Pechteri imemäng ja teise poolaja alguse väravad tõid Tammekale võidu Tuleviku üle (0)

Karl Johan Pechter tegi Tammeka väravas suurepärase mängu. Foto: Imre Pühvel

Premium liiga viienda vooru matšis teenis tabelisse kolm punkti lisaks Tartu Tammeka, kes alistas võõral väljakul Viljandi Tuleviku 3:1.

Tammeka asus kohtumist juba viiendal minutil juhtima, kui Tuleviku kaitseliini peataoleku kasutas ära Martin Jõgi, kes Sander Kapperi söödu väravaks realiseeris. Tammeka haaras pärast väravat kerge initsiatiivi, aga väljakuperemehed kogusid end kiirelt.

Esimese poolaja keskpaigas oli viljandlastel mitu suurepärast võimalust mänguseis viigistada, kuid oma ülesannete kõrgusel oli paaril korral Tammeka puurilukk Karl Johan Pechter, kes tõrjus Kasim Talasbajevi ja Kristen Kähri sooritused.

Pooltunni möödudes jooksis Silver Grauberg karistusalas otsa Gerdo Juhkamile, kuid peakohtunik Kristo Tohver 11 meetri karistuslööki ei määranud. Seda tegi ta aga kümme minutit hiljem, kui Grauberg taas patustas, tõmmates Juhkami teistkordselt maha. Talasbajev realiseeris penalti ning peale seda kõlas ka poolajavile.

Teine poolaeg algas Tuleviku jaoks katastroofiliselt, Tammeka jaoks aga fantastiliselt. 56. minutil oli Nõmm raskustes Kapperi tsenderduse püüdmisega ja põrkas kokku enda mängijaga, mille tagajärjel pääses löögile Jõgi. 22-aastane ründaja ei eksinud ning viis külalised 2:1 ette.

Kõigest kolm minutit hiljem suurendas Tammeka oma eduseisu kaheväravaliseks, kui nurgalöögi olukorras kerkis kõige kõrgemale meeskonna kapten Kaarel Kiidron ning nahkkera võrku lõi.

Tulevik proovis mängupilti muuta vahetuste näol, aga soovitud tulemust see siiski ei toonud. Ka teisel poolajal päästis Tammekat mõnel korral halvimast väravasuul seisnud Pechter. Kohtumine lõppes tartlaste 3:1 võiduga.

Mängu parim - Karl Johan Pechter

Tammeka väravavaht tegi esimesel poolajal kaks olulist tõrjet. Nende puudumisel oleks võinud Tulevik avapoolaja võita. Mehel jagus enesekindlust ka teisel kolmveerandtunnil, kui ta ei lasknud enda selja taha lüüa ühtegi palli. Nullimängu ta aga ei saanud, sest Talasbajev realiseeris penalti.

Viljandi JK Tulevik - Tartu JK Tammeka  1:3 (1:1)