Real Madrid pakatab kvaliteedist ja enesekindlusest, Barcelona tulistab jätkuvalt endale jalga (1)

Real Madridi ja Barcelona fännid kohtusid hooajaeelsel mängul Las Vegases. Foto: Scanpix / Christopher Trim / CSM / ZUMA Press Wire

Real Madridi peatreener Carlo Ancelotti hõiskas välja, et nende eesmärk sel hooajal on võita kõik tiitlid. UEFA superkarikas on käes, ülejäänud võistlussarjad pole veel alanud. Hispaania kõrgliigas on Real soosik number üks, aga kas tiitlit suudetakse kaitsta või mitte, sõltub ilmselt Barcelonast ja nende kummalisest majandamisest.

Kui Meistrite liigas kulges Reali eelmine hooaeg konarlikult, aga lõpuks edukalt, sest kuninglik klubisari võideti, siis koduliigas sujusid asjad hõlpsamalt. Real kindlustas meistritiitli neli vooru enne hooaja lõppu ja edestas lõpuks teisel kohal lõpetanud Barcelonat 13 punktiga.

Suve alguses 63. sünnipäeva tähistanud Ancelotti on nüüd ainus treener Euroopa jalgpallis, kes kroonitud nii Itaalia, Inglismaa, Prantsusmaa, Saksamaa kui ka Hispaania kõrgliiga võitjaks. See on saavutus, mida on teistel treeneritel keeruline korrata.

Kahe hooaja vahel ei ole meeskond eriti muutunud. Kuigi vahetuspingile langenud Gareth Bale, Marcelo, Isco ja Luka Jovic lahkusid, siis kõik põhimängijad jätkavad. Juurde on hangitud poolkaitsja Aurelien Tchouameni ja kaitsja Antonio Rüdiger.

Kõige suurem küsimärk on tipuründaja kohal. Tundub jabur väide, kui meeskonnas on tänavuse Ballon d'Ori peamine kandidaat Karim Benzema. Aga kui Reali esiründaja peaks saama vigastada või mingil muul põhjusel mängudest eemale jääma, siis kes teda asendab? Sellele positsioonile ei ole kedagi juurde toodud.

Paanikaks ei ole põhjust. "Meil on ründajaid väga palju ja väga kõrge kvaliteediga. Benzema, Mariano, Hazard, Rodrygo, Asensio, Vinicius ... Kas ma unustasin kellegi?" loetles Ancelotti. "Kui maailma parimat ründajat pole, siis muidugi tunneme temast puudust, sest Karimi ei suuda mitte keegi asendada. Aga kui ta jääb haigeks, siis küll kohaneme."

Tchouameni ja Rüdigeri palkamist peab Ancelotti vajalikuks sammuks, et meeskond suudaks heidelda kõikide tiitlite nimel. "Meiega on liitunud kaks mängijat, kes on võistkonna kvaliteeti tõstnud nii füüsilises kui tehnilises mõttes. Eelmisel hooajal oli edu võti side nooremate ja vanemate mängijate vahel. Oleme seda veelgi arendanud ja parandanud. Aga Rüdiger ja Tchouameni annavad lisakvaliteeti."

Real Madridi peatreener Carlo Ancelotti. Foto: Scanpix / Kai Pfaffenbach / Reuters

Pärast võidukat UEFA superkarikafinaali kiitis Ancelotti kogu meeskonda, öeldes, et tal ei ole kunagi nii hea tervisega riietusruumi olnud. See on kõva avaldus, sest kui sellise kvaliteediga meeskonnal on riietusruumis asjad korras, siis teistel on nende murdmine tohutult keeruline.

Barcelona tulistab endale jalga

Reali suurim rivaal on mõistagi Barcelona, nagu alati. Barcelona kasvas ja arenes eelmisel hooajal Xavi Hernandezi käe all märgatavalt, aga kui kontoris on asjad endiselt paigast ära, siis üldjuhul kandub see üle ka väljakule. Ja niimoodi mängida meistritiitli peale ... Ebatõenäoline.

Aga mis siis Barcelonas toimub? Segasummasuvila oleks selle kohta vähe öeldud. Kataloonia suurklubi on juba pikemat aega maadelnud rahamuredega, millega tuleb nüüd kiiremas korras tegeleda, sest muidu minnakse finantsreeglitega vastuollu. Õigemini, seda on juba tehtud.

Barcelona on sel suvel viinud läbi kolm päästeoperatsiooni, mida klubi president Joan Laporta nimetas finantshoobadeks, kuid pärast mängijate lepingute ja erinevate dokumentide ülevaatamist teatas La Liga, et Barcelona ei saa kõiki uusi mängijaid algavaks hooajaks registreerida. Lisaks on vaja palgakulusid kärpida.

See tähendab, et kui Barcelona esimene mäng toimub 13. augustil Rayo Vallecano vastu, siis siiani pole selge, kas suvel meeskonnaga liitunud ründajad Robert Lewandowski ja Raphinha, kaitsja Jules Kounde ja Andreas Christensen ning poolkaitsja Franck Kessie saavad mängida. Sama seis on Ousmane Dembele ja Sergi Robertoga, kellega sõlmiti suvel uued lepingud.

Hispaania meedia andmetel on Kessie ja Christenseni lepingus klauslid, mis lubavad neil klubist lahkuda, kui neid ei registreerita liigamängudeks. Kessie ja Christensen olid vabaagendid, kui Barcelonaga liitusid ja klubi ei pidanud nende eest üleminekusummat tasuma.

Barcelona rahamured lahendaks esialgu see, kui klubi saaks Frenkie de Jongi maha müüdud või hollandlase palka kärpida, sest talle makstakse praegu pandeemia ajast edasilükatud palka. "Tal on pakkumisi, aga tahame, et ta jääks, ja ka tema tahab jääda," sõnas Laporta, kes loodab, et mängija on palgakärpega nõus. Kui ei ole, siis kaalub klubi pakkumisi ja de Jong võib lahkuda.

Barcelona poolkaitsja Frenkie de Jong. Foto: Scanpix / Pau Barrena / AFP

Kui Barcelona täidab finantsilise ausa mängu reeglid ja saab kõik nimetatud mängijad uueks hooajaks registreeritud, siis nad võivad Realile sammu lähemale astuda, sest Xavi tõestas juba eelmisel hooajal ilma Lewandowski, Kounde ja Raphinhata, et neil on piisavalt kvaliteeti. Kuid omaette küsimus on see, kuidas uued mehed meeskonda sulanduvad.

Mis toimub kahe suure selja taga?

Kõik märgid näitavad, et meister selgub Reali ja Barcelona duellist. Diego Simeone ja Atletico Madrid on küll viimasel kümnel hooajal neli korda kahe parema sekka mahtunud (meister 2013-14 ja 2020-21, 2. koht 2017-18 ja 2018-19), kuid kuus korda lõpetanud kolmandal kohal.

Sarnaselt suurele linnarivaalile on Atletico meeskond minimaalselt muutunud. Luis Suarez lahkus kodumaale, kuid laenult naasis teine ründaja Alvaro Morata, kes lõi viimases kontrollmängus Torino Juventuse vastu kolm väravat. Lisaks on meeskonnaga liitunud kaitsja Nahuel Molina ja poolkaitsja Axel Witsel.

Eelmisel hooajal neljanda koha saanud Sevilla jäi suvel kahest keskkaitsjast ilma, kui juba varem mainitud Kounde siirdus 60 miljoni euro eest Barcelonasse ja Diego Carlos 40 miljoni eest Aston Villasse. Raha on teenitud, aga kulutatud eriti mitte, sest asemele on toodud vaid keskkaitsja Marcao, vabaagendi staatuses olnud poolkaitsja Isco ja laenulepingu alusel äärekaitsja Alex Telles. Lisaks lõppes Anthony Martiali laenuleping ja ründaja naasis Manchester Unitedisse.

Viimasel kahel hooajal on kohad viiendast kuni seitsmendani jaganud Real Betis, Real Sociedad ja Villarreal. Nimetatud kolmik on suvises üleminekuaknas üpris rahulikult tegutsenud, aga tuumik on kõigil korralik. Villarreal, kes möödunud kevadel mängis Meistrite liiga poolfinaalis, peab algaval hooajal leppima Konverentsiliigaga. Betis ja Sociedad mängivad aste kõrgemal ehk Euroopa liigas.

Sevillal, Betisil, Sociedadil ja Villarrealil on kogenud ja hinnatud treenerid ning paberi peal on kõik võimelised mängima esinelikusse, aga sinna on vaid üks pilet, sest esikolmiku moodustavad suure tõenäosusega Real, Barcelona ja Atletico. Teisisõnu, neljas koht tundub nende jaoks maksimum. Kes selle endale saab, võib hooajaga rahule jääda.

Kas keegi suudab tagantpoolt sammu edasi teha ja ennast seitsme hulka mängida, on pigem ebatõenäoline, aga mitte võimatu, sest nii Athletic Bilbao kui ka Valencia on kahe hooaja vahel peatreenerit vahetanud ja uue hingamise saanud. Bilbaos haaras ohjad endine Barcelona juhendaja Ernesto Valverde ja Valencias AC Milani legend Gennaro Gattuso.

Segunda Divisionist tõusid La Ligasse Almeria, Real Valladolid ja Girona. Kui Almeria ja Valladolid lõpetasid liigahooaja vastavalt esimesel ja teisel, siis Girona alles kuuendal kohal, kuid alistas üleminekumängudel nii Eibari kui ka Tenerife. Sellel kolmikul on eesmärk kõrgliigasse püsima jääda, nagu ka Getafel, Mallorcal ja Cadizil, kes edestasid lõpuks väljalangemistsooni ühe punktiga. Väga palju kaugemal ei olnud ka Rayo Vallecano, Elche ja Espanyol.

Viis pidepunkti:

  • Kõik kõrgseltskonda tõusnud klubid on seal varem mänginud. Kui Valladolid naasis La Ligasse aastase pausi järel, siis Girona mängis viimati kõrgliigas hooajal 2018-19 ning Almeria hooajal 2014-15. Valladolid on kaks korda (1950, 1989) jõudnud Copa del Rey finaali, kuid seal kaotusega leppima pidanud.
  • Kahe hooaja vahel on peatreenerit vahetanud ainult kolm meeskonda. Ernesto Valverde asendab Athletic Bilbaos Marcelinot, Gennaro Gattuso Valencias Jose Bardolast ja Diego Martinez Espanyolis Luis Blancot. Neist nimekaim on Valverde, kes krooniti Barcelona eesotsas kahekordseks Hispaania meistriks.
  • Tänavu osaleb eurosarjades seitse Hispaania meeskonda. Mullune esinelik Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid ja Sevilla on Meistrite liigas, Real Betis ja Real Sociedad Euroopa liigas ning Villarreal Konverentsiliigas. Seejuures ei ole Villarreal kohta alagrupiturniiril kindlustanud, selleks tuleb play-off'is alistada Spliti Hajduk.
  • Kui paljudes tippliigades vaadatakse võrdsete punktide korral esimesena üldist väravate vahet, siis Hispaanias saavad määravaks omavahelised mängud. Viimati otsustati meister niimoodi hooajal 2006-07, kui Real Madrid ja Barcelona kogusid võrdselt 76 punkti, aga Real sai omavahelistes mängudes neli punkti.
  • Viimasel 13 hooajal on parima väravalööja auhinna pälvinud Barelona (Lionel Messi 8, Luis Suarez 1) või Real Madridi (Cristiano Ronaldo 3, Karim Benzema 1) mängija. Eelmisel hooajal oli parim väravakütt Karim Benzema, kes tegi skoori 27 korda. Kas Benzema suudab tiitlit kaitsta või sekkub lahingusse Robert Lewandowski või keegi kolmas?

Hooaja avavoor:

  • 12.03. kell 22.00 Osasuna - Sevilla
  • 13.08. kell 18.00 Celta Vigo - Espanyol
  • 13.08. kell 20.00 Valladolid - Villarreal
  • 13.08. kell 22.00 Barcelona - Rayo Vallecano
  • 14.08. kell 18.30 Cadiz - Real Sociedad
  • 14.08. kell 20.30 Valencia - Girona
  • 14.08. kell 23.00 Almeria - Real Madrid
  • 15.08. kell 18.30 Athletic Bilbao - Mallorca
  • 15.08. kell 20.30 Getafe - Atletico Madrid
  • 15.08. kell 22.30 Real Betis - Elche

Meeskonnad:

Almeria

Peatreener: Rubi
Eelmisel hooajal: 1. koht (Segunda Division)
Üleminekud

Sisse: Kaiky (Santos), Marko Milovanovic (Partizan), Gui Guedes (Guimaraes), Alejandro Pozo (Sevilla, laen muudeti püsivaks), Leo Babtistao (Santos), Srdjan Babic (Crvena zvezda, laen muudeti püsivaks), Houboulang Mendes (Lorient), Fernando Pacheco (Alaves), Martin Svidersky (Manchester United), Arnau Sola (Barcelona), Dragan Rosic (Albacete, laen lõppes), Jonathan Silva (Botafogo, laen lõppes), Jordi Escobar (Barcelona, laen lõppes).
Välja: Juan Villar (Huesca), Giorgi Makaridze (Ponferradina), Javi Robles (Fuenlabrada, laen), Daniel Carrico (lahkus klubist), Aitor Bunuel (lahkus klubist), Nelson Monte (Dnipro-1, laen lõppes).

Athletic Bilbao

Peatreener: Ernesto Valverde
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud

Sisse: Gorka Guruzeta (Amorebieta), Peru Nolaskoain (Amorebieta, laen lõppes), Jon Morcillo (Valladolid, laen lõppes).
Välja: Joakin Ezkieta (Racing), Alex Petxa (Andorra, laen), Unai Nunez (Celta Vigo, laen).

Atletico Madrid

Peatreener: Diego Simeone
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud

Sisse: Nahuel Molina (Udinese), Axel Witsel (Dortmund), Saul Niguez (Chelsea, laen lõppes), Santiago Arias (Granada, laen lõppes), Marcos Paulo (Famalicao, laen lõppes), Ivo Grbic (Lille, laen lõppes), Alvaro Morata (Juventus, laen lõppes).
Välja: Sime Vrsaljko (Olympiakos), Hector Herrera (Houston), Luis Suarez (Nacional), Benjamin Lecomte (Monaco, laen lõppes).

Barcelona

Peatreener: Xavi
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud

Sisse: Raphinha (Leeds), Jules Kounde (Sevilla), Robert Lewandowski (Bayern), Franck Kessie (Milan), Andreas Christensen (Chelsea), Inaki Pena (Galatasaray, laen lõppes), Alex Collado (Granada, laen lõppes), Miralem Pjanic (Besiktas, laen lõppes).
Välja: Neto (Bournemouth), Riqui Puig (Galaxy), Oscar Mingueza (Celta Vigo), Dani Alves (UNAM), Moussa Wague (Gorica), Clement Lenglet (Spurs, laen), Adama Traore (Wolves, laen lõppes), Luuk de Jong (Sevilla, laen lõppes).

Cadiz

Peatreener: Sergio
Eelmisel hooajal: 17. koht
Üleminekud

Sisse: Ruben Alcaraz (Valladolid, laen muudeti püsivaks), Victor Chust (Real Madrid, laen muudeti püsivaks), Awer Mabil (Midtjylland), Joseba Zaldua (Sociedad), Fede San Emeterio (Valladolid, laen muudeti püsivaks), Jon Ander Garrido (Mirandes, laen lõppes), Martin Calderon (Mirandes, laen lõppes), Jorge Pombo (Oviedo, laen lõppes), Alvaro Gimenez (Zaragoza, laen lõppes).
Välja: Carlos Akapo (San Jose), Salvi Sanchez (Vallecano), Jens Jönsson (AEK), Varazdat Harojan (Anorthosis), Juan Flere (Algeciras, laen), Raul Parra (Mirandes, laen), Oussama Idrissi (Sevilla, laen lõppes), Florin Andone (Brighton).

Celta Vigo

Peatreener: Eduardo Coudet
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud

Sisse: Williot Swedberg (Hammarby), Luca de la Torre (Heracles), Agustin Marchesin (Porto), Carles Perez (Roma, laen), Oscar Mingueza (Barcelona), Concalo Paciencia (Eintracht), Unai Nunez (Bilbao, laen), Oscar Rodriguez (Sevilla, laen), Ivan Villar (Leganes, laen lõppes), Miguel Baeza (Ponferradina, laen lõppes).
Välja: Brais Mendez (Sociedad), Nester Araujo (America), Jose Fontan (Go Ahead Eagles, laen), Ruben Blanco (Marseille, laen), Orbelin Pineda (AEK, laen), Nolito (lahkus klubist), Alfon Gonzalez (Racing, laen), Matias Dituro (Catolica, laen lõppes), Thiago Galhardo (Internacional, laen lõppes), Jison Murillo (Sampdoria, laen lõppes).

Elche

Peatreener: Francisco
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud

Sisse: Ezequiel Ponce (Spartak, laen muudeti püsivaks), Roger Marti (Levante), Carlos Clerc (Levante), Mourad El Ghezouani (Alcoyano, laen lõppes), Axel erner (Sarandi, laen lõppes), Josema (Valladolid, laen lõppes).
Välja: Pablo Piatti (Estudiantes), Antonio Barragan lahkus klubist), Guido Carrillo (lahkus klubist), Kiko Casilla (Leeds, laen lõppes), Kike Perez (Valladolid, laen lõppes), Lucas Olaza (Valladolid, laen lõppes).

Espanyol

Peatreener: Diego Martinez
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud

Sisse: Edu Exposito (Eibar), Joselu (Alaves), Brian Olivan (Mallorca), Benjamin Lecomte (Monaco, laen), Vinicius Souza (Lommel, laen), Juan Camilo Becerra (Gimnastic, laen lõppes), Pol Lozano (Girona, laen lõppes), Matias Vargas (Demirspor, laen lõppes).
Välja: Oscar Melendo (Granada), Fran Merida (Jinmen), David Lopez (Girona), Diego Lopez (Vallecano), Lei Wu (Port), Miguel Llambrich (Oviedo, laen), Oier Olazabal (lahkus klubist), Didac Vila (lahkus klubist), Manu Morlanes (Villarreal, laen lõppes), Yangel Herrera (Manchester City, laen lõppes), Loren Moron (Betis, laen lõppes).

Getafe

Peatreener: Quique Sanchez Flores
Eelmisel hooajal: 15. koht
Üleminekud

Sisse: Borja Mayoral (Real Madrid, laen muudeti püsivaks), Luis Milla (Granada), Domingos Duarte (Granada), Fabrizio Angileri (River Plate), Kiko Casilla (Leeds), Jaime Seoane (Huesca), Portu (Sociedad, laen), Dario Poveda (Huesca, laen lõppes).
Välja: Mathias Olivera (Napoli), Ruben Yanez (Malaga), Sabit Abdulai (Ponferradina, laen), Erick Cabaco (Granada, laen), Jonathan Silva (Granada, laen), Jakub Jankto (Sparta, laen), Dario Poveda (Ibiza, laen), Okay Yokuslu (Celta Vigo, laen lõppes), Oscar Rodriguez (Sevilla, laen lõppes), Gonzalo Villar (Roma, laen lõppes), Florentino (Benfica, laen lõppes), Jorge Guenca (Villarreal, laen lõppes), Sandro Ramirez (Huesca, laen lõppes), Vitolo (Atletico Madrid, laen lõppes).

Girona

Peatreener: Michel
Eelmisel hooajal: 6. koht (Segunda Division)
Üleminekud

Sisse: Miguel Gutierrez (Real Madrid), David Lopez (Espanyol), Taty Castellanos (New York City, laen), Yan Couto (Manchester City, laen), Rodrigo Riquelme (Atletico Madrid, laen), Yangel Herrera (Manchester City, laen).
Välja: Adrian Ortola (Deinze), Jairo Izquierdo (Cartagena), Gabri Martinez (San Fernando, laen), David Junca (lahkus klubist), Victor Sanchez (lahkus klubist), Nahuel Bustos (Manchester City, laen lõppes), Dario Sarmiento (Manchester City, laen lõppes), Alex Baena (Villarreal, laen lõppes), Pol Lozano (Espanyol, laen lõppes), Pablo Moreno (Manchester City, laen lõppes).

Mallorca

Peatreener: Javier Aguirre
Eelmisel hooajal: 16. koht
Üleminekud

Sisse: Vedat Muriqi (Lazio, laen muudeti püsivaks), Pablo Maffeo (Stuttgart, laen muudeti püsivaks), Predrag Rajkovic (Reims), Rodrigo Battaglia (Sporting, laen muudeti püsivaks), Jose Copete (Ponferradina), Brian Cufre (Malaga, laen lõppes), Jordi Mboula (Estoril, laen lõppes), Lago Junior (Huesca, laen lõppes), Alex Alegria (Burgos, laen lõppes).
Välja: Matthew Hoppe (Middlesbrough), Aleksandar Sedlar (Alaves), Brian Olivan (Espanyol), Manolo Reina (Malaga), Salva Sevilla (Alaves), Takefuso Kubo (Real Madrid, laen lõppes), Sergio Rico (PSG, laen lõppes), Fer Nino (Villarreal, laen lõppes).

Osasuna

Peatreener: Jagoba Arrasate
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud

Sisse: Moi Gomez (Villarreal), Ruben Pena (Villarreal), Aitor Fernandez (Levante), Kike Saverio (Poferradina, laen).
Välja: Oier Sanjurjo (AEK), Jonas Ramalho (Malaga), Cote (Gijon), Inigo Perez (lahkus klubist).

Rayo Vallecano

Peatreener: Andoni Iraola
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud

Sisse: Salvi Sanchez (Cadiz), Diego Lopez (Espanyol), Sergi Camello (Atletico Madrid, laen), Florian Lejuene (Alves, laen), Sergio Moreno (Amorebieta, laen lõppes), Ivan Arboleda (Newell's, laen), Andres Martin (Tenerife, laen lõppes), Jese Pozo (Al-Ahli, laen lõppes), Lass Nagoura (Lamia, laen lõppes), Miguel Angel Morro (Fuenlabrada, laen lõppes).
Välja: Luca Zidane (lahkus klubist), Mamadou Sylla (Alaves, laen lõppes), Sergi Guardiola (Valladolid, laen lõppes), Nikola Maras (Almeria, laen lõppes), Kevin Rodrigues (Sociedad, laen lõppes), Martin Marquelanz (Sociedad, laen lõppes).

Real Betis

Peatreener: Manuel Pellegrini
Eelmisel hooajal: 5. koht
Üleminekud

Sisse: Luis Henrique (Fluminese), Luis Felipe (Lazio), Dani Martin (Malaga, laen lõppes), Loren Moron (Espanyol, laen lõppes), Rober Gonzales (Las Palmas, laen lõppes).
Välja: Joel Robles (Leeds), Raul Garcia (Mirandes, laen), Diego Lainez (Braga, laen), Cristian Tello (lahkus klubist), Hector Bellerin (Arsenal, laen lõppes). 

Real Madrid

Peatreener: Carlo Ancelotti
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud

Sisse: Aurelien Tchouameni (Monaco), Antonio Rüdiger (Chelsea), Reinier (Dortmund, laen lõppes), Victor Chust (Cadiz, laen lõppes), Alvaro Odriozola (Fiorentina, laen lõppes).
Välja: Miguel Gutierrez (Girona), Gareth Bale (LAFC), Luka Jovic (Fiorentina), Isco (Sevilla), Marcelo (lahkus klubist).

Real Sociedad

Peatreener: Imanol Alguacil
Eelmisel hooajal: 6. koht
Üleminekud

Sisse: Brais Mendez (Celta Vigo), Mohamed-Ali Cho (Angers), Takefusa Kuba (Real Madrid), Martin Merquelanz (Vallecano, laen lõppes).
Välja: Mathew Ryan (Kopenhaagen), Joseba Zaldua (Cadiz), Jon Guridi (Alaves), Portu (Getafe, laen), Nacho Monreal (lahkus klubist), Adnan Januzaj (lahkus klubist), Rafinha (PSG, laen lõppes), Alexander Sörloth (Leipzig, laen lõppes), 

Sevilla

Peatreener: Julen Lopetegui
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud

Sisse: Marcao (Galatasaray), Isco (Real Madrid), Alex Telles (Manchester United, laen), Rony Lopes (Olympiakos, laen lõppes).
Välja: Jules Kounde (Barcelona), Diego Carlos (Aston Villa), Ludwig Augustinsson (Aston Villa, laen), Javi Diaz (Tenerife), Anthony Martial (Manchester United, laen lõppes).

Valencia

Peatreener: Gennaro Gattuso
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud

Sisse: Hugo Duro (Getafe, laen muudeti püsivaks), Samu Castillejo (Milan, laen), Samuel Lino (Atletico Madrid, laen), Cristian Rivero (Alcorcon, laen lõppes), Manu Vallejo (Alaves, laen lõppes).
Välja: Goncalo Guedes (Wolves), Jasper Cillessen (Nijmegen), Deniss Tšerõšev (lahkus klubist), Giorgio Mamardašvili (Tbilisi Dinamo, laen lõppes), Omar Alderete (Hertha, laen lõppes), Helder Costa (Leeds, laen lõppes), Ilaix Moriba (Leipzig, laen lõppes), Bryan Gil (Spurs, laen lõppes).

Valladolid

Peatreener: Pacheta
Eelmisel hooajal: 2. koht (Segunda Division)
Üleminekud:

Sisse: Gonzalo Plata (Sporting, laen muudeti püsivaks), Monchu (Granada, laen muudeti püsivaks), Ivan Sanchez (Birmingham, laen muudeti püsivaks), Sergio Asenjo (Villarreal), Sergio Escudero (Granada), Stiven Plaza (Independiente, laen lõppes), Victor Garcia (La Coruna, laen lõppes), Sekou Gassama (Malaga, laen lõppes), Sergi Guardiola (Vallecano, laen lõppes), Kike Perez (Elche, laen lõppes), Lucas Olaza (Elche, laen lõppes).
Välja: Sergio Benito (Cordoba), Nacho Martinez (Tenerife), Kiko Olivas (Cartagena), Raul Carnero (La Coruna, laen), Paulo Vitor (Rio Ave, laen), Saidy Janko (Bochum, laen), Palo Hervias (lahkus klubist), Jon Morcillo (Bilbao, laen lõppes), Cristo Gonzales (Udinese, laen lõppes), Josema (Elche, laen lõppes).

Villarreal

Peatreener: Unai Emery
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud

Sisse: Kiko Femenia (Watford), Pepe Reina (Lazio), Jose Luis Morales (Levante), Jorge Guenca (Getafe, laen lõppes), Alex Baena (Girona, laen lõppes), Manu Morlanes (Espanyol, laen lõppes).
Välja: Moi Gomez (Osasuna), Mario Gaspar (Watford), Ruben Pena (Osasuna), Sergio Asenjo (Valladolid), Vicente Iborra (Levante, laen), Serge Aurier (lahkus klubist), Giovani Lo Gelso (Spurs, laen lõppes).

Üleminekud on sisestatud 12. augusti seisuga ja märgitud on kõik olulisemad liikumised. Suvine üleminekuaken Hispaanias sulgub 2. septembril.

Eelvaate autori ennustus:

1. Real Madrid
2. Barcelona
3. Atletico Madrid
4. Villarreal
5. Sevilla
6. Real Sociedad
7. Real Betis
8. Athletic Bilbao
9. Valencia
10. Celta Vigo
11. Rayo Vallecano
12. Espanyol
13. Getafe
14. Osasuna
15. Valladolid
16. Cadiz
17. Girona
18. Elche
19. Mallorca
20. Almeria

Kommentaarid

raudidas   •  
(90.191.16.***)
Italy klubide kohta saab ka enne avavilet midagi taolist lugeda?

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
VARSSAVI OOTAB!
Slovakkia-sammuga hinnalisi minuteid kogunud Jürgens: vajasin neid, et koondises jälle viie minutiga krampi ei saaks
VÄRSKED VUTIJUTUD
KOONDISEMÄNGU EEL
LIIGA OTSIB MEISTRIT
Kaheksa paremat, kes on kukutanud parimaid: Ajaxi ja Benfica esiareenidel lüüakse tuled eriliselt põlema
KOONDISE KESKVÄLJAMEHED
VARSSAVI EEL
Eesti koondist tabas suure mängu eel tagasilöök: üks mees jääb esialgu lennukilt maha
VARSSAVI EEL
Sõelmäng | Väravakuningas Henri Anier: pole olemas võimsamat emotsiooni, kui Eesti eest löödud värav
Eesti koosseis Poola vastu: Klavan, Mets ja Vassiljev olemas, kutse sai ka Laur
OTSUSED
Videokohtunik | Kes kelle kukutas ja kelle jalale ikkagi astuti?
PIKEMAT LUGEMIST
VARSSAVI OOTAB
Eesti, pane valmis! Poola koondise koosseis kubiseb suurtest nimedest
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
3
3
0
0
14:0
9
2.
Paide Linnameeskond
3
3
0
0
8:2
9
3.
Nõmme Kalju FC
3
2
1
0
9:0
7
4.
Tartu JK Tammeka
3
2
1
0
7:1
7
5.
Tallinna FC Flora
3
1
1
1
5:4
4
6.
Pärnu JK Vaprus
3
1
0
2
3:6
3
7.
JK Tallinna Kalev
3
0
2
1
3:5
2
8.
FC Nõmme United
3
0
1
2
1:5
1
9.
FC Kuressaare
3
0
0
3
2:15
0
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
0:14
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Kas HPV-ga nakatumine võib tekitada vähki ka meestel?
VIDEOKOHTUNIK

Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?

Vaata kõiki episoode siit!

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

SILM PEALE!

Vaata siit värsket videolugu!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
9
Paide Linnameeskond
9
Nõmme Kalju FC
7
Tartu JK Tammeka
7
Tallinna FC Flora
4
Pärnu JK Vaprus
3
JK Tallinna Kalev
2
FC Nõmme United
1
FC Kuressaare
0
JK Narva Trans
0