Unitedi päästja on tagasi! Cristiano tuli, lõi duubli ning kindlustas omadele võidu (Arsenal ja City said rasked võidud!) (0)

Cristiano Ronaldo lõi poolajaga rohkem väravaid, kui ülejäänud 11 tiimi, kes kell 17.00 mängima hakkasid, kokku. Foto: Scanpix / Rui Vieira / AP Photo

Kui jalgpalli sünniriigis alustati nädalavahetust šokiga, siis ka järgmistes kohtumistes pakuti parajalt põnevust. Kahe tippklubi - Leicester ja Manchester City - duellis oli võidukas teine ning samaaegselt sai võidu kirja ka Premier League'i naasnud Cristiano Ronaldo, kes alistas Manchester Unitediga viimaste seas oleva Newcastle'i. Oma esimese värava ning võidu sai kirja ka Londoni Arsenal, kes oli parem uustulnuk Norwich Cityst.

Kuigi Leicesteris said kokku kaks hiljutist tiitlivõitjat, siis vägagi suure tõenäosusega olid fännide pilgud koondunud Manchester Unitedi mängule. Teatavasti pääses Old Traffordil platsile ei keegi muu kui paarteist aastat tagasi klubis tõeliseks staariks kerkinud Cristiano Ronaldo. 36-aastane portugallane murdis seejuures juba enne esimest pallipuudet ühe kõrgliigas pikalt püsinud rekordi: mitte kunagi varem pole ühe mängija kaht Premier League'i mängu lahutanud nõnda pikk - 12 aastat ja 118 päeva - aeg.

Nagu arvata võis, siis domineerisid mängu punasärkides olevad Unitedi mehed ning suurem osa ajast ehitas just nende edurivi rünnakuid. Teisalt ei saa öelda, et Põhja-Inglismaal paiknev võistkond oleks võimalusteta olnud, kuna paaril kontrarünnakul pääseti avaväravale üsnagi lähedale. Lõpuks läks aga siiski nii nagu võis eeldada: kodumängija tegi ohtliku pealelöögi, Freddie Woodman pudistas palli Ronaldole ning portugallane lükkas mänguvahendi tühja võrku - 1:0.

Teise poolaja alguses domineeris Manchesteri tiim mängu, kuid kuna väga aktiivselt väravat ei otsitud, siis tundus pigem, et mehed lihtsalt uinutaksid vastaseid. Ilmselgelt see Ole Gunnar Solskjaeri hoolealustel aga ei töötanud, kuna 56. minutil sööstsid vastased suurepäraselt kontrarünnakule ning ootamatult tipuründajaks kerkinud äärekaitsja (!) Javier Manquillo lükkas osavalt palli David de Geast mööda - 1:1

Otseloomulikult ei sobinud viigiseis Ronaldole kohe üldse ning seetõttu parandas ta kärmelt tekkinud probleemi: vaid kuus minutit hiljem mängiti mees vabaks ja portugallane lükkas surmkindlalt nahkkera Woodmani jalgevahelt väravavõrku - 2:1. Lõpuminutitel said jala valgeks ka Bruno Fernandes, kes skooris kauglöögist, ning Jesse Lingard, kelle tabamus sündis ilusa söödumängu lõpetuseks.

Samaaegselt toimunud tippklubide duellis domineeris samuti Manchesteri võistkond, kes Leicesterile liialt sõnaõigust ei jätnud. Juba kuuendal minutil pääsesid City edurivis olevad Gabriel Jesus, Jack Grealish ja Rodri löögile, kuid nende üritustele jäid ette Kasper Schmeichel ning Leicesteri kaitsjad. Umbes sellises tempos kulgesid ka ülejäänud avapoolaja minutid ehk Manchester City surus pidevalt, ent Leicester oli kindlalt kaitses.

Pisikesest puhkusest taastus aga paremini rebasteklubi, kuna esimese viie minutiga tekitati suisa kaks supervõimalust: alustuseks tabas pall Ashley Barnesi pealöögist latti ning paar minutit hiljem lõpetas Jamie Vardy osavalt ilusa rünnaku, kuid koheselt selgus, et britt oli paarikümne sentimeetriga suluseisus.

Lõpuks Leicesteri kaitseliin siiski murdus, kui Bernardo Silva 62. minutil mängu esimese lõi. Seejuures oli mehel kuhjaga õnne, kuna pall jäi värava ette vaid tänu Caglar Söyüncu ebaõnnestunud taklamisele. Mängu viimasel kolmandikul tõi Leicester ründejõudu juurde, ent soovitud viigiväravat see ei toonud. Korra oli Ademola Lookman lähedal oma debüüttabamusele, kuid seekord tuli Ederson suurepäraselt vastu ning ei lasknud noorukil skoorida.

Tähistada said ka Londoni Arsenali, Wolverhamptoni ning Brighton & Hove Albioni toetajad. Kui kajakaklubi oli varemgi võite kogunud ja tabelis esikümnesse kerkinud, siis esimesed kaks lõid täna oma esimese(d) värava(d) ning said kirja esimese võidu. Mikel Arteta juhendatud võistkond alistas tänu kapten Pierre-Emerick Aubameyangi sooritusele Norwich City ja hundiklubi võitis kahe väravaga uustulnuk Watfordi.

Leicester City - Manchester City 0:1 (0:0)