Omad vitsad peksid, ent reaalsustaju leidnud Maardu ihkab tagasi kõrgliigasse (0)

Premium liigas jäi Maardu teistele alla. Kuidas Esiliigas? Foto: Brit Maria Tael

Möödunud aastaks Premium liigasse tõusnud, ent mannetu hooaja viimase kohaga lõpetanud Maardu Linnameeskond kukkus kolinaga tagasi Esiliigasse. Oma vigadest ja puudujääkidest saadi aru. Kas ka õpiti, seda näitab tulevik, sest eesmärk on meeskonnal taaskordne Esiliiga tiitel võita ning tagasi kõrgliigasse tõusta. 

Maardu täiendas möödunud hooajaks ridu nelja välismängijaga, ent loodetud edu siiski ei tulnud. Hooaja lõpus oli vanker selgelt kraavi minemas, ent teoreetiline võimalus oli veel halvima stsenaariumi vältimiseks olemas. Osapoolte kokkuleppel lõpetati leping peatreener Andrei Borissoviga, kes oli sel positsioonil olnud klubis juba 2014. aastast. Lootsi kohustused võttis üle senine abi Mark Kolk, ent sellest hoolimata meeskond ennast käima ei saanudki ning viimane koht tähendas kukkumist tagasi Esiliigasse. 

Algava hooaja eel määrati uueks peatreeneriks leedulane Algimantas Briaunys. 55-aastane kunagine väravavaht on kaitsenud paari Eesti klubi väravaraame ning lisaks on olnud siinmail erinevates klubides nii väravavahtide treener kui ka abi- ja peatreener. Kuidas aga sai nii, et Sillamäe Kalevi kunagisest juhendajast sai nüüd Maardu Linnameeskonna loots?

"Meeskonna president Maksim Krivošein helistas mulle detsembris ja siis sai räägitud. Kuna visioon ja mõtted olid ühised - kerkida tagasi Premium liigasse, saime kokkuleppele," selgitas Briaunys, kes töötas viimati Leedu kõrgliigas Palangas.

"Uue treeneri filosoofia ja nägemused on hoopis teised võrreldes varasematega, seega mängijatel läheb aega harjumisega," kommenteeris Krivošein. 

Maksim Krivošein ja Algimantas Briaunys. Foto: Brit Maria Tael

Tugevad täiendused ei jäta eesmärgis kahtlust

Möödunud ebaõnnestunud hooaeg pani ilmselge pitseri antud aastale ja ei maksa imestada, et lahkujaid oli palju ning eelarve kuivas kokku. Uutest mängijatest on aga juurde toodud Vitali Teleš, kes oli pikaaegne väravavaht Nõmme Kaljus. Narva Transist tuli laenulepingu alusel üle multifunktsionaalne Vadim Mihhailov, kes Maardu eest oli kontrollkohtumistes mängides reeglina äärekaitses.

Alles hiljuti saadi aga lõplikult kokkuleppele kaitsja Deniss Maksimenko ja poolkaitsja Timur Bulavkini liitumise osas. Neist esimene kuulus möödunud hooajal enamikes mängudes Tallinna Kalevi põhikoosseisu. Teine aga mängis paar aastat tagasi mõned mängud nii Tallinna FCI Levadia, kui ka selle duubli eest. 

Milline emotsioon valdab uut peatreenerit meeskonnaga seoses? "Asjalikud ollakse, tuleb aru saada, et nad pole ju profid, suur hulk teeb seda kõike pere kõrvalt ja inimlikult ma saan aru, kui teatud hetkedel tahetakse olla rohkem perega. Mentaalset sihikindlust tuleb säilitada ja mitte muretseda Esiliigasse langemise pärast. Sel aastal on liigas tugev konkurents, aga meie kasuks räägib meeste kogemus ja oskus sel tasemel liigat võita. Motiveerin oma mängijaid igati ja läheme igale mängule võidumõtetega," lausus leedulasest loots. 

Noorematele varasemast suurem rõhk

Samas on rõhutatud, et sel aastal tahetakse rohkem anda mänguaega oma noorematele mängumeestele. Kuivõrd palju ja kes seda teenib, on raske hetkel öelda, aga selge on see, et lisaks stipendiaatidele on silmapiiril veel mõni potentsiaalikas noor. Eelkõige käib protsess ikka läbi duubli, mis mängib II liigas ja end seal rohkem tõestanud saavad ka enam võimalusi esinduses.

Vitali Teleš on Maardu nimekaim täiendus. Foto: Brit Maria Tael

"17-18-aastaste seas on meil mitu head mängijat ja kui mitte järgmisel hooajal Maarduga, siis kindlasti võivad nad mõne teise klubi eest Premium liigas mängida. Põhimeeskonna siseselt ootan, et kahekümnendate keskel olevad mängijad selgelt juurde paneksid. Nooremad aga peavad olema meil kogu aeg valmisolekus, et iga mängupäev võivad nad saada võimaluse.

Pole kindlat lubadust, vaid on vaja, et nad jätkuvalt endaga vaeva näeks ja valmis oleks. Oli juhuseid, kus hooajaeelsetes mängudes oldi pahurad, et miks alles mängu lõpufaasis väljakule lasti, aga oleme omavahel rääkinud sel teemal ja nad saavad aru, et motivatsioon peab neil üleval olema," sõnas Briaunys. 

Valusast minevikust ning loodetavast paremast tulevikust

Mis siis eelmisel hooajal ikkagi niivõrd võssa läks? "Küllap olime liiga enesekindlad, et uute leegionäridega oleme liigaks valmis ja saame hakkama, aga eksisime. Füüsiliselt vast mitte nii väga, aga just vaimse poole pealt jäime nõrgaks. Treeneritel oli muidugi raske, aga neilgi ei läinud kõik hästi, samas saan ka endale tuhka pähe raputada. Tegime kogetust omad järeldused ja üritame edaspidi paremini," kommenteeris Krivošein. 

Maardu põhikonkurendiks loevad nii klubi peatreener kui ka president selgelt Pärnu Vaprust. Mainitakse ka Elvat ja Nõmme Unitedit, aga mõtetes teatakse, kellega arvatavasti suuremaks madinaks siiski läheb. Kuigi meeskond peaks suures plaanis komplekteeritud olema, oli laual veel päris mitu huvitavat varianti.

Huviorbiidis olid Järva, Rääbis ja Sobtšenko

"Läbirääkimisi oli nii Andre Järva, Kevin Rääbise kui ka Roman Sobtšenkoga. Järva polnud siiski huvitatud, Rääbisele mõte samas meeldis, aga otsustas ikkagi Saksamaa madalama liiga kasuks ning Sobtšenko küsimusega seoses olid muud komplikatsioonid ning lõppes ikkagi nii, et ta liitus Narva Transiga," selgitas Krivošein. 

Kas 16. märtsil 37-aastaseks saav Vitali Gussev leiab taas oma väravasoone? Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kui mitme välismängija lahkumine välja jätta, suutis meeskond tuumiku siiski kenasti säilitada ja koostöös uue peatreeneriga tahetakse sillutada tee tagasi kõrgliigasse, et siis asju läbimõeldumalt ja paremini teha.

Üheks peamiseks murekohaks nimetatakse rünnakut, kus loodetakse, et senine tipuründaja Vitali Gussev leiab taas oma väravavaistu ning teistelt tuleks märkimisväärne panus skoorimisse. Esmalt tuleb aga hooaeg Esiliigas korralikult läbida ja lõpuks vaadata, kas tekkis võimalus uute mõtete realiseerimiseks kõrgliigas või mitte. 

Maardu Linnameeskond
Peatreener: Algimantas Briaunys
Abitreener: Mark Kolk
Kapten: Ilja Zelentsov
EJL-i stipendiaadid: Martin Jaagumets, Mihhail Jakovlev, Aleks Polkopa
Eelarve: 50 000-60 000 eurot (esindusmeeskond)
Koduväljakud: Maardu linnastaadion ja Maardu kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: tumesinine ja valge
Duubelvõistkond: Maardu Linnameeskond II (II liiga põhja/ida tsoon)
Koduleht: www.maardulm.ee
Esimene mäng: 15. märtsil kell 13 vs. Pärnu Jalgpalliklubi (Pärnu kunstmurustaadionil)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 19. märtsil kell 19 vs. Pärnu JK Vaprus (Maardu kunstmuruväljakul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Artjom Jakovlev, Ilja Kassjantšuk, Vitali Teleš. 
Kaitsjad: Anton Aristov, Klimenti Boldõrev, Jaroslav Dmitrijev, Erik Grigorjev, Mihhail Jakovlev, Deniss Kovtun, Deniss Maksimenko, Vadim Mihhailov, Aleks Polkopa.
Poolkaitsjad: Vadim Aksjonov, Nikita Brõlin, Timur Bulavkin, Martin Jaagumets, Maksim Krivošein, Vladislav Ogorodnik, Vadim Šalabai, Ilja Zelentsov.
Ründajad: Vitali Gussev, Daniil Lebedev.

Eeldatav algkoosseis:

Maardu Linnameeskond - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Timur Bulavkin (poolkaitsja, FCI Levadia U21-st) liitus klubiga.
Deniss Maksimenko (kaitsja, Tallinna Kalevist) liitus klubiga.
Vadim Mihhailov (kaitsja, Narva Transist) tuli laenule.
Vitali Teleš
(väravavaht, Nõmme Kaljust) liitus klubiga.

Välja:

Rain Aasmäe (kaitsja) keskendub perele.
Kotaro Amemiya (Jaapani poolkaitsja) lahkus klubist.
Domantas Antanavicius (Leedu poolkaitsja) liitus Sloveenia kõrgliiga klubiga NK Celje.
Alger Džumadil (kaitsja) liitus Tallinna Kaleviga.
Sho Hayasaka (Jaapani poolkaitsja) liitus Jaapani 4. liiga klubiga Nara Club. 
Deniss Malov (kaitsja) jätkab lastetreenerina.
Vladislav Tšurilkin (kaitsja) lahkus klubist.
Jasper Chibueze Uwaegbulam (Nigeeria ründaja) liitus Austria 3. liiga klubiga Stadl-Paura.

Hooajaeelsed mängud:

11.01. JK Tallinna Kalev (PL) - Maardu Linnameeskond 3:0
18.01. Maardu Linnameeskond - Viljandi JK Tulevik (PL) 2:0 (Gussev, Mihhailov)
24.01. Maardu Linnameeskond - Tallinna JK Legion (PL) 0:2
02.02. Pärnu JK Vaprus (EL) - Maardu Linnameeskond 0:0
08.02. Maardu Linnameeskond - FC Kuressaare (PL) 0:1
29.02. Nõmme Kalju FC (PL) - Maardu Linnameeskond 4:1 (Brõlin)

Võitviikkaotus.

PL - Premium liiga; EL - Esiliiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
LÄBI AEGADE PARIM?
TOP 20 | #13: Ronaldinho - päikesekiir, viimane omasuguste seas
TOP 20 | #14: Best - nii briljantne, et muutis treeningudki teistele mõttetuks
VÄLISMAA
TOP 20 | #14: Best - nii briljantne, et muutis treeningudki teistele mõttetuks (3)
George Best oli jalgpalli esimene superstaar. Viies biitel. Mees, kes võis maha müüa ükskõik mille (ja saada ükskõik mida). Jalgpallur, kelle fännikirjadega tegelemiseks oli vaja palgal hoida täiskohaga sekretäri.
 
TOP 20 | #15: Garrincha - kõverate jalgadega artist, kes kohe üldse ei hoolinud
VÄLISMAA
TOP 20 | #15: Garrincha - kõverate jalgadega artist, kes kohe üldse ei hoolinud (1)
Ta sai erinevate naistega (vähemalt) 14 last ja jõi end 49-aastaselt surnuks, kuid Garrincha põletas elu sama eredalt kui säras jalgpalliväljakul.
VAATAME AJAS TAGASI
Jalgpall pärast pausi: liigakohti osteti, tiitlite üle vaieldi, tuhast tõusti ja sinna langeti <i>(1. osa)</i>
Mis kaasneb pooleli jäänud hooajaga? Ostetud liigakoht. Sada aastat kestnud jaht tiitlile, mida enda omaks peetakse, ent mida ametlikult pole ikka veel kätte saadud. Meeskonna tähtmängija müük vahetult enne kõige tähtsamaid mänge. Hooaeg, mis algas väljalangeja selgitamisega. Kõik need meenutused minevikust annavad tänasel päeval aimu, kui keeruline on katkenud jalgpallilõnga uuesti kokku sõlmima hakata.
VÄLISMAA
PREMIUM LIIGAST
ÄRA MAGA MAHA
SOCCERNET TV
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Paide Linnameeskond
1
1
0
0
8:1
3
2.
Tallinna FC Flora
1
1
0
0
3:1
3
3.
Tartu JK Tammeka
1
1
0
0
2:1
3
4.
Nõmme Kalju FC
1
1
0
0
1:0
3
5.
Tallinna FCI Levadia
1
1
0
0
1:0
3
6.
Viljandi JK Tulevik
1
0
0
1
1:2
0
7.
JK Narva Trans
1
0
0
1
0:1
0
8.
FC Kuressaare
1
0
0
1
0:1
0
9.
Tallinna JK Legion
1
0
0
1
1:3
0
10.
JK Tallinna Kalev
1
0
0
1
1:8
0
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA TABEL
Paide Linnameeskond
3
Tallinna FC Flora
3
Tartu JK Tammeka
3
Nõmme Kalju FC
3
Tallinna FCI Levadia
3
Viljandi JK Tulevik
0
JK Narva Trans
0
FC Kuressaare
0
Tallinna JK Legion
0
JK Tallinna Kalev
0
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

HOOAJA EELVAATED

Eesti liigahooaeg on lähedal! Loe klubide hooaja eelvaateid:

Premium liiga:

Esiliiga:

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused toimusid kahe hooaja vahel Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK