VAATA JÄRELE: Südi Lõuna-Korea murdis hingestatud kaitsetööga apaatse Angola vastupanu (0)

U17 maailmameistrivõistluste esimene veerandfinalist on Lõuna-Korea, kes alistas kaheksandikfinaalis 1:0 turniiri debütandi Angola.

Alagrupis vaid turniiri soosikute hulka kuuluvatele Brasiiliale ja Prantsusmaale alla vandunud Angola ja Lõuna-Korea pakkusid kaheksandikfinaalid alustuseks sellise pooltunni, mis on häbiplekiks igale finaalturniirile. Kumbki meeskond ei söandanud eksimuse kartuses rünnata ja nii toksiti ilmetut pseudojalgpalli, kus ükski rünnak ei lõppenud ohtliku olukorraga.

Surmigavusest sai esimesena kõrini Lõuna-Koreal, kui 33. minutil kasutas Minseo Choi ära Angola kaitsjate lohakuse ning saatis käärlöögi võrku. Angola kapten Gege üritas küll veel väravajoonelt palli minema lüüa, kuid tegi seda nii ebaõnnestunult, et pall lendas ikkagi võrku. Mõnevõrra ootamatult ei innustanud aga ka kaotusseisu jäämine Angolat kuigivõrd ohtlikumatele rünnakutele.

Teravaks läks Lõuna-Korea värava all alles viimastel minutitel, kui asiaatide kapten Songhoon Shin pidi järjest tõrjuma mitu head kauglööki. Väravani Angola aga ei jõudnudki, enne sai mänguaeg otsa. Läbi aegade kolmandat korda veerandfinaali jõudnud Lõuna-Korea suutis seda viimati kümne aasta eest. Veerandfinaalis on seejuures võimalik suur Aasia duell, sest Lõuna-Korea saab vastase Jaapani ja Mehhiko kohtumisest.

Kokku näitab Soccernet.ee turniirist kolme kaheksandikfinaali. Kolmapäeva õhtul toome teieni Hispaania ja Senegali mängu, neljapäeval on Ecuadori ja Itaalia madina kord. Alates veerandfinaalidest on otsepildis nähtavad aga juba kõik turniiri otsustavad hetked.