Vallner tõrjus penalti, kuid noortekoondis jäi tugevale Venemaale kindlalt alla (0)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti U21 koondis pidi Himki staadionil toimunud EM-valikmängus tunnistama Venemaa 4:0 paremust. Vastased tegid esimese paarikümne minutiga kiire edu sisse ning kulutasid teise poolaja juba seisu hoidmisele. Eestlaste ainsaks helgeks hetkeks jäi Karl Andre Vallneri penaltitõrje.

Skoori avas Venemaa õnnega pooleks juba 8. minutil – kapten Ivan Obljakov saatis kaarpalli üle karistusala, Vjatšeslav Gruljov suunas selle tagasi värava ette ning puhtakslöömist üritanud Magnus Villota suunas palli enda selja taha võrku. Kapteni äpardus oli seda nukram, et läheduses ei seisnud sel hetkel ainsatki vastaste mängijat.

Kulus kõigest viis minutit ja võõrustajad kahekordistasid efektsel moel edu. Obljakov jättis palli kannaga karistusala joonele Konstantin Kutšajevile ja Karl Andre Vallneril polnud mängijate varjust tulnud terava löögi tõrjumiseks võimalust. 20. minutil tuli Venemaale appi ka portugallasest kohtuniku, kes määras Villota käepuute eest kodumeeskonna kasuks penalti.

Moskva CSKA ründaja Fjodor Tšalov realiseeris selle kindlalt ning hiilgas poolaja lõpu eel veel korra, saates stiilse ülepuusalöögiga võrku vasakult äärelt tulnud madala tsenderduse. Pausile mindi seega Venemaa 4:0 eduseisus.

Kindel kaotus, aga väiksem kui eelmisel aastal

Ehkki selle põhjal võinuks karta, et mullu oktoobris Pärnus saadud 0:5 saun kujuneb seekord veel valusamaks, mängis Eesti teisel poolajal paremini. Vahetusest sekkunud Karl Rudolf Õigus toetas avapoolajal rünnakul üksi jäänud Sten Reinkorti, kaitse pidas paremini ja kui vaja, päästis Vallner – 77. minutil tõrjus ta veel ühe käepuute eest pehmelt määratud penalti ning ehkki eksinud Ivan Ignatjev üritas allesjäänud mänguaja jooksul oma viga heastada, tõestas Vallner, et tema lugemine Premium liiga selle hooaja paremate väravavahtide sekka on õigustatud.

Teise poolaja esitust hinnates tuleb kindlasti arvesse võtta, et Venemaa ei näidanud teisel poolajal enam kaugeltki samasugust intensiivsust ja väravajanu nagu esimese pooltunni jooksul. Samas räägib statistika karmi keelt – Venemaa tegi 27 pealelööki, millest raamide vahele oli suunatud 14. Eesti vastavad numbrid olid viis ja üks. Nurgalööke teenisid võõrustajad 11 Eesti ühe vastu ehk numbrilist üleolekut arvestades oli 4:0 enam kui õiglane lõpptulemus.

Eesti koondis sai Moskvas eriti avapoolajal teravalt tunda, kui suur on lõhe koduliiga teise poole ja Venemaa kõrgliiga vahel. Eestlaste algrivistusest kuulub ainsana Premium liiga esineliku esindusmeeskonda Henri Välja ning temagi mänguaeg on olnud pigem napp, peale tema ja teiseks poolajaks väljakule tulnud Õiguse aga rohkem selliseid mehi Eesti eest täna platsil ei käinudki.

Raske on tabeli keskossa jäävate Tuleviku ja Tammeka palluritelt, veel vähem Kuressaare ridadesse kuuluvatelt või igapäevaselt sootuks esiliigas mängivatelt meestelt nõuda, et nad suudaksid sammu pidada omavanustega, kel kõigil vöö vahel arvestatav hulk mänge Venemaa kõrgliigas. Näiteks Venemaa kapten Obljakov on oma 22 eluaasta jooksul käinud Ufa ja CSKA eest koduses kõrgliigas platsil üle saja korra, kuuludes enamikul puhkudest algkoosseisu.

Eestile kaks väravat kõmmutanud Fjodor Tšalov kuulub juba mitmendat hooaega Moskva CSKA põhimängijate sekka. Foto. CSKA / Twitter

Eestile kaks väravat kõmmutanud Tšalovil on CSKA särgis ette näidata sisuliselt samad numbrid. Juba kaks hooaega tagasi lõi ta kõrgliigas hooajaga 15 väravat ning pääses koduseks MM-iks valmistunud A-koondise eelvalikusse ehk riigi 35 parima jalgpalluri sekka.

Kamba peale on Venemaa 11 algkoosseisu mängijal ette näidata 556 mängu Venemaa kõrgliigas. Vahetusmehed lisasid sellele veel 174 mängu pluss ainsana piiri taga palliva Aleksei Tatajevi 39 mängu Tšehhi kõrgliigas. Kui paljud Eesti A-koondislasedki on nii palju ja igapäevaselt sel tasemel mänginud, rääkimata meie noortekoondislastest? Kujundliku võrdlusena: täna platsil käinud Venemaa noortekoondislastel on oma riigi kõrgliigast umbes kaks korda nii palju kogemust kui meie parimal jalgpalluril Ragnar Klavanil Eredivisiest, Bundesligast, Premier League'ist ja Serie A-st karjääri jooksul kokku.

Nii jäidki eestlased avapooltunni jooksul pea igas olukorras vastastest poole sammu jagu maha või võitlusesse pool sekundit hiljaks. Kahevõitluste võitmine on niisugusel juhul pea võimatu, nagu ka kaitses eksimine, kui vastane sind su oma karistusalas piirab. Tõsi, et hulk mängijaid, kes võiksid vanuse poolest veel Eesti noortekoondist esindada, jäi seekord eri põhjustel eemale – muuhulgas on näiteks Henri Järvelaid, Mattias Käit, Vladislav Kreida, Karl Jakob Hein, Georgi Tunjov, Mark Anders Lepik, Markus Soomets ja Kristjan Pelt praegu juba A-koondise juures. Teisalt näitab see, et põhitegijate järel on kandepind kitsas.

Kuna Läti jäi võõrsil Bulgaaria vastu kohe teise poolaja alguses kümnekesi ja kaotas lõpuks 0:1, säilitas Eesti tänu paremusele omavahelistes mängudes alagrupis võrdsete punktide juures viienda koha. Teisipäeval minnaks Lätis peetavas “kodumängus” vastamisi Serbiaga, kellele mullu novembris võõrsil 0:6 alla jäädi. Seda kohtumist näitab otsepildis Soccernet.ee. 

Mitteametlik protokoll:

9. oktoobril kell 18.00 Venemaal Himki Arenal

Venemaa U21 - Eesti U21 4:0 (4:0)
8. ov. Magnus Villota, 13. Konstantin Kutšajev, 21. pen. 40. Fjodor Tšalov

Realiseerimata penalti: 77. Ivan Ignatjev (Karl Andre Vallner tõrjus)
Hoiatused
: 66. Daniil Glebov - 76. Alex Roosalu
Mänguolud: +12, vihmane ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid
Peakohtunik: Antonio Nobre
Abikohtunikud: Bruno Alves Jesus, Nuno Pereira
Neljas kohtunik: Joao Bento (kõik Portugal)

Venemaa U21: Matvei Safonov, Daniil Glebov, Pavel Maslov, Roman Jevgenjev (46. Aleksei Tatajev), Artjom Golubev, Vjatšeslav Gruljov, Ivan Obljakov (61. Stanislav Magkejev), Konstantin Kutšajev (46. Daniil Utkin), Nair Tiknizjan, Daniil Lesovoi (69. Ivan Ignatjev), Fjodor Tšalov (61. Magomed Suleimanov).
Varus: Aleksandr Maksimenko, Daniil Krugovoi, Magomed Suleimanov, Deniss Makarov, Stanislav Magkejev, Nikita Kalugin, Daniil Utkin, Aleksei Tatajev, Ivan Ignatjev.

Eesti U21: Karl Andre Vallner, Rasmus Saar, Markkus Seppik, Magnus Villota, Mairo Miil, Mihkel Järviste, Kristjan Kask (66. Alex Roosalu), Henri Välja (66. Nikita Komissarov), Martin Pärn (46. Karl Rudolf Õigus), Artur Uljanov (46. Raimond Eino), Sten Reinkort (78. Mattias Männilaan).
Varus: Kristen Lapa, Alex Roosalu, Daaniel Maanas, Nikita Komissarov, Reinhard Reimaa, Karl Rudolf Õigus, Raimond Eino, Mattias Männilaan, Joonas Soomre.

LIVE-ülekanne:

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
LIVERPOOL VÄRVITI SINISEKS
Kas Everton mattis Liverpooli tiitli Goodison Parkile? Kloppi viimane derbi lõppes nukralt
NARVA RAPUTUS
VÄRSKED ARENGUD
HARULDANE VÕIMALUS
Dubais testimisel viibiv Harju kindamees: Ronaldo klubi vastu mängimine oli hindamatu kogemus
INTERI KANGELANE
See teine Inzaghi, kelle jaoks kõik tuli loomulikult. Isegi Itaalia meistritiitel!
MITMESUGUST PREMIUM LIIGAST
HÄÄLED TASKUST
Pikk ette (ja ise järele) | Pole põhjust muretsemiseks: eelmine hooaeg on tagasi!
JALKAJUTUD SUURELT SAARELT
OTSUSED
Videokohtunik | Kogu tõde karikaderbist! Pärnus pingutati käepenaltiga üle
ELUST KESET KANALEID
Eesti väravavaht elust kanalite linnas: elu pikimad jalutuskäigud, ootamatud võimalused ja vanema venna mõjutused
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
8
7
1
0
26:3
22
2.
Paide Linnameeskond
8
5
0
3
15:9
15
3.
Nõmme Kalju FC
7
4
2
1
16:9
14
4.
Tallinna FC Flora
8
3
3
2
15:13
12
5.
Tartu JK Tammeka
7
3
2
2
10:5
11
6.
FC Kuressaare
7
3
0
4
13:19
9
7.
JK Tallinna Kalev
8
2
3
3
11:13
9
8.
Pärnu JK Vaprus
7
1
1
5
7:15
4
9.
FC Nõmme United
7
1
1
5
3:12
4
10.
JK Narva Trans
7
1
1
5
7:25
4
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
22
Paide Linnameeskond
15
Nõmme Kalju FC
14
Tallinna FC Flora
12
Tartu JK Tammeka
11
FC Kuressaare
9
JK Tallinna Kalev
9
Pärnu JK Vaprus
4
FC Nõmme United
4
JK Narva Trans
4
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T 19.00 Tabasalu - Tammeka (naiste karikas)
  • K 19.00 Viimsi - Saku (naiste karikas)
  • R 19.00 Vaprus - United (Premium liiga)
  • L 12.30 Harju - Elva (Esiliiga)
  • L 14.30 Kalev - Kalju (Premium liiga)
  • L 17.00 Kuressaare - Flora (Premium liiga)
  • P 17.00 Trans - Paide (Premium liiga)
  • P 19.00 Flora - Kalev (naiste Meistriliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!