba, piiratakse minu põhiseaduslikke õigusi. Päikest ja tervist kõigile.
Taavi Usta   •  
(46.131.40.***)
kuardioola

Teie: Paljud positiivse testitulemuse saanud ei ole täheldanud sümptomeid.
Ma ei saa aru kuidas see siia puutub. See ju kinnitab pointi, et PCR ei kõlba kuhugi??? Kas Te siis ei saa aru, et PCR annabki ca 10% valepositiivseid. Austria kohus on selle tunnistanud covidi testimiseks kõlbmatuks.
MIS MÕTE ON TESTIL; MIS EI NÄITA MITTE MIDAGI????
Taaniel oli nõus tegema testi, mis on täpsem ja oleks isegi paremini vähendanud riski, mida Taanieli puhul pole. Covid19/Sars2 pole siiani isegi markeeritud ja defineeritud (nad ei tea isegi mida nad sihivad testidega) ja PCR näitab üldisemalt biomaterjali olemasolu ja näita haigusttekitavat võimalikku viirust valiidselt, mida kinnitas ka testi looja. Kelle jaoks neid teste tehakse, kas enda jaoks, et kindel olla, et su mängijad ei ole haiged või nakkusohtlikud või lihtsalt niisama?

Mis puutub põhiseadusse, siis on õõvastav kuulda kui vähesed inimesed meie ühise elu ja õigussüsteemi alustala ei austata. Kui me anname oma vabaduse jaõigused ära, siis meilt võetakse lõpeks kõik ära. Ahsoo tuli meelde: Ma tegin just oma reegli, et sinu naabrid võivad sulle koju jalutada ning su perekonna ära tappa ja kogu su vara endale võtta ja meid huvita, mis eesti seadused ütlevad, meie rahvusvaheline alaliit toetab meid ja meil on omad reeglid vabadused ja õigused. Sa ei pruugi meiega nõus olla aga me teeme ikkagi nii, sest meil ei kehti ükski seadus enam....
kuardioola   •  
(83.180.2.***)
Hr. Usta uskuge mind, see, et teie arust on see test jama ei huvita mind. Te ei ole minu jaoks piisavalt pädev inimene seda otsustama. Usun, et ka jalgpalliliit ja teised ei võta selliseid otsuseid vastu kergekäeliselt. Teeme siis lõpuks selgeks. Kuna minu põhiseaduslik õigus on panustada näiteks mängule kus ma ise mängin siis mingi jalgpalliliit ei ütle , et ma seda teha ei tohi. Veelvähem karistab mind selle eest. Homme näiteks otsustan mina mängida Eesti koondise eest Läti vormis sest mulle meeldib see rohkemja jalkaliit ei otsusta selliseid asju. Mõne jaoks tubli sirge seljaga eesti mees, teise jaoks mõttetu jaurajast mittemeeskonna mängija, kellele ei saa loota. Maitse asi.
kuardioola   •  
(83.180.2.***)
Nagu olen aru saanud siis teie täisealine poeg on palunud suhelda sellel teemal teiega. Järelikult minu jaoks ongi dialoog selline. Noortekoondislane: jalkaliit võib oma reeglitega perse käia. Meil on põhiseadus. Mihkel Uiboleht : koondiseuks on valla, vaatame järgmine kord. See jääbki arusaamatuks. Side lõpp
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
kuardioola

See just point ongi, et võtavad ilma fakte uurimata kuigi vastasisulised uuringud PCR testide kohta on olemas. Mina räägin ühest tähtsast vabaduse valdkonnast ja see mõjutab meie elusid ülimalt palju. Ei EJL ega Flora pole dokumentaalselt näidanud kuidas nad on jõudnud selliste otsusteni. Tean vaid, et minu kompetents on täna nii EJL ki Flora kompetentsist kõrgem (olen õppinud ülikoolis biokeemiad ja füsioloogiat) ning palju täindanud ja igapäevaselt täiendan ennast, et paremini mõista. EV Põhiseadus pole suvaline dokument - see on alus meie omavahelisele suhtestumisele ja dialoogile, mida nii Flora kui EJL pole nõus teaduspõhiselt tegema vaid dikteerivad mitte midagi näitavate PCR testide kasutamist. Kuna Te esinete siin kuardioola valenime all, siis mul on teie pädevust raske hinnata muu põhjal kui see , mida räägite ja kahjuks näitate ennast väga nõrgast küljest. Jah jalkaliidu pädevus ei ole piiritu ja ta ei saa inimeste põhiõiguste kallale minna. Taaniel on 100% terve ja korduvalt testitud ja ilma mingisuguste haigusnähtudeta ja oli nõus alternatiivsete lahendustega ning nii Flora kui EJL käitusid EV seaduste vastaselt diskrimineerivalt tema suhtes!
See tulemustele panustamise jutt ei ole samas kategoorias. Taanielil pole huvi enda kasuks koondislasi ja Florakaid kuritahtlikult nakatada. Enda võistkonna peale panustamine ja tulemuste manipuleerimine ja kelmus selle läbi on hoopis teine teema.
Riikide esindamise printsiip on ka teine teema. See on tavaline demgoogide ja tõde mitte armastavate inimeste probleem - nad ei oska ja ei taha teemas püsida!!!
Teema on just EBAPÄDEV PCR ja sellest tulenev pidev piinav sügaval ninaneelus piinav surkimine. See test ei näita mitte midagi, on ebaproportsionaalne, mittevajalik, mõttetu ja inimest piinav praktika. Terve inimese (seda ei pea tegema just põdenud ja põdev inimene) selleks survestamine on värdijalik, piinav ja vastik käitumine kaaskodanike ja organisatsioonide poolt. Toonitan, et Taaniel võttis antud ostuse vastu kui nägi, et sellest hullusest ei plaanitagi loobuda. Teda oli just 10 päeva jooksul 5 korda surgitud-piinatud ja teatati, et nüüd hakkamegi igaks juhuks kõiki piinama, kes on terved - äkki olete haiged. Selline põdurate diktatuur tervete üle ülimalt ülbe ja enesekeskne käitumine ja pole vaba ühiskonna tunnuseks ja räiges vastuolus EV Põhiseduse ja rahvusvaheliste õigunormidega. FIFA, UEFA, EJL ja Flora on üles näidanud oma tahtmatust ja ebakompetentsi käia valguses nendes asjades ja see peab lõppema!!!
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
kuardioola

Jah EJL ja Flora ega ka keegi muu ei saa ja ei tohi meie põhiõiguste kallale minna nagu ka teised institutsioonid, ettevõtted või persoonid.
Kes on pohlakud, uibolehed - samasugused inimesed nagu meie ja neil pole meelevalda meie elude ning tervise üle. Kes nad sellised on arvates võivat tallata EV Põhiseadust mudasse??? Kas nad on rajanud oma väikse jalka vürstiriigi?
Parandagu meelt ja tulgu mõistusele. See pole mingi jalgpalli nüanss - tegu on inimese tervise ja meditsiini (sealhulgas testimiselele) mitta ainult ebaseaduslikku vaid, tarbetu, usuvastase ja piinava praktikaga, millel puudub igasugune teaduspõhine alus.
Jaan95   •  
(136.228.197.***)
To: Taavi Usta
Oled tahtlikult eiranud mõningaid õiguslikke nüansse. Põhiseadus määratleb inimeste õigused riigisiseselt. See ei piira rahvusvahelisi reegleid. Jalgpallis kehtivad UEFA ja FIFA reeglid. On olemas selline UEFA dokument nagu "UEFA return to play protocol". Kuni Sa seda mingis rahvusvahelises spordikohtus ei tühista, ta kehtib. Selle dokumendi järgi mingeid muid testimismeetodeid ei aktsepteerita. Austria kohus võis mingisugustel asjaoludel seda testimist mitte õiguslikuks pidada, kuid Austria jalgpallurid ei saa sellegipoolest ilma selle tesita rahvusvahelistel mängudel osaleda. Ehk Austria kohtu otsus on vaid riigi sisese mõjuga. Samuti ei mõju Sinu argumendid Leedu korrakaitsjatele, kes Sinu poega lihtsalt riiki ei luba. Kas sellele ka mõtlesid? Eesti Põhiseadus seal ammugi ei kehti.
Timbu Limbu   •  
(62.65.227.***)
Hr Usta teab väga hästi, et nii tema oma pojad kui kõik ülejäänud jalgpallurid on vabatahtlikult loobunud oma põhiseaduslikest õigustest kirjutades alla EJL mängijalitsentsile. Veelkord, ise vabatahtlikult on PS õigustest loobunud. Punkt. Ülejäänud jutt vatitikkudest ja testidest ei puutu asjasse ja on pullikaka.
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
To: Jaan95

Antud juhul oli otsus EJL oma mitte UEFA ja mängud on eestis. Tegelikult see ongi ju point, et nii UEFA kui EJL ületavad oma volipiire ja rikuvad seadusi ja tuleks vastutusele võtta!!! Testidele saab määrata ainult arst ning seda, siis kui on kas eriolukord või sümptomid, mis viitavad ohtlikule nakkusele.
Põhiõigustest ei saa ükski dokument kedagi võõrandada - need on õigustühjad. Taaniel on igale poole kirjutanud, et ta ei loobu ühestki oma õigusest.
Selline inimeste elude üle valitsimene oli natsisaksamaa praktika, mis teise maailma sõja järgsetes kohtuprotsessides on hukka mõistetud ja on kriminaliseritud!!!
Allan Soomets   •  
(88.196.167.***)
Kuardiola, sa oled minu arvates lihtsalt idioot ja isegi PCR test võib seda ilmselt kinnitada, sest see kinnitab või lükkab ümber mida iganes. Probleem on selles, et alaliidud ja UEFA on läinud seda teed, et kõige peale noogutada ja koogutada, sest muidu neil ei lasta lihtsalt üldse mängida. Sama nagu kollaborant. Minnakse kaasa võimuga enda heaolu huvides. See on eeskuju? Minu meelest on see piinlik, aga see on reaalsus milles me elame ja selline suhtumine on au sees, kahjuks.
Jaan95   •  
(136.228.197.***)
To: Taavi Usta
Mängitakse Leeduga, mitte mingi kohaliku satsiga. Seega toimuvad mängud rahvusvaheliste reeglite järgi. Kui leedukad saavad teada, et keegi nõuete järgselt testimata, siis võivad nad mängimisest keelduda. Kui leedukad saavad seda hiljem teada, siis on oodata rahvusvahelist skandaali ja ka sanktsioone UEFA poolt.
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
Allan Soomets

hea sõna!!!
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
Jaan95

EJL ja UEFA ning leedu alaliidu seaduse pole EV Põhiseadusest ega rahvusvaheliest õigusest ülemalpool seisvad ja see on nende probleem kui nad seadusevastaselt käituvad. EJL käitus kriminaalselt kui sundis Taanielit talle vastuvõetamatut ebaseaduslikku toimingut tegema.
Jaan95   •  
(136.228.197.***)
Põhiseaduses on ka piirangud: Igaüks peab oma õiguste ja vabaduste kasutamisel ning kohustuste täitmisel austama ja arvestama teiste inimeste õigusi ja vabadusi ning järgima seadust.
Praegusel juhul vilistad teiste õiguste peale. Lisaks on selline seadus nagu Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadus.. Kui seadus ei meeldi, siis Põhiseadus ei vabasta selle seaduse täitmisest.
NuFc   •  
(88.196.93.***)
Taavi Usta

Kas Te olete juba unustanu mis juhtus A-koondisega? Ühe positiivse testi pärast kukkus pea terve koondis karantiini ja pidime valikmänge mängima kokkuklopsitud koondisega ja nägime ise mis sellest välja tuli. Teile vb selline asi sobis, aga minule mitte ja enam sellist asja näha ei tahaks. Jah, inimesel on EV Põhiseadusest tulenevad õigused, aga Te ei saa iga kord EV Põhiseadusega lehvitada. UEFA mängudele kehtivad UEFA poolt seatud reeglid ja kui neid täita ei taheta, siis koondisse ka asja ei ole. Kui UEFA aktsepteerib ainult PCR testi, siis nii on.
Madis35   •  
(82.131.2.***)
Kahjuks on kodanik Taavi Ustaga täiesti mõttetu argumenteerida. Mul oleks pojana küll piinlik. Selle mehe stiilinäide ka siin: https://www.elu24.ee/7150033/juht-lukustas-end-autosse-ja-hakkas-vaidlema-politsei-purustas-autoakna
Taavi Usta   •  
(88.112.120.***)
Jaan95
UEFA on lihtsalt spordi alaliit ja EV Pühiseadus on ülimuslik. Teiste õigused pole rikutud nemad võivad PCRe teha kui tahavad.

NuTc
Taaniel tegi südametunnistuse järgi nagu olen teda julgustanud kogu elu elama - kuidas saan teda mitte toetada???

Madis35

Taaniel oli sellel ajal minuga autos. Nii Minul kui temal pandi ilma asjata käed raudu ja siis vaadati dokumente ja lasti lihtsalt ära sõita....
NuFc   •  
(88.196.93.***)
Taavi Usta

UEFA on Euroopa Jalgpalli Katuseorganisatsioon, kuhu alla koonduvad teised väiksemad jalgpalli alaliidud. Väga tore kui Taaniel OMA südametunnistuse järgi talitas, ega ma ei heidagi seda talle ette.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
NUMBRID RÄÄGIVAD
Graafikud | Kolmveerand hooajast selja taga: mille pinnalt võib Eesti saada uue euroklubi?
VÄRAVATESADU MÜNCHENIS
Luup peale | Bayern ja United heitlesid, kelle köök ruulib
REKORDHÄÄLED TASKUST!
TEEKOND TIPPU
Lisette Tammik: laste jalgpallitrennides võiksid poisid ja tüdrukud mängida koos
INGLISMAA
VÄRSKE PILK
Videokohtunik | Kas Florale anti derbis pehme või ilmselge penalti? Miks Paide punaseta jäi?
SN X PL
Soccernet vs. Premium liiga | Testime kalevlaste täpsust: kas rohkem palle saadeti ristnurka või raudteele?
RISTNURK
Andke ometi Onanale puhkust!
JALGPALLURITE NALJAD
Andke ometi Onanale puhkust! (0)
 
 
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
27
16
9
2
48:15
57
2.
Tallinna FC Flora
27
16
9
2
58:17
57
3.
Pärnu JK Vaprus
27
10
9
8
34:34
39
4.
JK Tallinna Kalev
27
9
9
9
29:33
36
5.
Paide Linnameeskond
27
8
12
7
30:23
36
6.
Nõmme Kalju FC
27
9
9
9
34:30
36
7.
FC Kuressaare
27
9
5
13
31:48
32
8.
JK Narva Trans
27
10
2
15
23:42
32
9.
Tartu JK Tammeka
27
4
12
11
25:42
24
10.
Harju JK Laagri
27
3
6
18
19:47
15
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
57
Tallinna FC Flora
57
Pärnu JK Vaprus
39
JK Tallinna Kalev
36
Paide Linnameeskond
36
Nõmme Kalju FC
36
FC Kuressaare
32
JK Narva Trans
32
Tartu JK Tammeka
24
Harju JK Laagri
15
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • R 18.00 Eesti - Kasahstan (naiste Rahvuste liiga)
  • R 19.45 Flora - Kalev (Premium liiga)
  • L 17.00 Kalju - Tammeka (Premium liiga)
  • L 19.30 Levadia - Kuressaare (Premium liiga)
  • P 19.00 Viimsi - Legion (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!