VAATA JÄRELE: Tammeka noored murdsid kümnemehelise Legioni lõpuks maha (galerii!) (2)

Tartu Tammeka noored viisid esmakordselt välja mängitud U19 Eliitliiga meistriliiga karika endaga kaasa Lõuna-Eestisse, alistades A. Le Coq Arenal peetud finaalis TJK Legioni 1:0.

Legion tuli finaalile vastu soosikuna, olles kindlalt võitnud kõik oma senised kohtumised, kuid tugeva pitseri vajutas nende lootustele keskkaitsja Marcus-Aurelius Touru punane kaart avapoolaja lõpus.

Tammekal võttis ülekaalu vormistamine tulemuseks omajagu aega, kuid kümme minutit enne lõppu vormistas Karl Tammeorg pärast Patrick Genro Veelma eeltööd lõpuks võiduvärava.

Võrdne ja tuline lahing

Mängu alguses demonstreerisid mõlemad võistkonnad oma oskusi pallivaldamisel, kuid riske veel ei võetud, mistõttu ei näinud ka kuigi palju teravusi. Initsiatiiv käis käest kätte ja ka võimalusi jagus mõlemale suures plaanis võrdselt, kuid Legioni üritused olid pisut ohtlikumad.

Viie minuti järel sai Legioni paremäär Daniil Tarassenkov kastist vabalt löögile, aga jäi pisut terava nurga alla ja saatis palli üle lähema ristnurga. 15. minutil teenis esimese võimaluse ka Tammeka, kui keskkaitsja Tanel Tammik pääses karistuslöögi järel löögile, aga ei olnud täpne.

Minut hiljem leidis aset avapoolaja ohtlikuim moment ja seda Tammeka kastis, kui Legioni tipuründaja Deniss Ruus jäi Leonid Arhipovi karistuslöögi järel värava ees täiesti vabaks, aga saatis palli peaga üle värava.

Poolaja teine pool kuulus pigem Tammekale ja seda juba enne vastasmängija eemaldamist. Patrick Genro Veelma otsis pidevalt võimalusi kauglöökideks ning tema 34. minuti üritus sundis Maksim Pavlovi ka tõrjetööle, mis jäigi poolaja ainsaks löögiks postide vahele. Tartlastest jõudis kõige lähemale paremäär Kevin Burov, kes pööras end ilusasti trahvikasti ja löögile, kuid saatis palli taaskord üle värava.

Kümne mehega Legion näitab hambaid

Mängu iseloom muutus oluliselt 37. minutil Kristo Tohveri taskust välkunud punase kaardiga, mida ta näitas Legioni keskkaitsjale Marcus-Aurelius Tourule, kes kostitas vastasmängija vea järel rumala jalalöögiga Mikk Raidi. Initsiatiiv kandus nüüd päris selgelt Tammeka kasuks, kuid võimalusi nad enne poolajavilet enam luua ei suutnud.

Legion ei vajunud aga umbkaitsesse ning 53. minutil nõelas hoopis Tarassenkov teravalt, nõudis ääreläbimurde järel pealelöögiga Kiidjärvelt pantrihüpet. Järgnenud nurgalöögi järel vallandus Tammeka kastis tõsine tohuvapohu, mis nõudis Kiidjärvelt lõpetuseks ka jalatõrjet.

Tammeka pallivaldamine ei toonud esialgu kaasa kuigi palju häid väravavõimalusi, aga 61. minutil sai värskelt vahetusest sekkunud Kener-Mairon Krull täies üksinduses karistuslöögi järel peaga löögile. Paraku ebaõnnestus löök täielikult.

Legioni rünnakud olid harvemad, aga teravamad ning 64. minutil nõudis Tarassenkov taaskord Kiidjärvelt head tõrjet. 79. minutil astus Arhipov otsajoone juures kahe kaitsja vahelt läbi, aga läkitas palli terava nurga alt küljevõrku.

Tammeka saab oma tahtmise

Veerandtund enne lõppu pidi lõpuksotsustavalt mängu sekkuma ka Legioni väravavaht Pavlov, kui Raid tulistas kõigepealt trahvikasti nurgast terava löögi etteposti ning nurgalöögi järel saatis Dominic Laaneots kauglöögi värava keskele.

81. minutil sai Tammeka lõpuks oma tahtmise, kui Veelma tegi vasakul äärel eeltöö ning tema tsenderdus põrkas kaitsja kaudu ette Karl Tammeorule, kes lükkas nahkkera tühja võrku - 1:0!

Legion üritas veel, mis ta üritas, kuid väsimus oli teinud oma töö ning vahetuste ja vigastuspauside poolt tingitud mängupausid hakkisid mängutempot veelgi. Tammeka hoidis suuremate probleemideta edust kinni ning kirjutas end uue formaadiga U-19 eliitliiga meistriliiga esimeseks võitjavõistkonnaks!