Võimsa tagasituleku teinud Tammeka püsib Sepal kaotuseta (galerii!) (0)

Premium liiga kuuenda vooru reedese mängupäeva viimases lahingus nägi Sepa jalgpallikeskuses tõsist andmist. Suurt osa kohtumisest paremini mänginud Sillamäe Kalev kaotas lõpus Tartu Tammeka hea surve järel eduseisu ning nii lepiti 1:1 viiki.

Mäng algas tempokalt ja võitluslikult, kuid ilma suuremate võimalusteta. Sisuliselt ei tulnud kummalgi väravavahil esimese pooltunni jooksul mängu sekkuda. Siis tegi Karl Johan Pechter tartlaste väravasuul aga lühikese vahe järel kaks korralikku tõrjet. Teisel pool püüdis Mihhail Starodubtsev Erki Mõttuse õrnaks jäänud löögi.

Seejärel ohustasid tartlaste väravat veel Maksim Lipin ja Deniss Malov, kuid Pechter oli kindel.

Teist poolaega alustas Tammeka korraliku aktiivsusega, aga Sillamäe oli hästi mängus sees ning 52. minutil viis Daniil Ratnikov külalised juhtima, kui lõi Aleksandr Volkovi põlvekõrguse tsenderduse peaga (!) väravasse - 1:0!

Pärast täistunni täitumist oli Sillamäel hea šanss teinegi lüüa, kuid Mihhail Slaštšjov ei suutnud üks-üks olukorras palli Pechterist mööda tõsta. Seejärel tõi Tammeka platsile Martin Jõgi ja Eino Puri ning üha enam hakkasid nad mängu enda kätte saama. Esmalt asus Sillamäe patustama kaardivääriliste vigadega, et Tammekat peatada ning seejärel asusid võõrustajad juba otseselt väravat ohustama.

Tammeka üks esimesi üliohtlikuid võimalusi kuuluski Jõgile, kes peaga karistustlöögist tulnud tsenderduse väravale suunas, kuid keskkaitsja Aleksei Jepifanovi kehatõrje suunas mänguvahendi posti kõrvalt mööda.

82. minutil sai Sillamäe veel ühe võimaluse riske võtma asunud Tammekat karistada, kui Volkov palli üle Pechteri tõrjus, kuid viis meetrit enne väravajoont jõudis nahkkerani Kaarel Kiidron, neutraliseerides ülisuure ohu.

Kui ise ei löö, lüüakse sulle ning 86. minutil viigistas vahetusest sekkunud Jõgi seisu! Andre Paju nurgalöögist sai Kiidron palli suunata ning Jõgi lükkas värava eest palli kerge vaevaga Starodubtsevi selja taha - 1:1!

Selle seisuga ka matš lõppes ehk viimasel veerandtunnil vastase üle mänginud Tammeka sai vahetusmehe toel punkti kätte võidetud ning sellega võivad nad ka rahule jääda. Sepa staadionil püsitakse endiselt kaotuseta ja liigatabelis üheksa punktiga hetkel neljandal kohal. Väga kurb ei pea olema ka Sillamäe, sest peatreeneri vahetuse järel näidati Vadim Dobiža käe all korralikku mängu.

Mängu parim - Karl Johan Pechter

Suure osa mängust oli Sillamäe veidi Tammekast üle ning Pechter tegi nii esimesel kui teisel poolajal mõned olulised tõrjed. Märkimisväärseim oli Slaštšjovi üks-üks olukorra äravõtmine, mis Tammeka ellu jättis. Lõpuks tõi see neile punktid.