Loom pääses puurist: eurodebüüti ülekohtuselt kaua oodanud Ajaxi ründaja kordas van Basteni rekordit (0)

"Vaata, neli!" Meeskonnakaaslased aitavad Sebastien Halleril vägevat saavutust tähistada. Foto: Scanpix / Reuters / Pedro Nunes

Amsterdami Ajaxi Meistrite liigas võõral väljakul Lissaboni Sportingu üle suure 5:1 võiduni vedanud ründaja Sebastien Haller kordas ajaloolist saavutust, millega sai esmakordselt hakkama üks Ajaxi legendidest Marco van Basten.

Haller pidi oma eurodebüüti ülekohtuselt kaua ootama, sest talvel West Hamist Ajaxisse siirdunud prantslane jäeti tollal inimliku eksituse tõttu Euroopa liiga nimekirja registreerimata. Haller elas oma frustratsiooni välja koduliigas, lüües 19 mänguga 11 väravat ja vedades Ajaxi meistritiitlini. Tänavusel Eredivisie hooajal on nelja mänguga tulnud juurde veel neli väravat ning nüüd sai noorteklassides Prantsusmaa esindanud, kuid mullu Elevandiluuranniku A-koondise kasuks otsustanud ründaja viimaks võimaluse ka eurosarjas oma oskusi näidata.

Esimese palli saatis ta Sportingu võrku juba teisel ja järgmise üheksandal minutil. Kübaratriki vormistas Haller 51. minutil ning lisas 63. minutil neljandagi tabamuse. Kuna tema senised eurokogemused Frankfurdi Eintrachti särgis piirdusid Euroopa liigaga - seal lõi ta hooajal 2018-19 kümne mänguga viis väravat -, oli kolmapäevaõhtune mäng tema debüüt Meistrite liigas. Varem oli selles sarjas esimesel katsel neli korda jala valgeks saanud vaid van Basten, kes suutis niisuguse saavutuseni jõuda 1992. aastal, kui tema toonane koduklubi AC Milan mängis Göteborgiga.

"Täitsa uskumatu, nagu unenägu! Midagi enamat ei saaks küll oodata, püüan lihtsalt õhtut nautida," tõdes päevakangelane ise UEFA kodulehe vahendusel. "Kui oled nii noor ja saad sellistes mängudes kaasa lüüa, on kõige tähtsam mitte muutuda emotsionaalseks. Keskendusin lihtsalt enda tegemistele. Pean kaaslasi tänama, olime taktikalises plaanis väga targad ega lasknud vastasel hetkekski hinge tõmmata. Ja seda võõrsil! Väga tark mäng meie poolt," kiitis Haller meeskonda.