Luup peale | Kalju skooris taas ülikiirelt ja võitis, Tutk kasvatas rekordit (galerii!) (0)

Nõmme Kalju alistas Premium liiga koroonapausilt naastes võõrsil FC Kuressaare 2:0. Külalised said mõlemad väravad kätte esimesel poolajal.

Avavoorus idas (Narvas) juba kolmandal minutil skoori avanud Kalju ei hakanud ka täna läänes (Saaremaal) viivitama ning saavutas eduseisu neljandal minutil Rauno Tutki omaväravast.

Kalju ründas suurte jõududega ja pressis kõrgelt. Teise tabamuse autoriks oli 24. minutil Kaarel Usta. Teisel poolajal oli ka Kuressaarel paar head võimalust (neist parim Otto-Robert Lipul, kes puurivahiga silmitsi pääsedes ebatäpne oli), aga auväravani ei jõutud.

Jõulise kohtumise jooksul välgutas kohtunik Siim Rinken kollast kaarti kümme korda, mõlemad meeskonnad said viis hoiatust. Tähelepanekuid mängust:

1. Premium liiga debütantide hea algus

Võrreldes avavooruga, tegid mõlemad meeskonnad põhikoosseisus kaks muudatust. Kalju uuteks alustajateks olid brasiillane Odilavio ja Kaarel Usta, kes tegid mõlemad Premium liiga debüüdi.

24. minutil kombineerisid nad kahekesi värava - Odilavio andis kaugelt terava madala söödu viiekasti joone juurde ning palli peale läks ainsana Usta, kes lükkas mänguvahendi võrku. Tähistuseks tegi värava autor kätedesinfitseerimise liigutusi.

Premium liiga debütandid olid Kaljus ka esimesed, kes välja vahetati. Odilavio viskas end murule pikali juba 30. minutil ja oli sunnitud varakult oma kohtumise lõpetama.

2. Kogenud rekordimehe kurb jätk

Erinevalt Kalju debütantidest oli kogenud Premium liiga mängijal, Kuressaare kaitsjal Rauno Tutkil (32) väga õnnetu päev - neljandal minutil lükkas ta Andreas Raudsepa tsenderduse kogemata säärega väravanurka.

Tutk hoidis juba alanud hooaja eel kuue omaväravaga Eesti kõrgliiga negatiivset rekordit. Nüüd sai ta kirja seitsmenda ja kasvatas rekordit veelgi.

3. Meerits haistab koondise esiväravavahi kohta?

Eile teatas Eesti koondise senine esikinnas Sergei Lepmets profikarjääri lõpetamisest. Kalju puurilukk Marko Meerits näitas tänase esitusega, et on üks arvestatav kandidaat Lepmetsalt koha ülevõtmiseks.

Sarnaselt avavooruga tegi Meerits täna nullimängu. Ta tegutses erakordselt julgelt, konksutas vahepeal Kuressaare ründajat ja püüdis tsenderdusi kindlalt. Esimest korda pidi ta meeskonna tõelisest hädast päästma 90. minutil, kui tõrjus edukalt altnurgast Michael Schjönning-Larseni lähilöögi.

4. Mängu parim - Andreas Raudsepp

Kalju palliga mäng käis tihti läbi vasakkaitsja Raudsepa, kes andis kiirele avaväravale tsenderduse. Kaitsetööd tegi ta väga eeskujulikult, pannes muuhulgas seisma Kuressaare kaks-kahele kontrarünnaku.