Pikk ette (ja ise järele) | Eesti koondis – mis juhtus ja kuidas edasi? (27)

Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" keskendub oma 260. osas Eesti koondisele. Saate tegid Kasper Elissaar, Ott Järvela ja Markus Jürgenson.

Eesti meeste koondis püüdis neljapäeval Varssavis EM-i pääset, aga ebaõnnestus selles. Miks läks sedasi? Kas see on paratamatu või hoopis šokk? Kuidas siit edasi minna? Kellega?

Teisipäeval ootab maavõistlus Soomega, kes on Eestiga väga sarnases olukorras. Mida oodata?

Saatekava:

00:00 Max lasi vilet
05:00 Poola - Eesti
46:40 Kuulajate küsimused
01:09:50 Soome - Eesti
01:24:00 Premium liiga

SEOTUD PILDIGALERIID
Fotograaf: LIISI TROSKA
Fotograaf: BRIT MARIA TAEL
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Gert Guriev   •  
(80.235.108.***)
Ott, kas Te ise ka saad aru kui väär oli Teie Aivar Pohlaku olukorra kirjeldus?
Myyt50   •  
(37.157.127.***)
Kulla mehed, ise te hypete enne igat koondisemängu meie võimalused nii suureks ja kui tuleb kaotus teete ise ringkaitse, et inimesed teevad koondisele liiga ja hakkate jaburaid vabandusi otsima. Keda huvitab, kes kus mängib Poola koondises, nagu koguaeg võidaks parema koosseisuga meeskond. Meie hetke jalgpall koos Häberliga on 21. sajandi kõige kehvem koondis ja see on fakt. Ei saa mingit arengust rääkida
purgeenius   •  
(80.235.101.***)
Kuulake eelmist: Pikk ette (ja ise järele) | Koondise-eri! Lahingut peab nõudma, tulemust tuleb loota.
13:50
Öeldi a la " Kaotuse ja kaotusel on suur vahe. Kõige hullem oleks nagu sügisel. KIIRELT kaotusseisu ja lootust ei tekigi . Siis on ka kriitika vägagi põhjendatud ".
Täpselt nii oligi.

Nüüd pestakse oma tööandjat ei ei olda sõnade taga?
Karvik   •  
(146.255.181.***)
Siin on hakatud juba teadlikult ja meelega norima kuulajate kirjutajate kallal.
Mõne mehe puhul oli veel lugupidamine…
joko hama   •  
(82.131.27.***)
jee ma ka kuulasin ja kohati ikka vastik oli seda kaitset kuulata....Hääberli minema ja punkt...siin ei ole midagi arutada...kõigil on silmad peas ju ja näevad mis toimub aga ikka proovitakse asju ilusaks rääkida no kuulge okei...
Margus Karjane   •  
(90.191.131.***)
Päris mõnus kuulamine. On tunda, et mehed ei plärise niisama vaid valutavad tõega südant meie jalgpalli pärast.
virolainen   •  
(84.50.5.***)
Saatest jääb tunne, et peamegi vaatama kus me tuleme🤦‍♂️
atleticomadrid   •  
(90.190.248.***)
Sellest "noorenduskuurist" ei olnud muide enne sõnagi juttu kui septembri aknas meile 2x näopeksu anti. Kui rahvas koos jalgpalliavalikussega küsima hakkas miks meie koondis parima enne ületanud Vassiljevi ja Zenjoviga nühib, tekkis järsku muinaslugu Häberli uuest kutsumusest.
Andre Andre   •  
(217.159.246.***)
Ma saan aru ,et tahate orginaalsed olla sellega ,et igakord on Jürgensil mingi "naljakas" lugu rääkida , aga no ei ole naljakas.
stranglers   •  
(88.196.167.***)
Kuidas edasi on küüniline küsimus, kui ei välista valemist Häberlit. Temaga saab minna ainult tagasi.
Härra Porloon   •  
(85.253.28.***)
Mäletate Voolaid tegi ka noorenduskuuri ja pani 4 venda väljakule (Sorga, Kreida, Sinjavskiy ja Kuusk?). Meil on siis iga 3-4 aasta tagant vaja noorenduskuuri jah?

Ott hakkas saates rääkima: Poola oli super ja mängis väga hästi, väravavaht oli nii vihane kui Vetkal värava lõi. Ha-ha, mängisime audi lahti, tegime ühe seinasöödu ja jõudsime sellest super Poolast läbi vennaga, kes oli hiljuti 9 kuud palliplatsilt eemal. Tahaks näha, mis narratiivi nüüd peale Soome mängu üles võtta suudate Eesti jalgpalli kaitseks, et oma palk ikka jookseks siin soccernetis.
käbi   •  
(87.119.178.***)
See on minujaoks nüüd kurb päev. Mina arvasin, et Kasper ja Ott teadlikult ei toeta diktaatorit aga täna siis selgus, et mõlemad saavad hästi aru, et Pohlak on diktaator ja mõlemad on sellega okei. Kahju. Isegi kui Ott on enamus ajast puhas okse, siis tal on kogemusi ja teadmisi vahepeal väga häid. Usaldusväärsus mõlemapuhul aga tänasest täielik null. Avalikult toetate diktatuuri, mida vttu mehed.
käbi   •  
(87.119.178.***)
Ott tavaliselt loeb neid, siis seda et sellise retoorika ajamine isegi kogemata või otsaga on äärmiselt kohatu, kus võrrelda Häberli kaotust Poola vastu Rüütli kaotusega Iiri vastu. Rüütli on fking legend ja tal on tulemused seljataga.
JuriM   •  
(62.65.56.***)
Asi polegi ju selles kas Pohlak on diktaator või mitte, aga mtite keegi ei ole ju isegi proovinud talle vastu kandideerida. Oleks meil kasvõi päriselt keegi kes aktiivselt teeks kampaaniat, et näe uuel kandideerimisel ma hakkan päriselt nüüd töötama selle nimel, et jalgpalli liidu juhtimist üles võtta. Reaalsus on see.
Karvik   •  
(146.255.180.***)
Kui varem tundus üks endine pallur siin eralpooletu “elsperdina”, siis nüüdseks kas palga abil või muudel mõjutustel tundub on see viimnegi keda vahest oli hea kuulata on usku pööranud ja hakanud tavakodanike kulul nalja tegema kes tema kallal sellist suurt sõna ei võtagi.
Ja noo peatoimetaja, mis asi see küsimsute sõnade korrutamine, erutumine on koguaeg? kaua ja pikalt on vaja küsimusi korrutada ja karjuda
HR1   •  
(82.131.101.***)
Soovitan härra ekspertidel oma eelmist koondise eri cast üle kuulata. Te ise rõhutasite, kuidas kaotusel ja kaotusel on vahe. Miks te nüüd musta valgeks püüate soiguda? See mängupilt ja statistika on puhas pask, ilma treenerita saavutaks sama tulemuse :))
Italy645   •  
(46.131.93.***)
Need mehed on maskotid kontorile, millest te ràägite ? Vaatate sama mänge muidu ? MÄNGUPILT! Seda pole, mis kuradi jama te ajate seal, et oleks tahtnud näha mänguplaani kui punast poleks olnud. Vaadake tagasi, kas eelnevalt on olnud mänguplaani isegi 11vs11 vastu ? No ei ole ju, aga nyyd äkki tuleb ? Jube targad vennad olete seal
Janno Tammekivi   •  
(146.255.180.***)
Pange tähele, järgmine podcast üritavad saate tegelased iroonia ja kerge naljatamisega asjale sujuvalt joone alla tõmmata.
Kuigi tuleks just tegeleda probleemi tuumaga, sest nende sõna levib laialt ja jõuab paljudeni.
Spordiakadeemia   •  
(145.14.17.***)
Janno sõna võib levida, aga kas keegi ka tõsiselt neid suuvoodreid võtab on hoopis teine lugu
Mõtiskleja   •  
(146.255.181.***)
1. Te räägite juba endale ka väga vastu. Alguses tuli justkui kõigi suust, et punane kaart oli peamine põhjus, miks Eesti mäng nii kehv oli. Ja siis hetk hiljem räägite, kuidas 10kesi tehti imeline mäng, eriti esimesel poolajal, kus Poolal oli ainult 4 lööki väravale. Kui 10kesi suudeti nii hästi toimida, siis ei saa ju öelda, et mäng läks punase kaarti pärast käest.
2. Järvela jutuga, et selles mängus oleks olnud vaja Kostjat ei nõustu ma üldse. Jutt, et selles mängus oleks olnud vaja Kostja täpseid sööte... KELLELE OTT? Vaata mis plaaniga me peal olime, kogu meeskonnaga oma kastis 90 minti. Kostjal oleks olnud ainult tagasi Heinale võimalik seda palli mängida kes oleks omakorda jälle pika ette poolakatele pannud, kuna meie mänguplaan ju ei lubanud mängijatel kõrgele tõusta, kellele Kostjal keskväljal pallivõidu korral sööta oleks olnud. See mäng oli just vastupidi väga vale koht nii vanale ja mitte heade kaitsvate omadustega mängijale. Kostjast oleks vb kasu mängus, kus me just oleme ründav ja vastane istub ainult kaitses. Seal loevad need täpsed ja mõõdetud söödud, et midagi ohtlikku tekiks üldse.
3. Kasperiga üle pika aja üldse ei nõustu. Täiesti rumal jutt, et paneme aasta lõpuni ära samamoodi, savi. See jutt, et nagunii midagi ei muutu ja mängijad on ju samad, miks siis üldse koondised ja klubid treenereid vahetavad? Miks ei pandagi siis 20 aastat samade treeneritega? Sa oled rääkinud kui jube oli meie koondis Magnuse käe all aga sa ei julge öelda sama Häberli kohta. Et kui Magnusel poleks osade mängijatega konflikte tekkinud aga mängupilt oleks sama jube olnud, siis sa oleksid seda ka pooldanud, et jätkame Magnusega? Ei oleks ju. Täiesti arusaamatu, kuidas sinu arvates mõni treener ei tohi ilma tulemusteta koledat jalgpalli mängida ja peaks ruttu välja vahetama aga Häberli nüüd järsku tohib sellist impotentse rünnakuga jalgpalli mängida. Ma leian just, et seda noorenduskuuri peaks läbi viima juba uus mees uute mõtetega, mitte et laseme Häberlil aasta lõpuni noori vaimselt tappa seal väljakul sellist jalgpalli mängides ja siis anda uuel aastal sellist mängu mängivad noored uue treeneri käe alla.
Kui Häberli jätkab, siis ta võiks vähemalt täiesti teist teed minna mida seni läinud. 4 4 2 peale vb, tuua mängu kohatine kõrge press ja riskifaktorit natuke tõsta. Unustagu ära oma taga nulli hoidmine ja lähme ka mõnele mängule peale ründava taktikaga, saagu mis saab. Nagu Ott ütles, halvemaks nagunii enam midagi minna ei saa ju.

Iga treener on toonud kaasa vähemalt korraks, kasvõi aastaks mingi uue hingamise ja tulemuste paranemise. Ma leian, et koondis seda hetkel väga vajab. Vb uue treeneri ja uue hea energiaga on just hea noored mängima panna ja saavad hea fooni pealt minema hakata ja kui tulebki lõpuks jälle auku langemine, siis vähemalt said nad oma esimesed suured kogemused just positiivse energia ja tunde pealt, mille pealt on omakorda lihtsam hiljem seal augus olles neid raskeid mänge mängida, sest siis nad teavad, et nad on tegelikult võimelised paremaks. Keegi ei käse Henni praegu kohe tanki panna, eriti kui ta ise alles kõhkleb. Zahovaiko nt selgelt öelnud, et poleks probleemi ära proovida. Saab kogu Eesti vihatumaks siis saab aga mees on valmis tulema ja proovima ja ta tõesti on end ka hea treenerina tõestanud. Tal noorte arendamisega Paides ja Gambias kogemused ka all. Las tuleb proovib aastakese või kaks noh.
Tulgu see Soome mäng kui ilus tahes, ma loodan et see Häberli viimane mäng.
Poborsky   •  
(193.64.223.***)
Kõik mängijad tuleb välja vahetada, siis saab Häberli nullist alustada.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Eelmine kord kisendas Ott ees (ja teised järgi) et tahate lahingut näha, et siis võib kritiseerida. Kas siis oli lahing või mingit moodi mäng, millest mängijad platsil aru said või teostada suutsid?
Lõputu vabanduste otsimine, see on terves Eesti spordis kuidagi valesti ja siis tulevad kuskilt sellised tegelased kes päriselt asjad ära teevad ehk et näitavad et vägagi võimalik selles konkurentsis asju teha.
Midagi on ikka täiesti ära kukkunud meie jalgpallis ja paistab et mitte keegi enam ei tea kuidas seda soga korrastada enam.
Svenpoiss   •  
(62.65.198.***)
Üle pika aja väga kehv osa. Kohutav jutt ja palju endale vasturääkimist. Kurb.
tpx   •  
(213.180.19.***)
Kõige lihtsam viis kõrgendatud meeleollu sattumist vältida, on mitte kuulata PEJIJ. SNi poolt toodetaval podkastil, mille algusajal ma olin selle suur fänn, pole täna reaalsusega enam mingit sidet ega sisu.
Martin   •  
(146.255.181.***)
Lihtsalt häbiväärne saade, kohe näha kes on saatejuhtide leivaisa. Koondis oleks ilma treenerita ka Poolas palju paremini mänginud. See oli kõige kohutavam jalgpalli mäng mis ma näinud olen. Iga endast lugupidav treener oleks peale sellist oksele ajavat seeriat ise lahkunud, aga kuna saab mitte millegi eest palka, siis on hea tagumikku laiaks istuda.
HR1   •  
(82.131.101.***)
Kirjutan Mõtiskleja mõtetele kahe käega alla. Pooldan Zaho peatreeneriks toomist.
Kabajansik   •  
(46.131.42.***)
Kaspariga ei nõustu juba viimased 3 saadet. Midagi seal metsas tal juhtus, ehk taastub ikka ära. See Häberli kaitsmine.... asi ei olegi ju selles, et kas ta mängitab noori või vanu, asi on selles, et ta ei suuda meie meestest pooltki välja võtta, mis nad suudaks. Sellised ju väikeriikide imed sünnivadki, et treener suudab mis iganes meetodidega rohkem välja võtta kui mehed paberil lubaks. Krdi jutt see on, et me ei suuda elusees rahvuste liiga alagruppi võita, miks me üldse mängime siis. Raha raiskamine ju. Krt kuidas Island, Sloveenia, Slovakkia siis suudavad??

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
VIGASTATUD KAPTEN
Põlveoperatsioonil käinud Mätas väljakule naasmisest: võiks ju sihtida suvel Tamme staadionit, aga eks näis
NARVA RAPUTUS
VÄRSKED ARENGUD
HARULDANE VÕIMALUS
Dubais testimisel viibiv Harju kindamees: Ronaldo klubi vastu mängimine oli hindamatu kogemus
INTERI KANGELANE
See teine Inzaghi, kelle jaoks kõik tuli loomulikult. Isegi Itaalia meistritiitel!
MITMESUGUST PREMIUM LIIGAST
HÄÄLED TASKUST
Pikk ette (ja ise järele) | Pole põhjust muretsemiseks: eelmine hooaeg on tagasi!
JALKAJUTUD SUURELT SAARELT
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
7
4
2
1
16:9
14
4.
Tallinna FC Flora
8
3
3
2
15:13
12
5.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
6.
FC Kuressaare
7
3
0
4
13:19
9
7.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
8.
JK Narva Trans
7
1
1
5
7:25
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
22
Paide Linnameeskond
15
Nõmme Kalju FC
14
Tallinna FC Flora
12
Tartu JK Tammeka
11
FC Kuressaare
9
JK Tallinna Kalev
9
JK Narva Trans
4
FC Nõmme United
4
Pärnu JK Vaprus
4
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T 19.00 Tabasalu - Tammeka (naiste karikas)
  • K 19.00 Viimsi - Saku (naiste karikas)
  • R 19.00 Vaprus - United (Premium liiga)
  • L 12.30 Harju - Elva (Esiliiga)
  • L 14.30 Kalev - Kalju (Premium liiga)
  • L 17.00 Kuressaare - Flora (Premium liiga)
  • P 17.00 Trans - Paide (Premium liiga)
  • P 19.00 Flora - Kalev (naiste Meistriliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!