Tulega mänginud Liverpool lükkas kõik viimasele päevale, Salah viidi kanderaamil ära (0)

Inglismaa kõrgliiga 37. voorus pakkusid Liverpooli vana sõber Rafael Benitez ja Newcastle väärt lahingu, aga tiitlipretendent lahkus 3:2 võiduga.

Liverpool vajas Manchester City survestamiseks igal juhul võitu ja kui Virgil van Dijk veerandtunnil palli uhkes üksinduses peaga võrku rammis, tundus, et tööpäev ei pruugi tingimata kõige keerulisem tulla. Newcastle ei tahtnud nõustuda.

Seis ei püsinud kümmet minutitki, viigistas Christian Atsu - eelnenud Salomon Rondoni löögile jäi väravajoonel ette Trent Alexander-Arnoldi küünarnukk, kuid Liverpooli kaitsja pääses kaardita. Avaväravale eelnenud nurgalöögi andnud paremkaitsja kordas söödutrikki peagi uuesti, seekord viis külalised ette Mohamed Salahi parem jalg.

Kokku on Alexander-Arnoldi kontol nüüd 11 väravasöötu ehk sama palju kui vasakkaitsjal Andrew Robertsonil - üks veel emmale-kummale mehele tähendaks uut Premier League'i rekordit.

Teise poolaja alguses sai aga Rondon oma hooaja kümnenda värava ikkagi kirja ja kui Salah 20 minutit enne lõppu väravavaht Martin Dubravkaga kokku põrkas ja platsile lamama jäi, tundusid Liverpooli väljavaated üpris hapud, mõeldes ka Meistrite liiga kordusmängule Barcelonaga.

Salah viidi lõpuks ära kanderaamiga, aga teda asendanud Divock Origi kerkis kangelaseks. Viis minutit enne normaalaja täitumist mängis teine vahetusmees Xherdan Shaqiri karistuslöögi kasti, Origi pani pea vahele ja Jamaal Lascelles'i puutest võrk sahises.

Liverpoolile on tegu kaheksanda järjestikuse võiduga, mis nad liigas vähemalt ajutiselt taas esikohale tõstab. Manchester City peab oma 37. vooru mängu esmaspäeval, aga nüüd on ühtlasi selge, et sõltumatult selle matši tulemusest ei selgu tiitlivõitja enne viimast päeva ehk 12. maid.

Newcastle - Liverpool 2:3 (1:2)
20. Christian Atsu, 54. Salomon Rondon - 13. Virgil van Dijk, 28. Mohamed Salah, 86. Divock Origi

Newcastle: Dubravka, Ritchie, Dummett, Lascelles, Schär (90+1. Muto), Manquillo, Atsu, Hayden, Sung-Yong Ki, Perez, Rondon.
Varus: Barreca, Darlow, Diame, Fernandez, Kenedy, Muto, Shelvey.

Liverpool: Alisson, Robertson, van Dijk, Lovren (84. Milner), Alexander-Arnold, Wijnaldum (66. Shaqiri), Fabinho, Henderson, Mane, Sturridge, Salah (73. Origi).
Varus: Mignolet, Gomez, Matip, Milner, Origi, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri.