Luup peale | Neli kuud ja pooltund kannatamist tasus lõpuks ära (0)

Trans suutis seekord tulemuse kätte saada. Foto: Liisi Troska

Aastal 2020 jõudis Narva Trans Premium liigas võitu oodata üle nelja kuu. Aga nüüd see lõpuks tuli, seisuga 1:0 Paide Linnameeskonna üle!

Nädalavahetusel Transi eurokoha endale saanud Paide oli küll puhanud, kuid pidi Narva sõitma mitme põhitegijata. Eemale jäid Muhammed Sanneh, Bruno Caprioli ja Siim Luts, pingilt alustas Sergei Mošnikov; muude vangerduste kõrval tegi keskvälja südames hooaja debüüdi 19-aastane Joel Kokla.

Aga uued näod ja värsked jalad ei lugenud. Alles laupäeval karikafinaalis südi lahingu andnud kodumeeskond võttis julgelt mänguohjad ja lõi ridamisi šansse, Paide noolis pigem kiireid vasturünnakuid. 20. minutil tegi Trans otsa lahti, kui keskväljal lubati neil tegutseda liialt vabalt ja kombinatsiooni lõpetuseks sahistas Chinedu Geoffrey. Nigeerlane leidis võrgu üles kolmandat liigamängu järjest.

Esimene poolaeg pakkus võimalusi skoori kasvatada mõlemale, aga mida mäng edasi, seda rohkem käis liiklus ühte väravasse. Aga Trans pidas vastu, tasuks hooaja esimene Premium liiga võit ja magusad kolm punkti. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Paide graafik sundis read hõredaks

Kui jätta välja Kokla paigutumine poolkaitsesse, polnud Paide paberil sugugi nõrk. Aga ometi andis Lutsu, Sannehi ja Caprioli puudumine endast selgelt märku. Transi keskväli oli külaliste omast esimesel poolajal selgelt üle, alles Mošnikovi sekkumine muutis jõuvahekordi.

Mošnikov andis Paidele lisakäigu, aga sellestki ei piisanud. Foto: Liisi Troska

Aga miks siis nii? Alates juulist on Premium liiga graafik märgitud hulga hõredamalt (potentsiaalselt oli tegu hooaja üldse viimase nädalasisese vooruga), aga Paidet ootavad juulis järjepanu Flora, Kalju ja Levadia, neist esimene juba laupäeval. Täna ei olnud mõistlik riskida nende meestega, kelle tervis 50 protsendi peal. Suuremad lahingud ootavad ees.

2. Trans kannatas, aga kannatas ära

Nagu mainitud, Trans püsis mänguliselt võrdsena jämedalt 60. minutini. Siis hakkas kannatamine.  Esmalt sai vigastada Irie, kes tuli 62. minutil tagareiehädaga välja vahetada; siis sama murega Roman Nesterovski (81. minutil). Et Nikita Mihhailov jäi riietusruumi avapoolaja järel, olid vahetused otsas.

Aga vaja oleks neid olnud ... Geoffrey tagareis vajas turgutamist, Ofosu Appiah veetis mõnikümmend sekundit nokaudis (pärast kokkupõrget Kristofer Pihtiga), Aleksandr Zakarljuka küsis vahetust, Sadio Tounkara ja Roman Sobtšenko jalad olid täiesti läbi. Karikafinaal oli selgelt veel jalgades ja viimasel 15 minutil ei näinud Transi ründemäng jalgpalli moodigi välja. Aga erinevalt nii paljudest teistest kordadest sel hooajal kannatati, hambad ristis, lõpuni.

3. Mängu parim - Aleksandr Zakarljuka

Transi poolt kedagi teistest esile tõsta tundub peaaegu et ebaõiglane, aga keskväljal niite tõmmanud Zakarljuka oli tavapäraselt hiilgav. Koos Tounkara ja Nesterovskiga mängiti Paide kolmik üle.