Alex Matthias Tamm vigastusest: ühe nädalaga kaotasin justkui kogu selleks hooajaks tehtud töö (0)

Nõmme Kalju ründaja Alex Matthias Tamm. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Nõmme Kalju ründaja Alex Matthias Tamm ei löönud pühapäevases Raudteederbis väravat, sest väravavaht Karl-Romet Nõmm oli tasemel ja natuke oli Floral õnne kah. Küll aga meenutas vigastuspausilt naasnud Tamm võimsa esimese poolajaga, kui tähtis relv ta Kalju jaoks on.

Tegemist oli Tamme esimese kohtumisega pärast 15. mail Narvas mängitud Evald Tipneri karikasarja poolfinaali, mis tal hüppeliigesevigastuse tõttu pooleli jäi. Tamm ei saanud Kaljut aidata karikafinaalis, kus jäädi 0:1 alla Paide Linnameeskonnale ja seetõttu ilma ka eurosarjakohast.

Ning 24. mail avaldas Eesti rahvusmeeskonna peatreener Thomas Häberli, et kui 20-aastane Tamm poleks vigastatud, pälvinuks ta juunikuu neljaks mänguks karjääri esimese kutse A-koondisesse.

"Enam halvemat ajastust poleks saanud vigastusele olla. Selline see jalgpall on. Kuidagi raske on sõnadesse panna, aga… ühe nädalaga kaotasin justkui kogu selleks hooajaks tehtud töö. Nurjusid mu hooaja eesmärgid, nii võistkondlikud kui ka individuaalsed. Need olid mängida karikafinaalis eurokohale ja jõuda Eesti koondisesse," sõnas Tamm pärast eilset mängu Floraga ja lisas: "Ega ma pead norgu lasknud. Töötasin edasi ja eks näis, mis tulevikus saab."

13-kordse Eesti meistri vastu oli Tamm esimesel poolajal platsi kõige ohtlikum mängija, kelle pidurdamisega oli kohati hädas ka A-koondise keskkaitsja Joonas Tamm. Teisel poolajal oli mäng rohkem Flora kontrolli all ja Kalju ründaja möönis, et isiklikus plaanis andis mängupausi tõttu tunda väsimus. "Esimesel poolajal tõmbasin end täiesti lukku. Teisel poolajal jäi natuke särtsu puudu. Polnud enam seda teravust," nentis ta.

Kalju tabas esimesel poolajal kaks korda väravaraame. Esmalt 6. minutil, kui Tamme eeltöö järel pääses löögile Maksim Gussev. Teist korda 37. minutil, kui Nõmm tõrjus Tamme löögi nii, et see kukkus põiklati ja posti ristumiskoha peale ja põrkas sealt platsile tagasi. "Minu löögi puhul tegi Karl-Romet Nõmm väga hea tõrje. Oleksime pidanud kohe alguses hea survega mängu ära tapma, lööma oma võimalused ära ja siis rahulikult seisu hoidma," nentis Tamm.

Kalju on liigatabelis kolmandal kohal. Levadia edestab neid 11 punktiga, aga nõmmekatel on varuks pidamata kohtumine Narva Transiga. "Võtame ühe mängu korraga. Nagu treener ütles – esmalt tahame kinni püüda teisel kohal asetseva Levadia ja siis proovida juba Florat kinni nabida," vaatab Tamm edasisele hooajal otsa sihikindlalt.

Kalju hooaeg jätkub 28. juunil, kui võõrsil minnakse vastamisi Tallinna Kaleviga.