Tšehhid ja oma fännid rikkusid Horvaatia rõõmupeo (1)

Horvaatia oli väljakul võiduga Tšehhi üle edasipääsu kaheksandikfinaali kindlustamas, kuid fännide rumalus seadis mängu tulemuse kahtluse alla ja üleminutite penaltist said tšehhid lõpuks magusa 2:2 viigi.

Avamängus Türgi vastu domineerinud horvaadid olid ka Tšehhi vastu selgelt parem meeskond, kuid mängu lõpus rakette väljakule loopinud fännid olid lähedal meeskonna suure edu varastamisele ja lõpuks lepiti viigiga ka väljakul.

Läbimurret tuli oodata avapoolaja lõpuni - Hispaaniaga nii vapralt vastu pidanud tšehhid kaotasid 37. minutil keskväljal palli, Ivan Perisic tegi vasakult soolo karistusala joonele ja suunas palli kaitsjatest mööda ning värava kaugemasse nurka.

Teist poolaega alustasid tšehhid innukalt, kuid mängu teine värav tuli taas Petr Cechi puuri ja seda pea identselt. Rumal pallikaotus keskväljal kinkis palli Marcelo Brozovicile, kes mõõdetud sööduga vabastas Ivan Rakitici. Barcelona mees tõstis palli üle Cechi.

Mäng oli tüürimas Horvaatia võidusadamasse, mis oleks nad ka kaheksandikfinaali viinud, kuid 76. minutil leidis tsenderdus paremalt äärelt ootamatult Milan Škoda peanupu ja andis tšehhidele taas lootust.

Kümme minutit hiljem peatas peakohtunik Mark Clattenburg mõneks ajaks mängu - Cechi värava taga asunud Horvaatia fännid loopisid väljakule pürotehnikat, millest üks plahvatas seda teisaldanud turvatöötaja käes. Horvaadid ise mõistsid sellise käitumise hukka ja Clattenburg lubas pärast väikest pausi mängul jätkuda. Väidetavalt oli tegu fännide protestiaktsiooniga kohaliku jalgpalliliidu vastu.

Üleminutite alguses (kokku mängiti koguni kaheksa lisaminutit) mängis aga kaitsja Domagoj Vida karistusalas tahtmatult käega ja Tomaš Necid naelutas penalti võrku, kirjutades tabloole 2:2 viigiseisu ja jättes D-alagrupis kõik otsad lahtiseks.

Tšehhi - Horvaatia 2:2 (0:1)