Luup peale | Paide ja Levadia väravatesadu näitas ilmekalt, miks kumbki tiitli peale ei mängi (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond pani punkti kolmemängulisele kaotusteseeriale, tulles FCI Levadia vastu kaotusseisust välja ja võttes lõpuks magusa 4:2 võidu.

Paide omas mängu alguses paremaid võimalusi, aga mõned minutid pärast seda kui Andre Frolov ja Sergei Mošnikov olid oma šansid löömata jätnud, murdis skooriluku hoopis Levadia. Bogdan Vaštšuk suunas Artur Kotenko pika väljalöögi peaga edasi, Juri Kolomojets pääses trahvikasti vasakust äärest läbi ning andis täpse söödu värava ette, kus Gandol jäi üle vaid pall võrku kõksata.

Levadia eduseis kestis aga vaid loetud minutid, enne kui Rasmus Peetson oma karistusalas Edgar Turile külje pealt sisse jooksis ja penalti põhjustas. Kristofer Pihti löögile sai Kotenko küll näpud vahele, aga palli tõrjuda ei suutnud - 1:1!

Võrdne ja mõlemapoolsete võimalustega mäng jätkus kuni 39. minutil leidis Joseph Saliste ideaalne tsenderdus Edrisa Lubega peanupu, mis suunas palli kuuelt meetrilt tagumise posti kõrvale.  Seegi ei olnud aga veel poolaja viimane sõna, sest 44. minutil lõi Marko Lipp Vaštšuki nurgalöögi järel peaga seisuks 2:2!

Teisel poolajal paistsid meeskondade trumbid veel konkreetsemalt välja, kui Paide oli mänguliselt üle ja Levadia seevastu ähvardas pidevalt standardolukordadest. Mõlemad paidekate väravad sündisid lõpuks pikkade püstsöötude järel. 59. minutil pani Sergei Mošnikov keskväljalt söödu ette ning Otšigava klaaris selle ründajate eest otse Edgar Turi jalale, kes ei jätnud olukorda kasutamata. 66. minutil algas kõik Kristjan Peldi pikast söödust, millele Kotenko valesti välja tuli -selle tulemusel sai Lubega Pihti poolt mahavõetud palli tühja väravasse lükata.

Kaheväravalises kaotusseisus muutus ka Levadia lõpuks mänguliselt ohtlikuks, haaras initsiatiivi ja lõi mitmeid ohtlikke võimalusi. Ei Elhi, Kruglov ega kahel katsel Gando ei suutnud aga Toomi üle mängida. Lisaminuteil määrati nende kasuks ka penalti, kui Sander Sinilaid lõi pallivälises olukorras Peetsonit (olgugi et penalti määrati ekslikult, kuna pall oli vea hetkeks juba väljakult väljas), kuid Kruglov ei saanud ka penaltipunktilt palli Toomist mööda. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Levadia purjetab standardolukordade peal

Mängueelne statistika viitas üheselt, et Levadia ohtlikuimaks relvaks Paide vastu on standardolukorrad, milles nad on sel hooajal olnud Premium liiga resultatiivseim meeskond, samal ajal kui Paide on jäänud nende kaitsmisel hätta ning pidi täna tagatipuks läbi ajama ilma õhuvõitluse spetsialisti Mikel Gurrutxagata.

Täpselt nii läkski, sest juba esimestki väravat võiks tinglikult lugeda standardolukorraks, aga Levadia teine värav löödi konkreetselt nurgalöögi järel ning teisel poolajal jõuti nurgalöökide järel veel korduvalt väga lähedale. Eriti silmapaistvalt jättis keskkaitsja Otšigava kasutamata kaks superšanssi.

Tuleb ka mainida, et Gurrutxagat asendanud Kristjan Pelt sai üldplaanis igati korralikult hakkama ning tema pika söödu järel sündis ka Paide neljas värav. Sellegipoolest tunti Baskimaa keskkaitsjast puudust, sest teist sedavõrd võimsat õhuvõitlejat annab otsida mitte ainult Paide meeskonnast, vaid kogu Premium liigast.

Levadia suutmatus tänavu väljakul tulemust teha on aga seda arusaamatum, et standardolukorrad on neid järjekindlalt toitnud, mis peaks suutma muid puudujääke varjata. Ent ei suuda, sest mängulistes olukordades kaitse käriseb ja rünnakud jäävad ideetuks. Kuni 2:4 taha jäämiseni oli Bogdan Vaštšuk üks väheseid erandeid, kes suutis Levadial ees teravusi luua. Lõpuks küll õnnestus riske võttes Paidele surve peale panna, aga oli juba hilja.

2. Sellise kaitsega tiitli peale ei mängita

Juba avapoolajal vallandunud väravatesadu näitas taaskord, miks Levadia ja Paide võivad sel aastal küll paberi peal tiitlinõudlejate ringi kuuluda, kuid ei sekku tegelikult kõige kõrgemasse mängu. Tiitleid võidetakse teatavasti kaitsega, aga sel hooajal ei ole kumbki neist näidanud võimet mänge kontrollida ja vajadusel lukku keerata.

21, 32, 28, 33, 24 - nii palju väravaid on lasknud endale 36 mänguga lüüa viimase viie hooaja meistermeeskonnad. Keskmiselt seega tublisti alla ühe värava mängu kohta. Paide ja Levadia on aga lasknud endale tänavu 14 mänguga lüüa juba vastavalt 20 ja 22. Eriti järsk on seejuures olnud Levadia ärakukkumine, sest hooaja alguses näis kõik justkui klappivat, kuid viimasest seitsmest mängust kolmes on lastud endale lüüa neli väravat ja lisaks korra kolm.

Vladimir Vassiljev seadis meeskonna eesmärgiks jätkuvalt meistritiitli, kuid praegust mängupilti vaadates on see maruraske, kui mitte utoopiline ülesanne. Flora on libisenud juba 13 punkti kaugusele ning Levadia jagab koos Paide ja Viljandi Tulevikuga alles kolmandat kuni viiendat tabelirida, olles seejuures lasknud endale lüüa sellest kolmikust kõige rohkem väravaid!

3. Mängu parim - Edrisa Lubega

22-aastase ugandaalse esitus ei olnud täna teab mis särav, aga kui ründaja lööb kaks väravat, siis on ta oma töö igal juhul eeskujulikult ära teinud. Kogu Paide ründeosakond oli täna erinevalt Levadia ametivendadest näljane, terav, loov ning ka piisavalt kvaliteetne.

25. juulil kell 16.00 Paide linnastaadionil (Kooli 1, Paide)

Paide Linnameeskond - Tallinna FCI Levadia 4:2 (2:2)
24. pen. Kristofer Piht, 39., 66. Edrisa Lubega, 59. Edgar Tur - 21. Gando, 44. Marko Lipp

Väravasöödud: 24. Edgar Tur, 39. Joseph Saliste, 59. x, 66. Kristofer Piht - 21. Juri Kolomojets, 44. Bogdan Vaštšuk
Realiseerimata penalti: 90+3. Dmitri Kruglov
Hoiatused: 31. Edrisa Lubega, 90+1. Sander Sinilaid - 29. Karl Rudolf Õigus, 53. Rasmus Peetson, 88. Marko Lipp
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras