Minutiga hilinenud Lyoni kapten rikkus võimaluse eriskummaliseks statistikakilluks (0)

Lyoni kapten Wendie Renard. Foto: Ronny HARTMANN / AFP / Scanpix
Jalgpallis on märkimisväärne näitaja, kui üks võistkond teeb mängu jooksul keskmiselt iga kahe minuti tagant pealelöögi. Ometi ei olnud see neljapäeval mängitud naiste Meistrite liiga kohtumiste kõige paeluvam statistiline tähelepanek.

Neljast vastasseisust kujunes väravaterohkeimaks Galatasaray ja Roma vaheline kohtumine, kus Itaalia naiskond tegi mängu võõrustanud Türgi klubi vastu 45 pealelööki. Kuigi Galatasaray väravavaht Gamze Nur Yaman tegi 12 tõrjet, pidi ta kuus palli ka võrgust välja võtma. Roma läks mängu juhtima seitsmendal minutil Hawa Cissoko tabamusest, 24. minutil suurendas eduseisu Valentina Giacinti.

Roma jätkas väravasoonel ka teisel poolajal, kui täpsed olid nii Emilie Haavi, Manuela Giugliano, Marta Pandini ja Alice Corelli. Kuigi Galatasaray jõudis mängu jooksul vaid kahe pealelöögini, maandusid mõlemad nende üritused raamide vahel ja üks neist ka väravas. Kodunaiskonna auvärava sai 76. minutil kirja Andrea Staškova. Lõpuvile kõlades olid tablool Roma võidunumbrid 6:1, mis tähendas Itaalia klubi täisedu jätkumist. Galatasaray punktiarve ootab endiselt avamist.

Sarnaselt ühepoolne oli ka kohtumine Hispaanias, kus Real Madrid läks Celticu vastu mängu samuti seitsmendal minutil juhtima – selles mängus avas skoori Caroline Weir. Seejärel tuli järgmist tabamust oodata kuni 72. minutini, kui Reali eduseisu kasvatas Signe Bruun.

80. minutil oli ka täpne Caroline Møller ning kolm minutit hiljem vormistas penaltipunktilt lõppseisuks 4:0 Linda Caicedo. Kodunaiskond Real tegi mängu jooksul 31 pealelööki (neist 14 raamide vahele), Celticu kolmest löögiüritusest oli vaid üks suunaga väravale. Real Madrid sai 4:0 võiduga kirja Meistrite liiga hooaja esimesed punktid, Celtic püsib kahe kaotuse järel endiselt nulli peal.

Kaks ei jää kolmandata – nii on kohane öelda Hollandis peetud Twente ja Chelsea vahelise mängu kohta, sest ka selle kohtumise avavärav sündis seitsmendal minutil.  Aggie Beaver-Jones viis külalised varakult juhtima, 11 minutit hiljem kahekordistas Maika Hamano Chelsea eduseisu. Guro Reiteni 63. minuti täpne penalti tegi inglaste eduseisu kolmeväravaliseks ning Twente ääreründaja Nikee Diana van Dijki 68. minuti tabamus jäi võõrustajate kohtumise ainsaks väravaks.  Chelsea kirjutas 3:1 tulemusega tabelisse hooaja teise võidu, Twente sai avavooru võidu kõrvale esimese kaotuse.

Õhtu neljas kohtumine toimus Saksamaal, kus Wolfsburg võõrustas Lyoni. Ka selles mängus sai näha varajast tabamust, kuid erinevalt eelmainitud mängudest ei avatud Wolfsburgis skoor seitsmendal minutil. Lyoni kapten Wendie Renard saatis palli peaga väravasse minuti võrra hiljem teistest samal õhtul toimunud kohtumistest, mistõttu oli seekordne Meistrite liiga õhtu mõnekümne sekundi kaugusel sellest, et see kirjutataks ajalukku päevana, mil kõikides kohtumistes avati mänguskoor samal minutil.

Saksamaal peetud kohtumise teine värav tuli Lindsey Horani 53. minuti täpsest penaltist, mis tagas Lyonile võõrsil 2:0 võidu. Prantsuse klubi jätkab kahe vooru järel täiseduga, üle-eelmise aasta finalist Wolfsburg pole tänavu endiselt punkti kirja saanud.

Galatasaray - Roma 1:6 (0:2)

76. Andrea Staškova - 7. Hawa Cissoko, 24. Valentina Giacinti, 54. Emilie Haavi, 59. Manuela Giugliano, 84. Marta Pandini, 87. Alice Gorelli

Wolfsburg - Lyon 0:2 (0:1)