Kodus viiki vajanud Cosmos ei suutnud Eesti futsaliajalugu teha, asja raskendas punane kaart (0)

Tallinna Cosmos vajas koduse UEFA Meistrite liiga eelturniiri viimases mängus FK Luceneci (Slovakkia) vastu viiki, et teenida alagrupi võit ning ühtlasi esimese Eesti saalijalgpalliklubina pääs Meistrite liiga põhiturniirile. Paraku kaotas Cosmos 3:5.

Algus oli ilus, sest kodutiim skooris juba esimesel minutil - Nikita Tšendei võitis palli ohtlikus tsoonis tagasi ja lõi selle tagumisse ristnurka.

Lucenec viigistas vaid 14 sekundit hiljem ja juhtis vaheajaks tänu penaltile 2:1. Teisel poolajal viigistas omakorda Cosmos, kui Jaroslav Lebid andis hea terava söödu ja Keiber Quevedo skooris lähedalt latipõrkega.

Kaheks minutiks jättis Cosmose vähemusse Alexander Moreno, kes sai oma teise kollase ehk kokku punase kaardi, kuna tema kõrge käsi tabas vastast kaela piirkonda. Eesti klubil oli jäänud veel neli sekundit vähemuses vastu pidada, kui slovakid enamuses skoorisid ning pääsesid 3:2 juhtima.

Sealt alates Cosmos, kes kasutas lõpus lendavat väravavahti, enam kordagi viigiseisuni ei jõudnud. Romero söödust sai kodumeeskonna kolmanda tabamuse kirja Oleksandr Sorokin.

Külalistest skoorisid täna kaks korda Robert Greško ja Mihovil Prgomet ning ühe korra Igor Leovski.

Cosmos oli võitnud eelmistes kohtumistes Dublini Blue Magicut (Iirimaa) 8:3 ja FC Cardiffit (Wales) 7:0 ning jäi kokkuvõttes neljaliikmelises alagrupis Luceneci järel teiseks.