Koondise peatreener pärast valiksarja 0:20 algust: oluline on ehitada mängu, mitte üritada hävitada seda või inimesi, kes näevad ränka vaeva (17)

Jarmo Matikainen. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis sai teisipäeva õhtul võõrsil MM-valiksarjas 0:4 kaotuse Walesilt. Selle valiktsükli neli esimest matši on nüüd kaotatud väravate vahega 0:20. Rahvusesinduse peatreener Jarmo Matikainen oli kohtumise järel ainsa huvitundva meediaväljaandega suheldes sõjakas meeleolus.

Eelmises EM-valiksarjas teenis Eesti kümne matšiga ühe punkti, lõi ühe värava ja lasi endale lüüa 40. Värskes MM-tsüklis on peetud nüüdseks neli kohtumist, mille järel on enda võrk sahisenud 20 korral. Lõviosa, 11 väravat neist lõi möödunud reedel maailma tippkoondis Prantsusmaa. Kui septembris näitas Eesti tugevat mängu ja kaotas Walesile vaid 0:1, siis seekordne koondis oli B-satsi maiguga.

Valitseva meistri FC Flora ridadest liitus rahvusesindusega ainsana väravavaht Getriin Strigin, kes tegi seda Walesi kohtumiseks. Näiteks Meistriliiga eelviimase Tartu Tammeka naiskonnast jõudis koondisesse kaks pallurit. Mitmed tavapärased koondislased jäid sedapuhku eemale nii vigastuste, haiguste kui ka töö tõttu. Ent mitte ainult. Jalgpalliringkonnas sahistatakse, et osa puudujaid lihtsalt ei soovinud koondisega liituda.

Olgu põhjused lõpuks millised tahes, Eesti tasemevahe rahvusvaheliselt pakutavaga tuli oktoobrikuistes mängudes teravalt esile. Naistele ei saa ette heita vähest pingutamist või võitluse puudumist, vastupidi. Aga teised on meist väga kõvasti ees. Wales - Eesti kohtumine lõppes küll võõrustajate 4:0 võiduga, ent selle juures tegi suurepärase etteaste Eesti väravavaht Karina Kork. Viimane värav sündis alles kolmandal üleminutil. Pealelöökide arv matši lõpuks oli 28:0 Walesile. Väga palju asju suudeti ära hoida. Eriti arvestades, kui palju põhimängijaid puudus.

REKLAAM

Eesti koondise 61-aastane soomlasest peatreener Jarmo Matikainen, kes on aastatel 2010-2014 juhendanud ka Walesi koondist, ei soovinud kohtumise järel Soccernet.ee-ga vesteldes olla niivõrd intervjueeritava, kuivõrd intervjueerija rollis.

Tere, Jarmo! Olen jälle Laura, jälle Soccernetist. Alustame siis sellest, et no lõpuks tuli 0:4 kaotus, ikkagi lõpus löödi see neljas ära. Mis sa arvad, on see suur pettumus, sest ikkagi kuu aja eest suutsite ainult 0:1 mängida või on ikkagi põhjust rõõmustada ka sellise tulemuse üle?
Kas on võimalik rääkida inglise keeles? Küsida küsimust inglise keeles?

Jah. Kaotus täna - 0:4. On see mingil moel hea tulemus või on see suur pettumus, sest eelmisel kuul mängisite Walesiga 0:1?
Ma ei mõista seda. Isegi inglise keeles ma ei mõista seda küsimust.

Oled sa pettunud selles tulemuses?
Tulemuses?

Jah.
Kas me räägime mängust või tulemusest?

Tulemusest.
Kui sa mängid kvalifikatsioonimängu ükskõik millise tiimi vastu, siis sa oled pettunud ja mitte õnnelik.

Kuna Wales on teistsugune vastane, siis ma lihtsalt mõtlesin, et …
Kas sa mõtled, et nad on erinevad võrreldes sellega, kuidas nad septembris mängisid?

Ei, erinevad Eestiga võrreldes.
Ma ei mõista, mida sa räägid. Muidugi on nad erinevad võrreldes Eestiga.
Foto: Brit Maria Tael

Olgu, räägime parem mängust. Mis sa arvad, millist mängu sa täna nägid? Mina nägin mängu ka, aga sa nägid …
Millist mängu sa nägid?

Ma nägin mängu, kus Eesti proovis lööke tõrjuda ja oma väravat kaitsta. Niisiis oli see raske mäng, ma ütleks. Aga ma nägin väga head …
See tavaliselt juhtub, kui üks võistkond hoiab palli. Sa pead enda väravat kaitsma.

Mis sa arvad, kas sa nägid head võitlust täna?
Mis sa arvad? Kas sa nägid täna head võitlust?

Jah, ma nägin, et tüdrukud on väsinud, kuid nad suutsid mängida päris hea mängu.
Jah, me nägime siis sama mängu.

Okei. Esimene poolaeg, esimene värav löödi 27. minutil, Eestis löödi värav 5. minutil. Kas sul oli mõttes, et ehk suudate kauem vastu pidada ja sellest kohtumisest punkti võtta?
Mis sa arvad? Me läheme kvalifikatsioonikohtumist mängima ja kas läheme kaotama ...

Ma ei arva seda, aga mäng oli ...
Või läheme punkte võtma? Ma ei mõista su küsimusi. Ma olen selles valdkonnas olnud aastakümneid ja olen töötanud koos erinevate rahvuskoondistega ja professionaalsete mängijatega. Need siin pole professionaalsed mängijad, need on amatöörmängijad. Aga me mängime professionaalsete mängijate vastu, mis tundub olevat täiesti arusaamatu vaatenurk. Ja siis sa küsid minult, kas ma nägin täna võitlust? Kas sa nägid võitlust reedel?

Jah, ma nägin, aga ...
Ma ei mõista. Ma tõesti ei mõista, mida sa ütled või mõtled.

Okei, nii ...
See nõuab professionaalsust ja austust, kui sa räägid oma rahvuskoondise mängijatest, kes on amatöörid ja tegid end koondise jaoks vabaks. Meil on puudu 12 mängijat, keda kutsuti. Meil on puudu seitse mängijat, kes alustasid mängu septembris. Ja siis sa küsid mult selliseid küsimusi. Need mängijad on teinud ennast vabaks.

Arvan, et nad väärivad väga-väga-väga suurt austust Eestilt. Kõik peaksid nende üle uhked olema! Me kaotasime kaks mängu. Keegi pole õnnelik, kuid sul pole õrna aimugi, millise tasemega mängijate vastu need mängijad mängisid. Kui sa vaatasid mängu oma sülearvutist või telekast või millest iganes stuudios istudes, siis sul polnud õrna aimugi, mis tasemel mäng reedel oli.

Kõik peaksid olema väga uhked ja austama neid mängijaid. Ja ma olen väga üllatunud, kuuldes või lugedes midagi muud. Ma arvan, et see on uskumatult lugupidamatu.

Jah, ma mõistan su vaatenurka. Kas ma võiksin küsida …
Ma ei ole kindel, et sa mõistad. Ma tõesti pole kindel, et sa mõistad. On nii lihtne asju murda ja rääkida asjadest negatiivses võtmes, kui sul pole mingit vastutustunnet.

On oluline ehitada mängu, mitte üritada seda hävitada või hävitada inimesi, kes näevad ränka vaeva, et seda ehitada.

See on võimalik, et sa oled inimene, kes teeb Eesti jalgpallile haiget ...

Sekkub konverentskõne läbiviija, Eesti Jalgpalli Liidu meediaspetsialist Maarja Saulep: "Jarmo, ma peatan sind siin. Arvan, et sa oled oma mõtte arusaadavaks teinud. Laura, kas sul on veel mingeid küsimusi?"

Üks küsimus oleks ideaalis veel.

Saulep: "Mhmh."

Kas äkki ma küsin eesti keeles, Jarmo?
Inglise keeles palun.

Okei. Mõned mängijad puudusid, aga seetõttu tõusid uued mängijad esile ja said oma võimaluse. Mis sa ütleksid, kas sa nägid mängijaid, kes väga-väga …
Kas seal on küsimus?

Ma proovin … Okei, las see jääda. Aitäh!
Aitäh!

***

Eesti koondisel on tänavu jäänud pidada veel üks kohtumine, kui kuu aja pärast kohtutakse valikmängus võõrsil Sloveeniaga, kellele kaotati septembris kodus 0:4.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Rester   •  
(91.129.107.***)
Eee see intervjuu on küll alla igasugust arvestust.
pereleib   •  
(81.90.124.***)
kuradi ülbe somm, niimoodi noore naisajakirjaniku küsimustele ülbelt vastata pole küll väga professionaalne ja eeskujulik. Matikainen out!
paras tegu   •  
(46.131.37.***)
Kuidas selline "intervjuu" üldse lastud meediasse. Ebaprofessionaalne, mis küsimused??? Juba esialgne sissejuhatus ja küsimus ajab närvi, kui hästi võistkond ei mängiks kas tõesti saab peale kaotatud mängu rõõmu tunda? Kas tõesti ta arvab et treener saadab võistkonda mängule mõttega, et hojame värava pikkemalt puhtana, kui eelmises mängus?
kaduja   •  
(85.253.233.***)
Tundub et sel mehel on närvid täiesti läbi. Võib-olla tema üks põhjustest, miks florakad koondisesse ei tulnud (täielik spekulatsioon)?
Piinlik. Kas ajakirjanik on süüdi, et koondisel enamuse mängust ükski sööt ei leia adressaati, rääkimata kahest järjestikusest söödust.
Viimasele huvi tundvale ajakirjanikule niimoodi vastata...
IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
Ajakirjanik pole siin küll milleski süüdi. Koondise treenerilt ootaks professionaalsust ka siis, kui küsimused ei meeldi.
antz-   •  
(217.159.166.***)
🤡
Kane   •  
(91.129.102.***)
Selline ongi meie naiskonna tase, walesi naiskonnal on mängijaid chelseast jnejne, meil olid enamus kohalikul tasemel. Tublid ja edu.
Alex Veedi   •  
(62.214.191.***)
Väga alla arvestust intervjuu. Väga ülbelt vastatud küsimused.
Matikainen out
ElectroBlast   •  
(46.131.53.***)
Arusaamatu ülbus ja vahele segamine. Audio variant annaks parema ülevaate, aga selle avalikuks paiskamine lõhestaks võistkonda veelgi, kui see praegune seda juba ei teinud.

Ebaõnnestumise ja negatiivse emotsiooni pealt tulenev paha tuju ei saa olla põhjendus selliseks ebapädevaks intervjuuks.
Jaak   •  
(46.131.43.***)
Soccernetil oleks võinud niipalju mängijate suhtes austust olla,et sellist intervjuud peatreeneriga ei avalda. Niigi kõigil tuju null juba ilma selletagi.
Wo1dK1d   •  
(146.255.182.***)
Meil on vaja treenerit, kes teeb sitast saia. Selline kahjuks meie materjal on. Kahjuks sellise olekuga näitab treener, et ta pole sellel piisavalt tasemel.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Palk jookseb, tulemusi 0. Hea elu. :)
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Absoluutselt kõikidele 'ajakirjaniku' küsimusele oleks saanud vastata ka professionaalselt ja pakumata, aga iseloom tuli välja ja küllap on seal ka seos kuidas kogu seda koondiselaeva tüüritakse.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
paukumata*
Silver Salo   •  
(90.190.231.***)
Sack Matikainen
INCE   •  
(164.39.86.***)
Wingback: kas oli ka mõni küsimuse moodi küsimus ?
Vastas   •  
(90.191.98.***)
Oli piisavalt küsimust, et koondise peatreener saaks kohalikule jalgpallihuvilisele selgitada koondises toimuvat, mängust õpitut-järeldatut, soovi korral positiivselt kaasata... Või kui tõesti küsimus ei meeldi, siis piisaks ka viisakast "Tänan, aga ma ei soovi seda täna kommenteerida, järgmine küsimus, palun.. ".

Selline koondise peatreeneri arusaamatu räuskamine ei tee ju midagi paremaks ei tema enda, koondislaste ega jalgpallihuviliste jaoks.

Mul on hea meel, et Soccernet selle avaldas, sest kui vend koondise kogunemistel ka sel moel suhtleb, siis polegi mingeid tulemusi oodata.

Matikainen out.

Sisene
Norbert Hurt Ironmanist: triatlonirajal saan maitsta iseenda ürgset tugevust
UUS MÄNGUVOOR
PAIDE LANGES BELGIAS
LÄHEB MÄNGUKS!
Real Madrid pakatab kvaliteedist ja enesekindlusest, Barcelona tulistab jätkuvalt endale jalga
LEVADIA LEEGIONÄRIDEST
KOKKUPUUTED VÄLISMAAGA
SUUR MÄNG HELSINGIS
Luup peale | Euroopa ohtlikem ründaja tappis Eintrachti lootused. Real Madrid ei korranud Tallinna viga
PODCAST
Udune Albion | Paneme poe kinni, sest Manchester City on tiitli endale ostnud?  (külas Leitmaa!)
TIPPLIIGAD KOGUVAD HOOGU
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
22
20
2
0
62:11
62
2.
Tallinna FCI Levadia
22
18
3
1
52:9
57
3.
Nõmme Kalju FC
22
14
4
4
45:18
46
4.
Paide Linnameeskond
20
11
3
6
47:20
36
5.
FC Kuressaare
22
9
4
9
26:30
31
6.
JK Narva Trans
22
6
3
13
27:40
21
7.
Tartu JK Tammeka
22
5
3
14
18:44
18
8.
JK Tallinna Kalev
22
4
3
15
21:62
15
9.
Tallinna JK Legion
21
3
5
13
19:44
10
10.
Pärnu JK Vaprus
21
2
2
17
21:60
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
62
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
46
Paide Linnameeskond
36
FC Kuressaare
31
JK Narva Trans
21
Tartu JK Tammeka
18
JK Tallinna Kalev
15
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!