PSG jahib Lewandowskita Bayerni vastu revanši, ettevaatlik Chelsea mängib üllatusvõimelise Portoga (0)

Manuel Neuer ja Kylian Mbappe kohtuvad jälle. Seekord veerandfinaalis. Foto: Scanpix / Manu Fernandez / AP

Meistrite liiga veerandfinaalid algasid eile, kui Real Madrid alistas Liverpooli ning Manchester City Dortmundi Borussia. Täna astuvad kuninglikus klubisarjas lahingusse mullused finalistid Müncheni Bayern ja Pariisi Saint-Germain ning Porto ja Chelsea.

Kui eelmisel hooajal olid Bayern ja PSG nii kodustel meistrivõistlustel kui Meistrite liigas väga veenvad, siis tänavusel hooajal on mõlemad meeskonnad astunud justkui sammu tagasi. Bayern on küll Saksamaa kõrgliigas liider ja edestab lähimat jälitajat Leipzigi seitsme punktiga, aga on koperdanud rohkem kui jalgpallisõbrad harjunud. PSG ei ole Prantsusmaa kõrgliigas isegi liidrikohal, kaotades Lille'ile kolme punktiga. Selge on see, et mõlema meeskonna peamine eesmärk on olla edukas Meistrite liigas.

Mullu augustis toimunud Meistrite liiga finaalis oli 1:0 parem Bayern, aga see oli üks mäng. Nüüd, ligi kaheksa kuud hiljem selgub parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Seda on jalgpallisõbrad oodanud. Esimene lahing toimub Münchenis.

Mõlemal meeskonnal on palju puudujaid. Bayernil jäävad erinevatel põhjustel eemale Robert Lewandowski, Serge Gnabry, Douglas Costa ja Corentin Tolisso ning PSG-l Marco Verratti, Leandro Paredes, Mauro Icardi, Alessandro Florenzi ja Juan Bernat. Pikk nimekiri, aga kõige olulisem puuduja on kahtlemata Lewandowski, kes sai koondisepausil trauma.

PSG on kahe hooaja vahel muutunud rohkem kui Bayern. Prantsusmaa suurklubi peatreener ei ole enam Thomas Tuchel, vaid Mauricio Pochettino, kes mängueelsel pressikonverentsil suuri sõnu ei loopinud. "Mängime Euroopa ja maailmameistri vastu. Austame Bayernit, aga usume oma võimetesse ja oleme siin selleks, et võita. Bayern on väga hästi organiseeritud meeskond, kes mängib kõrge kaitseliiniga ja ründavate mängijatega, kes suudavad meeskonna võiduni viia. Peame leidma õige tasakaalu ja olema ettevaatlikud."

Bayerni peatreener Hansi Flick märkis, et eelmise hooaja finaal ei mängi praegu rolli, aga seal säranud Manuel Neuer on endiselt PSG ründajaid hirmutamas. "See on uus mäng ja PSG-l on uus meeskond uue peatreeneriga, aga suures plaanis ei ole nende meeskond liiga palju muutunud. PSG-l on tugev kaitse ja nende kvaliteet rünnakul avaldab muljet. Peame nende söödumängu läbi hammustama. Manuel oli mullu finaalis muljetavaldav. Kas see mõjutab kuidagi PSG ründajaid? Ma ei tea, aga meie eelis on see, et meie väravat kaitseb maailmatasemel väravavaht."

Juventuse maha surunud Portol on Chelsea vastu võimalus

Eelmises ringis Cristiano Ronaldo ja Torino Juventuse eurohooaja lõpetanud Porto on Chelsea vastu selge autsaider, arvavad paljud jalgpallisõbrad ja -eksperdid. Porto - Chelsea on Meistrite liiga veerandfinaalide kõige ühepoolsem vastasseis? Sama arvati siis, kui loositi kaheksandikfinaalid, aga Porto šokeeris Juventust ja sammus veerandfinaali.

See mäng tuleb Porto jaoks ideaalsel ajal. Pariisist hundipassi saanud Thomas Tuchel on Chelsea-karjääri säravalt alustanud (esimese 14 mänguga 10 võitu ja 4 kaotust, väravate vahe 17:2), aga lagunes viimases mängus täielikult ja kaotas laupäeval Inglismaa kõrgliigas West Bromwich Albionile 2:5. Lisaks läksid järgmisel päeval Antonio Rüdiger ja Kepa Arrizabalaga treeningul kaklema. Tucheli sõnul on olukord lahendatud ja see ei mõjuta meeskonna sisekliimat.

Londoni Chelsea peatreener Thomas Tuchel. Foto: Scanpix / Mark Pain / PA ImagesJalgpallis loevad sageli pisiasjad. Need (kaotus ja kaklemine) on rohkem kui pisiasjad ja võivad kummitama jääda, aga ei pruugi. Porto igatahes haistab võimalust, kuigi Portugali suurklubi peatreener Sergio Conceicao oleks tahtnud, et Chelsea oleks West Bromwichi alistanud. "Teame, et meil tuleb väga keeruline ülesanne, aga oleme selleks valmis. Elus pole midagi võimatut, eriti jalgpallis. Ma soovin, et Chelsea oleks oma viimase mängu võitnud. Mõnikord annavad sellised olukorrad alarmi ja muudavad kõik erksamaks."

Tuchel rääkis mängueelsel pressikonverentsil, et Chelsea kaotas alles Inglismaa kõrgliigas väljalangemistsoonis olevale meeskonnale ja rõhutas, et Porto on kogenud meeskond. "Tuleme mängult, kus suutsime liigatabeli 19. meeskonnale kaotada 2:5. Peame olema ettevaatlikud. Mul on tunne, et suudame Porto alistada, aga see on keeruline ülesanne. Porto on väga kogenud meeskond Euroopas ja kodumaal mitmekordne meister. Ja see näitab nii mõndagi. Oleme piisavalt tugevad ja usume, et suudame poolfinaali pääseda."

Koroonapandeemia ja reisipiirangute tõttu toimuvad mõlemad Porto ja Chelsea veerandfinaalid Hispaanias Sevillas. Tänane kohtumine on Porto kodumäng.