Pikk ette (ja ise järele) | Kas Vassiljev tuleks koondisest eemaldada? EJL-il tasub vastus valmis mõelda (36)

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värske episood võtab luubi alla Eesti koondise jaanuarikuise laagri. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Eesti on soomlased nüüd juba ühtekokku kolmel korral järjest alistanud. Koondise viimane kaotus pärineb maailmameistrilt Argentinalt – seejärel on kaheksa mängu võidetud või viigistatud. Millise mulje jättis matš Soomega ning mida õpetas seekordne treeninglaager?

Eesti sai 10 uut koondislast. Kuidas keegi hakkama sai, keda näeme veel ja kelle jaoks on mängud mängitud? Vaatame otsa kõikide debütantide sooritusele. Thomas Häberli võiduprotsent on 45,5 ning ka FIFA akna välistes maavõistlustes jahtis ta võitu. Miks ja mis sellega kaasneb?

Fotoskandaal ei ole vaibunud ning möödunud nädalal valati mingite nurkade alt õli veelgi tulle. Eesti Jalgpalli Liidul tuleb valmis mõelda vastused küsimustele, kas Konstantin Vassiljev tuleks koondisest eemaldada. Avalik arvamus kõlab neil teemadel üha valjemalt.

Möödunud nädalal pidasid Eesti tippklubid oma esimesi treeningmänge. Mida nägime ja mida neist üldse välja lugeda saab?

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Arsenal ja Kalev   •  
(46.131.49.***)
Oper ütles välja: Agressor on Venemaa ja Ukraina kannatab. Kostja/Zenjov mitte. Nii palju võimalusi. Ebaselge mida Levadia treenerid Hr. Levadale ütlesid.

Hea sõnastus ka mujalt podcastist: Pohlak seisab sõpruse eest vms. Aga valiti pool, sest ta ei toeta Eesti meelseid, vaid teisi ja sama sõprust ei näidata Eesti patriootidele. Kahjuks on raske mitte mööda vaadata faktist, et need samad mängivad Flora eest ja kellega peab Liidu president arenguvestlusi. Vestlused on failinud või tuleb tõdeda fakti, et perenimi loeb või EJL president tahaks integratsiooni nagu Krimmis.

Teema maas ja kurb, et Eestit esindavad jätkuvalt venemeelsed igas kategoorias. Laps mängib ja Eesti koondise pileteid enam ei osta.

Raske on midagi paremat oodata.

Klubide juhid. Kutsun üles kandideerima ja seisma millegi eest. Suured võidud tulevad ainult raskelt.
cart mees   •  
(90.191.216.***)
Kui inimene on nii juhm, et ei saa isegi aru miks selline mitte midagi ütlev vastus eestlasele valus on, siis siin ei tohiks mingit küsimust ollagi. Inimene ei suuda hukka mõista seda sama barbaarset sõjaväge mis siin riigis ainult õudu ja viletsust (VIISAKALT ÖELDES) on tekitanud. Selline tunne tekib, et need jumbud päriselt usuvadki, et Nõukogude Liit oli suur rahvaste sõprus ja vabatahtlikult olime selles vaesuses ja viletsuses. Ja kui keegi hakkab vaidlema, et Nõukogude Liit on üks asi, aga Venemaa teine, siis tulge mõistusele. Ise uskusin ka seda pläma kunagi, aga praeguseks peaks kõik selge olema.
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Vassiljeviga on EJL mingid suured plaanid et nii praegu poputatakse, mingi ametikoht on kokku lepitud või treener kuskil Flora süsteemis ja siis saab mingi noortekoondise juhtida.
Steve Kullus   •  
(80.235.57.***)
Ajakirjanikel on suurepärane võimalus ja eelis, neil tekib võimalus küsida otsekallikast. Ootan lootusrikkalt, millal mõni ajakirjanik küsib, a la: "Kas oled selles sõjas Ukraina poolt?" Vassiljevil on 3 vastusevarianti: 1. Jah 2. Ei. 3. Keerutamine /vastamisest keeldumine (mis viitavad teisele vastusevariandile).
Priit Saar   •  
(82.131.88.***)
See lugu on selge. Aivar Pohlak peab EJL presidendi kohalt ja Konstantin Vassiljev A-koondise kapteni positsioonilt taanduma. Valime uue EJL juhtkonna ja uue kapteni, kandidaate kindlasti leidub.
Calma7   •  
(84.50.223.***)
Steve Kullus, mine loe Delfi viimast intervjuud Kostjaga, sellega sai kõik selgeks.

Refereerin:

Miks ei ole tulnud seisukohta, et Venemaa on agressor või et sõda on läbi siis, kui Ukraina saab oma territooriumi tagasi? "Ma ei oska seda seletada ja ma arvan, et [selle küsimusega seoses tekkinud] lõhet tekitab rohkem meedia. See on tõesti praegu tundlik teema, mis praegu maailmas toimub, ja selle pealt mingeid punkte teenida on väga lihtne, ja vastupidi. Meie ütlesime oma seisukoha ja rohkem midagi väga lisada sellele ei ole," vastas Vassiljev Delfile.

Kas sa ise oleksid valmis midagi sellist ütlema? "Olen valmis ütlema seda, et see, mis toimub, on täielik hullumeelsus ja see on vaja kuidagi peatada. Minust see kahjuks ei sõltu ja need, kellest sõltub, nemad peavad tegutsema."
keitsik   •  
(84.253.192.***)
Mis demokraatiast me räägime kui inimene ei või erapooletu olla?
Martin Jõe   •  
(90.191.12.***)
Saates oli väga hea ja selge seisukohavõtt K. Vassiljevi teemal. Sekundeerin. See mees ei tohiks enam mingil juhul kaptenipaela kanda! Vähemalt.
Draakon   •  
(82.131.21.***)
Inimene võib loomulikult erapooletu olla, aga mitte eesti koondise kaptenina. See ongi demokraatia, et sa võid olla kes sa tahad olla. Keegi ei sunni kapten edasi olema kui ta ei taha esindada riigi väärtuseid. Iga inimene on oma valikutes vaba.
cart mees   •  
(90.191.216.***)
TÄPSELT Draakon. Muidugi on sõnavabadus, aga kui sa Eesti koondise kaptenina ei suuda selles sõjas poolt valida, siis ei peaks sa meie rahvuskoondise eest mängima. Mingist spordi ja poliitika lahus hoidmisest võid bussipeatuses Vasjale rääkida. Eriti venemaa puhul, riik kes maailma ajaloos vist kõige rohkem proovinud spordi kaudu oma räppa maha pesta maailma ees. Ja neil on see ka enam-vähem õnnestunud. Enamus maailmast ei saa ikka aru mis asi on punaarmee. Need ei ole ju inimesed. LOTRi orke isegi solvaks võrdlus nende olevustega.
Teele123   •  
(83.166.48.***)
Kostja nii palju Eestile andnud et selline tema tymitamine on piinlik ja häbiväärne! Ja tuleb olla tema vastu mõistev isegi siis kui ta hingelt toetabki venemaad mis oleks täiesti mõistetav inimlikus poolest!
purgeenius   •  
(88.196.181.***)
Nyyd läks küll väheke vussi...
humorist   •  
(81.90.116.***)
To teele123, kus see inimlikkus on? Milline aspekt agressioonist on inimlik? Milline aspekt Vene võimust on inimlik? Kui toetab Venemaad, siis mogilisatsioon ootab. Nägemist.
käbi   •  
(91.129.108.***)
Jana toomilt on seisukoht avaldatud, delfis vist
Teele123   •  
(83.166.48.***)
To humorist
Aga tegemist on vene inimesega, kellel kindlasti sugulased venemaalt pärit ja siis ongi inimlik et vene juurtega inimene poolehoid taandub ikka venemaale. Ei ytlegi et ser õige või et nii ongi aga see on võimalik
Kebab   •  
(91.129.98.***)
Teele123. Tapmiste, vägistamiste ja piinamise poolt olla on inimlik?
godzilla   •  
(85.253.233.***)
Teele123 kaks võimalust kas sa oled hommikul vara purjus juba või oled ise ka venemeelne.

Mis siis, et ta Eestile palju andnud on kui mees ikkagi ei mõista hukka Veremaa agressiooni ja tema arvates on see okei, et mindi kallale rahumeelsele riigile siis see ei ole mitte kuidagi normaalne isegi kui tal Veremaa juurtega.

Kas sa ütleksid sama, kui Veremaa tuleks Eestile niimodi kallale? Ma arvan, et Kostja ja palju vene meelseid mõtleks ringi kui püssid pauguksid Eestis ja saaksid aru, et Veremaal on täiesti savi kas oled eestlane, venelane või mingist muust rahvusest
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Õiged mehed käituvad nii nagu Ukraina presidendikantselei juht käitus peale ühte ebaõnnestunud sõnavõttu.

Tahan näidata tsiviliseeritud käitumise eeskuju: põhimõtteline viga tähendab tagasiastumist,“ teatas Arestovõtš.
Alexej Lvov   •  
(82.131.69.***)
))) Kõik need ,kes on pildil....konfiskeerida kõik ,peale aluspükse.....Mida arvate?
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Lvov, rahvas alguses tahtis vabandust, aga said vastuseks, et normaalne õhtusöök, rahvas sellepeale arvas, et vähemalt peale ebaõnnestunud sõnavõtte ärgu olgu Vassiljev kapten, aga ei midagi, asi oleks ammu juba maha rahunenud, Keegi pole nõudnud midagi ebainimlikku
Teele123   •  
(83.166.48.***)
See et käputäis inimesi on õhtusöögi inimesed risti löönud ei tee veel neid rahvaks. Palju on ka kaine mõistuse omajaid kelle jaoks pole asjas probleemi.
V V   •  
(91.129.98.***)
Teele123, kui sa oled EJL palgal, siis arusaadav su sõnavõtt. Muul juhul mine hari end veidi palun.
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Jah Teele Tallinnas ja Narvas on selliseid inimesi palju, kelle jaoks pole asjas probleemi, neile ei ole ka probleemi, kui eesti keelt ei oska ja uut aastat vastu võtta Moskva aja järgi.
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Lisaks tekib veel küsimus, et te peate ennast rahvaks aga ei austa kohalikku elu ega kombeid, vaid kummardate Putinit, samas mida ta on otseselt teie heaks teinud, mitte midagi ainult targutab televisioonis, kui võimas on aremee ja siin elades mida on Eesti riik teiejaoks teinud, arvan, et kordades rohkem, kui kõikvõimas Putin,
stranglers   •  
(176.46.30.***)
Asi ei taandu eestlusesele ja venesusele. KÕIK normaalsed inimesed maailmas on Venemaa jõhkra terrori vastu. Rääkida siin "inimlikkusest" Vene poole kontekstis on küüniline või rumal.
Kaptenipael ja koondisekoht tuleks Vassiljevilt ära võtta kuritegeliku ideoloogia mitte hukka mõistmise eest, siis kasvõi idiootsuse eest, mida väljendab mh lause: "Ma ei oska seda seletada ja ma arvan, et [selle küsimusega seoses tekkinud] lõhet tekitab rohkem meedia." Kmoon?!
keitsik   •  
(87.95.24.***)
Küsimus soccernetile. Kas me peaks ka kõik kes selles aknas Serbiasse liikusid mängima kah välja viskama??
Mõelge nagu asju suuremalt
Alexej Lvov   •  
(82.131.69.***)
Las EV Ülemkohus otsustab,see on nende rida!
Mida siin veel õiendada....Kes ja mis me oleme ? RAHVA HÄÄL?
Naera puruks.....
raudidas   •  
(146.255.180.***)
stranglers sa ise lased endale jalga selle väitega, et "KÕIK normaalsed inimesed maailmas on Venemaa jõhkra terrori vastu. Rääkida siin "inimlikkusest" Vene poole kontekstis on küüniline või rumal"
tekib küsimus, et kas normaalne inimene siis mõistab hukka vaid venemaa jõhkrutsemised? või võib ka huka mõista teiste riikide sõjakuriteod? alustame kohe usast nt, normaalsed inimsesed võõral riigil toime pandud koledusi hukka ei mõista? iisreali käitumine palestiinlastega peaks ka hukka mõistu normaalsete inimeste poolt saama... sama hiina käitumine oma rahva vastu? pole veel ükski jlagpallur v eesti meediast läbi käinud vasakpoolne seda hukka mõistnud.. europarlamendis nt ansip ja paet hääletasid qataris inimsusevastaste kuridegude uurimise VASTU.. kas oled mõnda neist kahest hukka mõistnud? rääkimata veel poole ühiskonna kinni pannud poliitikutest, kelle tegevus tugines mitte ühelgi uurimusel, kes yle maailma teatud % oma rahva õigusi piirasid.. näiteid on veel. kas normaalsed inimesed ei peaks selliseid asju ka hukka mõistma? oma kommentaaridega tundud sina olevat suvaline meediahüsteerik, kes on enda mõistusel laskunud lõheneda tänu inimeste kirjutistele, kes ehk normaalset tööd ei saakski. igasugune okupatsioon/ võõrriigi ründamine / sõjakuriteod / poliitilised kuriteod on taunitavad NORMAALSETE inimeste poolt. ebanormaalsed on need kellel on topeltstandardid. ebanormaalme on ejlil kostjat hoida EEsti koondise kaptenina muidugi, kui ta mõtted on tiblastanis
LeoPeoleo   •  
(84.50.189.***)
@romelu lukaku

Eestlased ja muud Eesti elanikud (s.h. kohalikud venelased) on tunduvalt vabam rahvas kui Venemaal elavad venelased on kunagi olnud.

See annab eestlastele vajadusel nn "lahiduväljal" eelise, et inimene ei võitle mitte üksnes riigi vaid ka isiklike vabaduste eest.
humorist   •  
(213.180.19.***)
To ROMELU LUKAKU:
Eks neid ida kaltsakaid nüpeldatud vabadussõjas ning WW2 ajal. Sinimäed, Izjumi lahingus jne(900 eestlast lõi 20 000 vene väge sedasi, et 9000 hukkus ning kolme AT kahuriga löödi 115st tankist 114 rivist välja).

Tuletan meelde, et esimene vene rahvusest vene rahva valitseja oli Antropov? Enne seda rootslased, sakslased, juut, grusiin, ukrainlased...

Kõik sõjad armetult peksa saanud omasuguste käest. WW2 vedas, et USA tööstus ja Lääne inimjõud/pommitajad välja aitasid limukad. :p
Alexej Lvov   •  
(82.131.69.***)
Ja lõpuks.
Putin sureb.
Midagi igavest pole veel välja mõeldud.
Aga meie Jalka ja meie poisid on igavesed.
Aastal 2011 naad tegig ajalugu! Nii,et Rahvas rahuneege!
Kõikidel on pered, siis varsti EM-i mängud. Passige seda.
PS Kas vähe meil joobusi pollitikuid? STOP!
stranglers   •  
(176.46.30.***)
raudidas,
sa ei tunne mind. nii et shut up
Arsenal ja Kalev   •  
(46.131.49.***)
Seisukohad said selgeks. Nad ei taha minna tülli oma kommuuniga ja Eesti patrioodid peavad leppima sellega. Mingit uut infot ilmselt ei tule. Reaalsuse check toimus.

Edasi peab vaatama miks EJL nii tegi, valis sama poole. Kas venekeelsetes portaalides ja inforuumis on tulipõlised Pohlaku pooldajad? Kuidas Pohlak ametiaja lõpuni teeb? Palju on hääletajaid ja kust?

Pohlakul on ju vaja toetajaid. Legion/FCTLN/Ararat/Infonet treenib noori vene kultuurist lähtuvalt ja kust ka tegelikult on tulnud järelkasvu(vb just selle erineva kasvumentaliteedi ja maailmavaate erinevuse pärast.. ei tea, aga see on erinev).

Kostja jms.on oma seisukoha öelnud ja seda ei muuda enam. Pigem on tänaseks küsimus kuidas edasi saab. Koos Pohlaku ja super integratsiooni kooseluga või tegelt on kogu süsteem korrupeerunud ja mädaneb peast? Vahet pole mis teema lahti arutada on seal isiklike eesmärkide taust. Ka praegu.

Ei tea, aga kui Kostjal on mingi sugulase pärast kartus, et jääb seal Venemaal hammasrataste vahele selle tõttu mida tema siin ütleb.. võib aru saada. Eesti koondisest tuleks selle valiku puhul loobuda.. kõik on saavutatud. EJL juhilt Saaremaal hängides saab ainult isiklikku huvi välja lugeda. Olgu see Krimm/Flora/hääletajad vms.
purgeenius   •  
(88.196.181.***)
Mõni teema kisub nii segaseks, et ainult Urmas Ristimägi oma kommentaariga suudaks selgust tuua
ZinedineZidane   •  
(88.196.65.***)
Purgeeniusel on õigus, postitusi on EKREst kuni Vassiljevi sugulasteni, selle teema kommenteerimine on juba ajaraisk, niipalju aega möödas ja EJL seisukoht on suht lukus. Igaüks saab teha elus omad järeldused sellest teemast ja ei tasu sinisilmne olla, sest kunagi ei tea millised on inimesed, kes meid igapäev ümbritsevad.
Spordiakadeemia   •  
(146.255.181.***)
Kellele kuulub Lilleküla kompleks,SN ütleb täna, et jalgpalliliidule!?

Sisene
UUE JUHENDAJAGA UUS HINGAMINE
Sujuvalt peatreenerit vahetanud Kalev töötab teadlikumalt, hoidudes karikasurvest ja
JUUBELISAADE
VIIMASED ÜLEMINEKUD
LIVE: aken vajub kinni, Isco diil läks lõhki, Man United ja Chelsea meisterdavad viimase hetke tõmbeid
TEHINGUD KODUMAAL
JUTUD LIIDRIST
Udune Albion | Arsenali erisaade: Wenger ehitas Emiratesi, Arteta pani tuled põlema
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
2.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
3.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
4.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
5.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
6.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
7.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
8.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
9.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
10.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!