Pikk ette (ja ise järele) | Karu ärkas talveunest! Kas Prins viib Vapruse ka meistriks? (11)

Premium liigas on kolm vooru lõpuks ära mängitud. Kas hakkame juba uljaid järeldusi tegema? Kõige kõrgemalt lendavad Flora, Levadia ja ... Pärnu Vaprus! Eesti koondis lükkab käima uue valiksarja, mida oodata? Soccernet.ee ajakirjanikud Kasper Elissaar, Ott Järvela ja Kristjan Jaak Kangur arutavad.

Äkki saab nüüd lõpuks jalgpallist niimoodi rääkida, et ilmast enam juttu ei tee? Olgu, korraks teeme, aga siis läheb jalgpalliks ära. Igor Prinsi naasmine on toonud Pärnu Vaprusele punkte ja Premium liigasse värskust. Tervitame rõõmuga!

Sama käib ka Harju ja Kalevi kohta. Milline muudatus võis Kuressaarele kodus edu maksta? Mis on ometigi lahti Paidega? Kas Kaljul on nüüd kõik hästi või lonkab mäng endiselt? Kuidas peatada ainsana kolmest kolmega alustanud Florat? 

Saate lõpus teeme sotid selgeks Gianni Infantino tuleviku osas. Põhjust on karta, et 2030. aasta MM võib toimuda Saudi Araabias. Eesti koondis lükkab valikmängud käima Austrias, enne pannakse end aga proovile Ungari vastu. Küsimus number üks on enne neid mänge lihtne - kes alustab number kuue positsioonil?

Saatekava:

00:00 Taimi Paljakule pühendatud sissejuhatus
04:55 Premium liiga - kes on ennast ületanud, kes lati alt läinud?
54:10 Kuidas Infantinost lahti saada?
58:15 Mida oodata koondiseaknalt?

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Kalasnikovs lihtsalt treenis eelmine aasta süldid nii tugevaks, et isegi võitleja Villota nuttis intervjuudes, kui rasked on trennid ja tegi meestest mängumehed,

Lihtsalt eelmine hooaeg olid üleöö igapäevaslt nii treenitud, et mängupäeval enam jaksu ei olnud ja sealt ka tihti julmad kaotused.

Prins sai head äärekaitsjad, mis praegu tassivad võrreldes varasemaga aga kui vaadata kuidas PJK alla käis Prinsi aastatega, siis pole ta mingi imemees ja kuidas üks Pro treener mängitab Robin Limbergi ründavatel positsioonidel, siis võib kohe öelda, et Prins on täielik naljamees, ennem võiks seal mängida noor Villota, kes on agressiivsem ja on ka lööki vajadusel.

Aga midagi pole teha, kui tulemused tulevad, siis peab Prinsi ka kiitma, nagu saates seda tehti.
Adek Vaatne   •  
(91.129.111.***)
see on ka normaalne mõttemaailm, et kui aasta läbi paned 110% trenni, toob see tulemused järgmisel aastal, mitte rohkem vigastusi ja läbipõlenud kutid. Kui treeningud oleksid erialased, oleks üks asi, aga Kalasnikovsi lemmiktegevused olid ikkagi pallita jooksud jms, treeninguid vaadates on seda ju näha. Ma ei tea, kuidas see küll Pärnu palliga enesekindlalt mängima on pannud? Võid seletada.

Sama teema oli tegelikult ka Viljandis siis, kui sinna Kristal läks. Mängijad nimetasid teda teatud ringkondades dinosauruseks, sest ta reaalselt pani mängijad soojenduseks staadioniringe jooksma - see pole tänapäevane ülesehitus. Iga moment, mis on võimalik, tuleks palli kasutada. Ega vahepeal inimesed mingid imejõudu pole ammutanud, vaid keskmine jalgpallur ongi parem kui x ajastul (ärge palun tooge mulle nüüd vastuväiteid stiilis ''sa seda villarreali kokkumängu pole näinud 2008.aastast?''. Ma räägin hetkel sellest, et sirgjoonelist pikka palli mängitakse vähe(m) või siis targemalt vastast analüüsides, kõrgliigades alumise otsa satsid suudavad mängida ka ülemistega. Tegelikult on vahelduva eduga sama asi ka Premium liigas näha, kuigi siin on asi ikka väga ebastabiilne veel. Mängijate tase paraneb, sest treeningud on hästi ülesehitatud ja läbi mõeldud ning ükski treener ei pane vastupidavusjooksudega satsi hästi mängima. Unustage ära see lätlane - kõige jubedam asi selliste vanade puhul on see, et ta käib kõik käigud mängijatele ette, mis tähendab, et mängija ei mõtle, ei leia ise lahendusi, kardab eksida ning ei arene. Kui ma õigesti mäletan, kas mitte rahva poolt palavalt armastatud betsafe'i podcastis seda ka ei mainitud?

PJK puhul võiks ehk mõelda - kus nad olid, kui Prins pukki tuli? Kui treeneri all tehakse aastate jooksul neli käiku edasi ning siis üks või kaks tagasi, on asi ikkagi plussis ning on head tööd tehtud. Okei, saaks paremini, aga suuremat pilti vaadates on ju teatud asju endale (ja ka teistele) tõestatud. Või mitte?
ZinedineZidane   •  
(80.235.57.***)
Esiteks palliga mäng hakkab pihta kõik kaitsest, kui kaitsjad ei oska sööta ja ei leia keskvälja, ei julge palli hoida jne, siis nõrgema meeskonnana veel eriti ei tulegi palliga mängu, see sõltub just eriti kaitsjatest ja nüüd äärel on mehed, kes seda oskavad.

Teiseks, kui sa oled heas füüsilises vormis, siis on kerge lõpuni hästi mängida, väsimusepealt hakkab kõike juhtuma, lihtsad vead, eksimused ja sellepärast tihti lõpus tugevamatelt pähe saadakse. Eelmine hooaeg olid juba trennidest väsinud, kui üks päev ennem mängu spurte tehti ja see oli treeneri ämber, siis nüüd on nad tänu sellele paremas vormis.

Kui vaadata, kui aeglaselt ennem Vaprus mängis ja kuidas eriti Veensalu, Ronaldo jne ei kestnud üldse, peale mõnda kiirendust oli toss väljas, siis tulebki hakata põhja laduma, Kalashnikovs tegi neile põhiliselt spurte, mis oli sellistele mängijatele alles põhja ladumine, muidugi treener läks üle piiri, sest nad ei olnud selliseks koormusega harjunud ja läksid ka vahepeal katki, aga nüüd peale talvepuhkust on nad kindlasti elu parimas füüsilises vormis, kui kunagi varem ja selles olen kindel. Muidugi treener ei olnud kaasaegane, loovust oli vähe ning nagu ütlesid, et treeningud peaksid olema hästi ülesehitatud, siis see oli kindlasti suur miinus, samas ega üleöö vanat mängijat paremini söötma ei õpeta ja mõnesmõttes, kui ta poleks üle tõmmanud, siis väga loogiline oleks spurte teha suures mahus, muidugi võiks seda teha läbi harjutuste ja palliga jne midagi välja mõelda, mitte lihtslt joosta sirgel.

Vaata Veensalu mänge sellel aastal kuidas ta kestab ja kiirusega tekitab päris ohtlike olukordi, ka mängulõpus, mina loen seda täiesti eelmise aasta treeningute tulemuseks.

Palliga paremas mängus võib välja tuua ka Reno Margi, kes keskväljal on silmnähtavalt arenenud, eelmine aasta paljud statistilised näitajad olid juba väga head, sellel aastal teeb ilusaid äärevahetusi jne, väga tubli.

PJK ju loobus naistejalgpallist ja siis plaan oligi panustada meeste esindusvõistkonda, sellepärast ka tulemused läksid paremaks, toodi mängijaid jne, aga sellest ei tulnud midagi välja. Esiliigas Prins tõesti tegi just Vapruse vastu head mängud, kus Vaprus ei saanud vist kordagi PJK jagu.

Prinsil on mingi võitja energia kindlast, millepealt ta neid tulemusi toob, seda ta on ju tõestanud erinevate klubidega ja targad klubid selliseid treenerid peaks alati tahtma, isegi, kui ta teeb selliseid otsuseid nagu mängitab Limbergi rünnakutel, kes on väga passiivne ehk ainuke pluss on, et tal meeldib ühe puutega sööta palle ära ja võimalik tõesti, et keegi jooksupeale saab selle.

Lätlane on tõesti unustatud ja ta oli ise ka ju hea näide, miks ta üheski klubis kaua ei olnud, lihtsalt minu eelmise postituse mõte oli selles, et enamus Vapruse mängijaid on nüüd paremas füüsilises vormis, kui kunagi varem ja seda on ju vaja, sest tänapäeva jalgpall käibki ju tiptasemel väga suure tempoga.
käbi   •  
(91.129.111.***)
Miks Ott kangutab Infantinot maha podis aga enda diktaator on normaalne inimene ja kasvatab.
humorist   •  
(213.180.19.***)
to käbi,

Ma oletan, et Soccernet ja Eesti Jalgpalliliit on koostööpartnerid ning mõlemal on ühised huvid - sümbioos. Selline suhte ülesehitus loob kindla raamistiku.
atleticomadrid   •  
(213.168.14.***)
PJK kui klubi allakäik on ikka täiesti juhtkonna enda töö, Prinsi ei maksa selles küll süüdistada.
ZinedineZidane   •  
(80.235.57.***)
@atleticomadrid arvan, et su jutt on õige, et juhtkond on magama jäänud.

Momendil oleks hea aeg ära müüa see PJK või osa sellest, sest praegusetel omanikel pole oskusi või tahet, palgaku vähemalt uus juht ja andku talle võimu tegutseda. PJK-st on alati tulnud tublid noored ja nüüd andekaid sinna vähe jäänud, kellest tuleks PJK lähiajal järelkasvu, nii jätkub hääbumine ja varsti on esindus 2 liigas jne...noored ei ole esiliigades jne...

Väikeses linnas on mõnesmõttes hea, kui on üks suur klubi, et tugevamad noored saavad kohe ühes klubis võistelda aga siis lihtslt tekib monopol, mis viivad trennihinnad ülesse jne, Vaprus muutub järjest ülbemaks ja lõpptulemus on hoopis hullem, kui oleks 2 normaalset klubi ja Poseidon, kes teeb enamasti vist maapiirkondades.

Seega ikkagi oleks Pärnu jalgpallile tore, kui PJK välja ei sureks või jääks mingiks väikeseks lasteaedades trennide andmise klubiks. Tuleks kiiresti tegutseda.
atleticomadrid   •  
(213.168.14.***)
Kui tahame näha, et Pärnus oleks konkurentsivõimeline jalgpall on seal küll ruumi ainult ühele tippklubile. PJK võib jätkata noortegruppidega ja miks mitte taasavada naiskonna, kuigi isegi Vaprus on täna komplekteerimisega hätta jäänud.
ZinedineZidane   •  
(80.235.57.***)
@atleticomadrid, väga raske on noortegruppidega tegeleda, kui oma esindusvõistkond tulevikus mängib kuskil 2 või 3 liigas, siis peaks olema midagi erilist pakkuda, et vanemad paneksid lapsed PJK, mingi hea treener või midagi huvitavat aga seda ei ole.

Alates U16 juba kibelevad kindlasti paremad mängijad tugevama klubi poole, kus meestejalgpalli saab võimalikult heal tasemel üle minna ja siis pead nad nagunii lihtsalt Vaprusele või kellegile suuremale müüma, laenama või midagi sellist.

Siit tekib edasi ka probleem, et pole pärast häid KTM, kellega tulevikus kõrgemal mängida.

Momendil võiks kiirelt tegutseda ja miksmitte nagu Kuressaare on, siis PJK võiks olla mõne suure klubi farmklubi, kui Pärnus kokku ei tule satsi, tehku esindusmeeskond kasvõi alguses Tallinnas trenni.

Naistejalgpallist ei tasu üldse rääkida, see on väikeses riigis nagu meie või linnas täeisti raskendatud või õige on öelda, et tuleb asjale peale maksta.
atleticomadrid   •  
(213.168.14.***)
Ouch @Kuressaare :D Aga tõsi ta on.
Mina näekski PJK parimaid noori liikumas Vapruse duublisse-esindusse aga kuuldavasti on egod liiga suured, et nende kahe klubi vahel mingisugune arusaam ja koostöö tekiks.
ZinedineZidane   •  
(80.235.57.***)
Sellega on nii, et mõned parimad lähevad, siis mida teevad teised, no loomulikult tahavad ka järgneda ja kui rääkida noortevõistkonnast, siis võib mõne mängija minek üleöö vana satsi täiesti ära lõhkuda.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA
OTSEPILT: Kalju tahab tõusta neljandaks, Kuressaare viiendaks  (JÄRVELAID!!!)
VÕITLUS TROONI EEST
MIS OLNUKS KUI ...
Tanel Langi teekond 200. Premium liiga mänguni: kui usk, et kõik on korras, asendus uskumatuna näinud reaalsusega
ISESEISVATE DUELL
FLORA TEGUTSEB
Olukord Floras: Kreida juba kohal, Kuusk naaseb Ujpesti alles suviste euromängude järel
SÜMBOOLNE KOOSSEIS
Mai sümboolne koosseis: kes olid ülinõudliku kuu parimad? Punane latern lendas hooga kohale, aga soojad ilmad muutsid platsi roheliseks
KOJU VÕI MUJALE?
PINGELISED LÕPUMINUTID
Eesti kurioosumi magnet? Eelmises karikaringis virutati vastasele 48 väravat, nüüd vehkisid konkurendid omale ise neli punast kokku
LEICESTERI TÕUS JA LANGUS
Sinirebane püüdis päikese kinni, kuid unustas käppadele maanduda
HÄÄLED TASKUST
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
17
13
3
1
44:9
42
2.
Tallinna FCI Levadia
16
11
4
1
31:8
37
3.
JK Tallinna Kalev
16
7
3
6
16:18
24
4.
Nõmme Kalju FC
17
6
5
6
19:18
23
5.
Pärnu JK Vaprus
17
6
4
7
14:22
22
6.
FC Kuressaare
16
5
3
8
16:25
18
7.
JK Narva Trans
16
5
1
10
11:23
16
8.
Paide Linnameeskond
16
3
7
6
14:17
16
9.
Tartu JK Tammeka
15
3
7
5
13:19
16
10.
Harju JK Laagri
16
2
3
11
12:31
9
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
42
Tallinna FCI Levadia
37
JK Tallinna Kalev
24
Pärnu JK Vaprus
22
Nõmme Kalju FC
21
FC Kuressaare
19
JK Narva Trans
16
Paide Linnameeskond
16
Tartu JK Tammeka
16
Harju JK Laagri
9
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.