VAATA JÄRELE: Eesti U17 koondis alustas UEFA sõprusturniiri 7:0 võiduga! (vaata galeriid!) (8)

Eesti U17 koondis alustas täna kodus toimuvat UEFA sõprusturniiri Liechtensteini vastu, kes purustati kindla mängu toel koguni 7:0.

Kuivõrd Leedu võitis tänases esimeses mängus 2:0 Fääri saari, sai Eesti omale eesmärgiks võtta suurema arvu väravate löömise, et ise avapäeva järel turniiritabeli tippu tõusta. Sellega saadi väga edukalt hakkama, sest Daniil Tarassenkov viis Eesti Liechtensteini vastu juhtima juba kolmandal minutil ning viis minutit hiljem lõi Daniil Kuraksin tabloole 2:0. Esimese poolaja lõpuks olid Nikita Ivanov ja Aleksandr Šapovalov võõrustajate eduseisu suurendanud neljaväravaliseks.

Teisel poolajal tegi Eesti palju vahetusi, kuid jalga gaasipedaalilt maha ei võetud. 50. minutil realiseeris Šapovalov penalti, mille põhjustas Lorian Ajvazi käega mänguga. Kusjuures see tõi Ajvazile kaheksaminutilise eemaldamise - nimelt katsetatakse antud turniiril kollaste ja punaste kaartide kõrval ka ajutist eemaldamist. Ülekaalus mängimist ei suutnud Norbert Hurda hoolealused ära kasutada, sest kuigi võimalusi tekkis mitmeid, säras Jonas Strunk külaliste väravasuul hiilgavate tõrjetega.

64. minutil lõi aga Tarassenkov oma teise ja Eesti kuuenda värava ning üleminutitel vormistas vahetusest sekkunud Taaniel Usta üks-üks olukorras Eesti U17 koondise 7:0 võidunumbrid.

Kolmapäeval võõrustab Eesti Fääri saari ja reedel Leedut. Ka need kohtumised Sportland Arenalt toob Soccernet.ee teieni otsepildi vahendusel.