Eestlannad Ungaris: Kubassova lõi värava, Kiss-Zlidnis kuulus taas põhikoosseisu (0)

Vlada Kubassova lõi kaotusseisu jäänud Ferencvarose juhtvärava. Foto: FTC Nöi Labdarugas / Facebook

Eesti naiste koondise ründaja Vlada Kubassova lõi Ungari kõrgliiga neljandas mängus viienda värava, aidates omad kaotusseisust võidule. Väljakule naasnud Inna Kiss-Zlidnis tähistas kolmandat järjestikust võitu.

Kubassova kuulus mängus linnarivaali Budapesti Honvedi vastu Ferencvarose põhikoosseisu. Valitsev Ungari meister sai juba viiendal minutil värava näol tagasilöögi, kuid pausiks suutis Kubassova koduklubi viigiseisu taastada. Naiskonnad heitlesid võrdselt, kuniks Kubassova 83. minutil juhtvärava lõi. Ferencvaros sai kokkuvõttes 3:1 võidu ning jätkab täiseduga. Tabeli tipp kuulub hetkel Györi ETO-le, kel on mängitud üks mäng enam ja kirjas samuti vaid võidud.

Eesti naiste koondise kapten Inna Kiss-Zlidnis sai Ungari tugevuselt teises liigas, mis on jaotatud kaheks divisjoniks, kirja hooaja kolmanda võidu. Põhikoosseisu kuulunud ning 75. minutil välja vahetatud Kiss-Zlidnis aitas koduklubi Budafoki 2:0 võidule Paksi üle. Kui mängitud on neli vooru, on Budafoki teeninud liidriga võrdselt kümme punkti. Eelmises voorus lõi täismängu teinud 34-aastane eestlanna tiimi 3:2 võiduvärava. Kiss-Zlidnis on seni kaasa löönud kolmes kohtumises, neist kahes põhikoosseisus.

Põhikoosseisu kuulunud Liisa Merisalu aitas Thy-Thistedi Taani esiliigas raskele võidule Österbro üle. Mängu ainus värav tuli 70. minutil Michelle Sandfeldi sulest, kaks minutit hiljem vahetati 22-aastane Eesti koondise ääreründaja puhkama. Seitsme vooruga on Thistedil kirjas 15 punkti, mis on kolme võrra vähem esikohal oleva Midtjyllandi saagist.

Rootsi esiliigas palliva Emma Treibergi koduklubi oli sunnitud vastu võtma ülikarmi kaotuse. Kalmar juhtis normaalaja täitumisel 2:1, ent tabeliliider Alingsas IF lõi 90+ minutitel kaks väravat ning kahmas võidupunktid endale. Algkoosseisu kuulunud Treiberg sel korral sihile ei jõudnud ning vahetati välja 84. minutil. Jätkuvalt on Kalmari täita 14 tiimist koosneva Elitettani viimane koht, ohutu tsoon jääb viie punkti kaugusele.