Võitluslik viik Pariisis jätab kaardid lahtiseks (0)

A-alagrupi teise vooru avakohtumises leppisid Rumeenia ja Šveits tulises lahingus viiki, jättes viimaseks vooruks kõik otsad lahtiseks.

Võidu korral oli esimese meeskonnana alagrupist edasipääs kindlustada Šveitsil. Nemad alustasid mängu ka aktiivsemalt, kui nende tipuründajal Haris Seferovicil oli mängu alguses kaks suurepärast võimalust oma meeskond ette viia. Esimese keerutas šveitslane siseküljega napilt posti kõrvalt mööda ning teises olukorras pidi tõrjetööd tegema rumeenlaste väravavaht Ciprian Tatarusanu.

Mõned minutid hiljem Seferovici teisest võimalusest toimus juba teisel pool väljakut nii mõndagi - šveitslaste kogenud äärekaitsja Stephan Lichtsteiner rippus karistusalas Alexandru Chipciu särgi küljes ning peakohtunik määras penalti. Rumeenlaste ja oma teise värava sel turniiril lõi Bogdan Stancu.

Mõlemal meeskonnal tekkisid omad võimalused avapoolajal veelgi, kuid skoor jäi puutumata ja puhkepausile mindi rumeenlaste 1:0 eduseisus.

Võrdsete lahingus oli teise poolaja alguses Šveits lähedal omaväravale, kui nende kaitsja Johan Djourou palli napilt posti kõrvalt mööda lükkas. Viis minutit hiljem seisis tablool juba 1:1 - nurgalöögi olukorras unustati Admir Mehmedi tagumisse posti ära, kes ei eksinud ja palli külmavereliselt vasakuga võrku lajatas.

Poolaja teises pooles oli taas aktiivsem Šveitsi koondis. Vahetusest sekkunud Breel Embolo tõi šveitslaste mängu rohkelt teravust ja uusi käike, kuid mänguskoor jäi puutumata ning lõpuvile kõlades seisis tablool 1:1 viiginumbrid.

Viigiga võib rohkem rahule jääda Šveits, kellel on kahe mänguga kogutud nüüd neli punkti ja alagrupi viimases voorus ootab neid ees kohtumine Prantsusmaaga. Rumeeniale tähendas tänane viik seda, et esimene silm saadi kirja ja järgmises kohtumises Albaania vastu vajatakse kindlasti võitu.

Rumeenia - Šveits 1:1 (1:0)
18. pen. Bogdan Stancu - 57. Admir Mehmedi

Hoiatused: 22. Andrei Prepelita, 23. Alexandru Chipciu, 37. Claudiu Keseru, 76. Dragos Grigore - 50. Granit Xhaka, 90+4. Breel Embolo
Peakohtunik: Sergei Karasjov

Rumeenia: Tatarusanu, Rat (62. Filip), Chiriches, Grigore, Sapunaru, Chipciu, Pintilii (46. Hoban), Prepelita, Torje, Stancu (83. Andone), Keseru.
Varus: Alibec, Andone, Filip, Gaman, Hoban, Lung, Matel, Moti, Pantilimon, Popa, Sanmartean, Stanciu.

Šveits: Sommer, Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez, Behrami, Džemaili (83. Lang) , Xhaka, Shaqiri (90+1. Tarashaj), Mehmedi, Seferovic (64. Embolo).
Varus: Bürki, Derdiyok, Elvedi, Embolo, Fernandes, Frei, Hitz, Lang, Moubandje, Tarashaj, von Bergen, Zakaria.