LOE JÄRELE: Real noppis lõpuminutitega võidu, Messi libastus Belgias ning City ja Leipzig korraldasid põnevusduelli (2)

Lionel Messi Meistrite liiga debüüt PSG-s polnud just meeldivaim. Foto: Scanpix / Kenzo Tribouillard / AFP

Kui eile peeti Euroopas maha tõelised põnevusmängud, siis täna jätkati samas vaimus: Manchesteris löödi üheksa väravat, Sebastian Haller virutas Lissabonis neli ning Liverpool ja Real Madrid said napid võidud kahe Milano võistkonna vastu. Pettuma pidid PSG ja Atletico Madrid, kes viigistasid vastavalt Club Brugge ja Portoga.

Tõenäoliselt peeti alagruppide loosimisel kaheks nii-öelda surmagrupiks A- ja B-gruppi. Vähemalt hetkeseisul võib öelda, et alagrupid seda nime ka väärivad. Esimeses neljaliikmelises alagrupis võttis ainsana võidu Manchester City, kes lõi Saksamaa tippsats RB Leipzigile lausa kuus (!) väravat. Seejuures lõi ühe ka Meistrite liigas debüteerinud Jack Grealish, kellest sai teine britt (peale Wayne Rooneyt), kes on oma avamängus löönud värava ning teinud kellegi tabamusele eeltöö.

Samas ei saa aga öelda, et sinisärkide õhtu oleks liialt lihtsalt kulgenud: südikad vastased lõid neile lausa kolm kolli. Seejuures kirjutas kõik tabamused oma nimele 23-aastane Christopher Nkunku. Prantslasest sai Leo Messi kõrval teine mängija, kes Manchester Cityle löönud ühe õhtuga kolm väravat. Lõppkokkuvõttes said britid siiski suhteliselt kindlad oma esimesed punktid ning lisaks sellele jõuti ka paari märkimisväärse verstapostini: Pep Guardiola karjääri 750. mängus võitis City oma 50. Meistrite liiga kohtumise. Nende 91 matšist on kiiremini antud tähiseni jõudnud vaid Real Madrid (88).

Kui eelnevalt sai mainitud argentiinlasest Messit, siis temagi pääses täna väljakule, kui Belgias mindi vastamisi kohaliku Club Bruggega. Pariisi Saint-Germaini fännide kahjuks pidid nemad leppima aga vaid "näruse" viigipunktiga. Kusjuures ei saa öelda, et belglased oleksid ainult kaevikus istunud - võõrustajad tegid lausa 16 pealelööki! Võrdluseks üritasid prantslased vaid üheksal korral väravat lüüa.

B-alagrupis peeti maha 2005. aasta Meistrite liiga finaal, kui Anfieldil said kokku Liverpool ja AC Milan. Kohtumist alustas tormakalt ning selgelt domineerivalt briti võistkond, kes läbi Fikayo Tomori omavärava ka juhtima läks. Kärmelt teeniti ka penalti, kuid selle tõrjus vastaste esikinnas Mike Maignan osavalt ära. Poolaeg tundus lõppevat Liverpooli võiduga, ent viimasel hetkel muutusid itaallased rünnakul surmavaks - kahe minutiga ehk kahe rünnakuga lõi Milan kaks ning läks pausile eduseisus.

Poolajapausil tegi Jürgen Klopp vastavad korrektuurid ning vaid kolm minutit peale vile kõlamist lõid britid viigivärava. Kaua ei pidanud ootama ka võidutabamust, kuna 69. minutil lennutas kapten Jordan Henderson ühe puutega trahvikasti servalt palli alumisse nurka. Rohkemaks kumbki suuteline polnud ning seega alustas Liverpool taaskordset Meistrite liiga koduhooaega võiduga.

Kui Liverpooli ja Milani grupikaaslased Atletico Madrid, kelle käsutuses on sellised mehed nagu Antoine Griezmann ja Luis Suarez, ning Porto ei suutnud pooleteise tunniga ühtegi väravat lüüa, siis pisut väravaterohkemalt möödus õhtu Lissabonis. Nimelt lõi Amsterdamist Portugali lennanud Sebastien Haller tunniga lausa neli (!) väravat. Kusjuures tegemist oli ka mehe debüüdiga Meistrite liigas ehk debütantide arvestuses tõusis ta samale pulgale legendaarse Marco van Basteniga, kes lõi 1992. aastal Göteborgi vastu samuti neli. Lisaks temale skoorisid korra ka üks vastane ning üks tiimikaaslane ehk kokkuvõttes võitis Ajax matši 5:1.