Tottenhami kriisi ajaloolise stardiga süvendanud Arsenal värvis Põhja-Londoni punavalgeks (+ Jimenez vabanes painajast) (0)

Võidu üle juubeldavad Arsenali peatreener Mikel Arteta, väravavaht Aaron Ramsdale ja poolkaitsja Ainsley Maitland-Niles. Foto: Scanpix / AFP / Ben Stanstall

Põhja-Londoni derbis suges Arsenal koduväljakul 3:1 Tottenhami, tehes kõik selgeks juba esimese poolajaga, mil löödi kolm väravat.

Pierre-Emerick Aubameyangi varajase löögi suutis Hugo Lloris veel suurepärase tõrjega pareerida, aga 12. minutil avas Emile Smith-Rowe ikkagi skoori, kui Bukayo Saka ta värava eest sööduga üles leidis. Mõni minut hiljem pidi Lloris taas kõik oskused mängu panema, et võrku ei lipsaks Thomas Partey pommlöök. Veidi enne pooltunni täitumist kehastus Smith-Rowe aga ise sööduandjaks ja Aubameyang kahekordistas võõrustajate edu.

Kolmanda naela lõi Spursi kirstu 34. minutil Saka, lõpetades täpse löögiga kiire vasturünnaku. Kolmas värav võttis tabavalt kokku ka Spursi avapoolaja kohutava esituse, sest esmalt astus Harry Kane rünnakut lõpetada üritades palli peale ning püüdis seejärel kaks korda palli tagasi võita, kuid lükkas selle lõpuks hoopis noorele koondisekaaslasele Sakale löögiks ette. Avapoolaega kolme väravaga võites tegi Arsenal ühtlasi ajalugu, sest Põhja-Londoni derbi pikas ajaloos polnud mitte kunagi varem pausile minekuks sellist edu saavutatud.

Teisel poolajal muutus Tottenhami esitus paremaks, ent Kane lasi veel ühe hea võimaluse tuulde, enne kui Heung-Min Son 79. minutil ühe värava tagasi lõi. Tõrvatilgana Arsenali meepotis sai väravale eelnenud olukorras vigastada poolkaitsja Granit Xhaka, kellele Lucas Moura õnnetult jalgadesse kukkus. Šveitsi koondislane lahkus platsilt oma jalal, kuid tugevalt longates.

Arsenali väravas seisnud Aaron Ramsdale pidi üleminutitel tegema omaltki poolt ühe väga hea tõrje, lükates näppudega põiklatti rikošetist suunda muutnud Moura kauglöögi. Arsenali võit siiski kahtluse alla ei sattunud ning sümboolsel moel tõstsid 3:1 eest saadud kolm punkti nad ka liigatabelis vahetult oma tänase vastase ette, kümnendale kohale.

Põhja-Londoni meeskonnad liiguvad praegu vastupidises suunas, sest Arsenal alustas liigahooaega kolme järjestikuse kaotusega, aga on nüüd võitnud viimased kolm mängu. Tottenham startis seevastu kolme 1:0 võiduga, aga on nüüd saanud järjest kolm kaotust, kusjuures kõigis neis mängudes on lastud endale lüüa tervelt kolm väravat.

Teises pühapäevases kohtumises oli Wolverhampton võõrsil 1:0 parem Southamptonist. Mängu ainsa värava lõi 61. minutil mehhiklane Raul Jimenez, tehes taas skoori 336-päevase pausi järel. Vahepealne aeg kulus ründajal rängast peavigastusest paranemiseks, taastumiseks ja vormi kogumiseks - mullu novembris põrkas ta väljakul kokku Arsenali kaitsja David Luiziga ning sattus eluohtliku koljumõraga operatsioonilauale.

Arsenal - Tottenham 3:1 (3:0)
12. Emile Smith-Rowe, 27. Pierre-Emerick Aubameyang, 34. Bukayo Saka - 79. Heung-Min Son

Southampton - Wolverhampton 0:1 (0:0)