Pikk ette (ja ise järele) | Kui kuulata Torrest, siis unustage Kalevi ja Vapruse muinasjutud! (7)
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värske osa keskendub Premium liiga sündmustest tõukuvatele arengutele, soovidele ja võimalikele stsenaariumitele. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
- Jälgi saate Spotify lehte!
- Jälgi saate Soundcloudi lehte!
- Jälgi saate Apple Podcasts'i lehte!
- Kuula eelmisi saateid siit!
Meistrivõistluste esimese ringi järel liidrikohta hoidnud FCI Levadia on viimases kolmes mängus olnud vastamisi liigatabeli tagumise kolmikuga ja teeninud sealt ainult neli punkti. Flora sammub samas võidult võidule, kusjuures noored Nikita Mihhailov ja Evert Grünvald on kerkinud põhimeeste sekka.
Medalimõtetega hooaega alustanud Paide Linnameeskond kaotas Pärnu Vaprusele ja sipleb jätkuvalt raskustes (11:30) ning liiderduole järgneb hoopis Tallinna Kalev (21:30). Vapruse ja Kalevi kaunis minek tuleneb võistkondlikust arengust, mille jaoks on Premium liigas loodud soodne keskkond.
Kui jalgpalliliit järgiks Levadia peatreeneri Curro Torresi möödunud nädalal avaldatud soovi ja õgvendaks või kaotaks välismaalaste piirangu (ETM-reegel), siis võib Kalevi ja Vapruse pakutud muinaslood unustada ning Premium liiga muutuks keskkonnaks, kus Eesti mängijaid näeks vähem ning raha ja tulemuse vahel oleks seos otsesem kui praegu.
Nõmme Kalju lõpetas kuuemängulise võiduta seeria (37:00) ja nädala keskel mängitav 14. voor pakub eranditult põnevaid duelle (43:00). Saate lõpetuseks jutud neidude U17 EM-finaalturniirist (48:00) ja Meistrite liiga poolfinaalides juhtunust (60:00).
Aga see kõik pole otseselt halb. Olen nõus, et väga tähtis on terve eesti jalka-keskkonna kui ka klubide enda seisukohalt, et klubi oleks just Euroopas edukas, ent samas ei ole üldsegi halb, et mõni aasta on tabel väga tihe, alt pressib üles ka Nõmme United ning suured kaotavad punkte või vähemalt mängivad peaaegu võrdne võrdsega suur vs väikeste duellides. See võiks ideaalis tõsta väikeste klubide eneseusku, kasvatada üleüldiselt pealtvaatajate numbreid (sellega tuleb klubidel endal aga ka pingutada ning see olukord ära kasutada. Lahingutest puudu ei tule) ning tegelikult mõjuda just väikeste klubide rahakotile positiivselt, sest kui varasemalt sai minna ja rääkida, et me tegutseme küll profidena, aga sisse saame ikka, siis nüüd on tabel oluliselt meeldivam ja oma programmi on parem müüa.
Ja tõenäosus, et nad koputavad suurte satside toetajate uksele, on umbes 1%, seega see tähendab, et keegi uus panustab oma raha sporti, tänu millele sporti suunatava raha kogus kasvab ning tingimused (eeldusel, et tehakse õiged inveseeringud) paranevad.