Kalju noorenenud bänd vajab veel häälestamist (0)

Sügisel oli tiitel suursaavutus, nüüd ei saa enam vähemaga leppida. Foto: Gertrud AlatareNõmme Kaljut võib selgelt pidada Eesti üheks kiireminiarenevaks nähtuseks jalgpallis: viie hooajaga Meistriliigas jõuti tiitlini ning selge on see, et süües isu vaid kasvab.

Kui 2008. aastal ajaloos esmakordselt Meistriliigasse jõuti, lubati koheselt järgneva viie aasta jooksul meistriks tulla. Neljandal hooajal hõbemedalid tasku pistnud Kalju astus mullu sammu edasi, kui üheksapunktilise eduga esimene koht saavutati.

Enam tagasiteed ei ole ning eesmärgid on tänavuseks veelgi kõrgemale seatud - lisaks meistritiitlile on vaja hästi esineda ka Euroopas.

Talvel oluliselt koosseisu noorendanud, ent kvaliteedis ja kiiruses juurde pannud nõmmekate meeskond on potentsiaali täis, aga määravaks saab see, kui ruttu ning millisel tasemel uus kooslus mängima saadakse. Hooaja peaproovis ehk superkarikafinaalis vannuti üllatuslikult koleda mänguga 0:3 alla Tallinna Levadiale. Klubi selles siiski suuremat probleemi ei näe.

"Võib-olla natukene jäime oma väravatelöömistega hätta, aga muidu on kogu ettevalmistus hästi läinud. Välja arvata muidugi - nagu ikka tekivad -  teatud vigastused, aga noh, muidu on kõik nagu täkkesse läinud," sõnas meeskonna peatreener Igor Prins Soccernet.ee'le.

REKLAAM

Suurest hulgast Soomes saadud kaotustest probleemi ei nähta, sest kaitse on üldjoontes siiski hästi tegutsenud ja tugevad heitlused on aidanud pigem ikkagi areneda. "Eks iga mäng näitab mingisugused kohad kätte, mida oleks vaja parandada ja kindlasti me üritame oma realiseerimist parandada," lisas Prins.

Palju uusi välejalgasid

Võrreldes mulluse hooajaga on Kalju kaotanud vaid kaks põhimeest. Kristen Viikmäe riputas saapad varna ning Oliver Konsa võttis vastutust tumedatel radadel käimise eest. Lisaks ei ole enam meeskonnas väravavaht Kaido Koppelit, kes läks Tartu Tammekasse, ja keskväljameest Georg Cole'i.

Nende asemele on toodud terve posu noori kutte, kellest hooaja lõikes oluliseimad on vast Prantsumaa tippklubi Lille'i kasvandik Allan Kimbaloula, andekas bosnia keskpoolkaitsja Adis Hadžanovic ja verinoor jaapanlasest ründaja Kosuke Usami. Lisaks on Kalju särgi selga saanud Eesti omad poisid Alo Dupikov ja Janar Toomet.

"Nõrgem kindlasti ei ole, pigem oleme saanud kiirust ja sellist asja juurde," arvas meeskonna ründaja Tarmo Neemelo, et sats on muutunud tugevamaks. Temaga sama meelt on ka klubi president Kuno Tehva: "Ma arvan, et oleme väga ühtlaselt komplekteeritud. Kui treenerid suudavad selles hästi orienteeruda, panna nad ikkagi mängima ja kasutada neid, siis see ongi meie tugevus."

Loetud päevad enne liigahooaja algust on Kalju koosseis paigas. Hiinas testimisel käinud Yankuba Ceesay eest saadi küll pakkumine, kuid mehe rahaks tegemise asemel otsustati ta endale alles jätta. Nõmmekad ise ei otsi enam oma ridadesse kedagi, ent avatuks jääb uks kahele mehele: Sander Purile ja Jari Litmanenile - kui esimene välismaale ei pääse ja teine otsustab Eestisse tulla, saavad nad oma rõivastusse juurde Kalju särgi.

Üks selge eesmärk

Ühtlasi on möödumas vigastustelaine. Laatsaretis on veel vaid Jüri Jevdokimov, kes pikemaks ajaks välja jääb. Alo Dupikov on treeningutele naasnud ning viirushaiguste küüsis olnud Alo Bärengrub ja Jorge Rodrigues on tervenemas. Tarmo Neemelo sõnas, et siit-sealt veel valutab, kuid mängida kannatab.

Mullusega võrreldes veelgi tugevnenud koosseis tõestab klubi sihte. "Kindlasti ei saa me seada eesmärgiks lõpetada viimasel, eelviimasel, teisel või kolmandal kohal. Kindlasti me tahame mängida kullale ja kaitsta tiitlit – see on selge. Ja kindlasti käib sinna juurde ka soov Champions League’i eelvoorust üritada vähemalt edasi saada ja enda poolt selleks kõik teha," viitas Tehva, et meeskonna tippvorm üritatakse ajastada juulikuu peale.

Sama kinnitas Neemelo. "Peamine eesmärk on ikkagi tiitli kaitsmine ja kindlasti väärikalt eurosarjas esinemine, et üritada ka seal midagi korda saata," sõnas ta. Kuidas eesmärkideni jõuda? "Noh eks timmimist on küll siin meeskonnamängus, loodame suveks kõik vormi ajada, oma rütmi kätte saada. Loodame mängupilti kordades-kordades parandada. Teeme tööd ja näeme vaeva!" selgitas Prins.

Siiski jääb loots realistlikuks ja mõistab, et kui meeskonnas on nii palju uusi mehi, siis ei saa hetkega tippvormi tõusta: "Võtab aega, et kogu see bänd siin mängima panna."

Meeskonna staar - Tarmo Neemelo

Mullu 26 mängust 22 väravat kõmmutanud Neemelo on Eesti liiga üks kardetumaid väravakütte. Aastast aastasse tõestab ta oma võimsust ja väravalöömisoskust ning kui ta suudab vigastusi vältida, on ta kindlasti üks peapretendente hooaja lõpus antavale suurima täpsusküti tiitlile.

Kellel silm peal hoida - Adis Hadžanovic

Bosnia ja Hertsegoviina kõigest 20-aastane poolkaitsja on seni näidanud suurepärast tehnikat ning head mängulugemisoskust. Kuigi laiema tähelepanu on pälvinud Lille'i noorteakadeemiast tulnud Allan Kimbaloula, siis vähemalt sama võimekaks võib pidada bosnialast. "Ma näen sellist positiivsust kahes uues noores leegionäris. Üks on siis Adis (Hadžanovic – toim.) ja teine on Allan (Kimbaloula – toim.). Nad on omamoodi väga erinevad mängijatüübid, aga ma arvan, et nendes mõlemas on väga palju potentsiaali ja usun, et nende esiletõus on minu jaoks ootuspärane," lausus Tehva.

Suurim küsimärk - sulandumine ja kokkumäng

Kogemuses ja meeste vanuses on oma latti talvega veidi langetatud ning juurde toodud värsket verd, kuid kui kiiresti uued poisid vanade olijatega ja vastupidi ära harjuvad ning kokkumängu saavutavad, on hetkel peamine küsimärk. "Praegune on näidanud, et kokkumäng ja võib-olla resultatiivsus on jäänud puudu. Kaitses oleme suutnud teha korralikke mänge, aga jah, ei ole suutnud ees ära lüüa. Aga no eks kindlasti see üksteisemõistmine võtab natuke aega," arvas Neemelo.

Nõmme JK Kalju
Peatreener: Igor Prins
Abitreener: Fredo Getulio Aurelio
Kapten: Alo Bärengrub
Duubelvõistkond: Nõmme JK Kalju II (Esiliiga B)
Eelarve: ~875 000 eurot (ca 35% on sellest noored)
Koduväljak: Kadrioru staadion
Koduleht: www.jkkalju.ee
Esimene mäng: 2. märtsil kell 14 Paidega võõrsil (Paide kunstmuruväljakul)

Koosseis:

Väravavahid: Richard Aland, Vitali Teleš.
Kaitsjad: Marco Bianchi, Alo Bärengrub, Ken Kallaste, Andres Koogas, Jorge Rodrigues, Tihhon Šišov.
Poolkaitsjad: Yankuba Ceesay, Adis Hadžanovic, Allan Kimbaloula, Tanel Melts, Eino Puri, Damiano Quintieri, Sergei Terehhov, Janar Toomet, Hidetoshi Wakui.
Ründajad: Alo Dupikov, Jüri Jevdokimov, Robert Kirss, Tarmo Neemelo, Kosuke Usami.

Eeldatav põhikoosseis:

                        Vitali Teleš

Tihhon Šišov   Andres Koogas   Alo Bärengrub     Ken Kallaste

Janar Toomet     Eino Puri    Adis Hadžanovic  Allan Kimbaloula
                       Hidetoshi Wakui
                        Tarmo Neemelo

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:
Richard Aland (väravavaht, Tartu SK 10-st)
Alo Dupikov (ründaja, Egersundist)
Adis Hadžanovic (poolkaitsja, FK Famos Sask Napredakist)
Allan Kimbaloula (poolkaitsja, OSC Lille B-st)
Robert Kirss (ründaja, Pärnu linnameeskonnast)
Janar Toomet (poolkaitsja, FC Levadiast)
Kosuke Usami (ründaja, Yokohama F Marinose noortest)

Lahtine:
Hiroki Maehara (kaitsja, ?)
Sander Puri (poolkaitsja, -) - liitub siis, kui välismaale ei saa

Välja:
Georg Cole (poolkaitsja, ?)
Oliver Konsa (poolkaitsja, leping lõpetati)
Kaido Koppel (väravavaht, Tammekasse)
Kristen Viikmäe (ründaja, lõpetas karjääri)

Hooajaeelsed kontrollmängud:

18.01. Nõmme Kalju - FC Levadia (ML) 3:2 (Koogas, Usami, Kimbaloula)
26.01. FC Lahti (FIN) - Nõmme Kalju 1:0
01.02. Atlantis (FIN2) - Nõmme Kalju 0:0
08.02. Turu Inter (FIN) - Nõmme Kalju 2:1 (Melts)
14.02. Mjällby AIF (SWE) - Nõmme Kalju 1:0
15.02. Soome U-21 - Nõmme Kalju 0:0
16.02. Turu Inter (FIN) - Nõmme Kalju 2:1 (Melts)
26.02. Superkarikas: Nõmme Kalju - FC Levadia (ML) 0:3

Võit; viik; kaotus.
ML - Meistriliiga; FIN - Soome kõrgliiga; FIN2 - Soome tugevuselt kolmas liiga; SWE - Rootsi kõrgliiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
OTSEPILT: Levadia ja Paide jagavad tabeli tipus tähtsaid punkte  (poolaeg 1:0!)
TULINE
PREMIUM LIIGA
EKSKLUSIIV
Premium liiga saab põneva täienduse? Bogdan Vaštšuk treenib Eesti tippklubiga
Bayerni trooni ihaldavad paljud, aga nõuda võib vaid üks
Seitsmel viimasel kevadel on Müncheni Bayern kroonitud Saksamaa meistriks. Ometi leidub rodu põhjuseid arvata, et sel korral on asjalood teisiti.
SAKSAMAA
VUTISAADE!
Keres, nublu, McWoods ... Ameerikast tulnud Narva kangelane Eesti jalgpallist: see on superhästi organiseeritud
SILM PEALE!
Keres, nublu, McWoods ... Ameerikast tulnud Narva kangelane Eesti jalgpallist: see on superhästi organiseeritud (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 26. osas käisime Narvas, millele on varasemast kuulsust toonud Paul Keres, hilisemast ajast nublu, aga ka Ameerika ründaja Eric McWoods, kes pallib sealse Transi ridades.
 
Miks suudab Kalju lõppe enda kasuks kallutada ja kuidas toimis <em>Fergie time</em>? U17 koondise spordipsühholoog teab
SILM PEALE!
Miks suudab Kalju lõppe enda kasuks kallutada ja kuidas toimis Fergie time? U17 koondise spordipsühholoog teab (0)
Luubi all on viimastel minutitel võiduväravate löömine - sellest, aga ka jalgpalluri peas toimuvatest nüanssidest annab ülevaate Eesti U17 koondise spordipsühholoog Laur Nurkse, kes teab isegi legendaarse Fergie time'i saladust.
REKLAAM
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
24
19
2
3
78:16
59
2.
Tallinna FC Flora
23
19
1
3
66:15
58
3.
Paide Linnameeskond
24
15
4
5
49:18
49
4.
Nõmme Kalju FC
21
12
7
2
41:19
43
5.
Tartu JK Tammeka
24
8
5
11
36:41
29
6.
JK Narva Trans
24
6
8
10
35:37
26
7.
FC Kuressaare
24
4
5
15
15:56
17
8.
JK Tallinna Kalev
23
4
4
15
17:59
16
9.
Viljandi JK Tulevik
22
4
3
15
20:45
15
10.
Maardu Linnameeskond
23
4
3
16
18:69
15
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
59
Tallinna FC Flora
58
Paide Linnameeskond
49
Nõmme Kalju FC
43
Tartu JK Tammeka
29
JK Narva Trans
26
FC Kuressaare
17
JK Tallinna Kalev
16
Viljandi JK Tulevik
15
Maardu Linnameeskond
15
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab sel hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK