Kümnemeheline Flora murdis Tammeka (video & galerii!) (0)

Foto: Imre PühvelMeistriliiga 30. vooru raames Tartusse kohalikule Tammekale külla sõitnud FC Floral õnnestus pärast vähemusse jäämist uus hingamine leida ning tõsises Esiliiga-ohus tartlased 0:3 murda.

Väravateta lõppenud avapoolaja lõpuhetkeil õnnestus Flora poolkaitsjal Siim Lutsul suupruukimise eest endale teine kollane hankida ning oma meeskond vähemusse jätta. Ent sellest hoolimata tõid Andre Frolovi, Markus Jürgensoni ja Nikolai Mašitševi teise poolaja alguse tabamused tiitlikaitsjatele üsna muretu võidu.

Laupäevane võit ja Levadia samaaegne kaotus Sillamäele tõstsid Flora tabeli teisele reale, ühe vähempeetud mängu juures edestatakse Tallinna Levadiat kolme punktiga. Hooaja 22. kaotuse saanud Tammeka vireleb endiselt tabeli põhjas. Kuus vooru enne hooaja lõppu ollakse üheksandal kohal olevast Tallinna Kalevist kaheksa punkti kaugusel.

Nüri avapoolaeg päädib Flora punase kaardiga

Tiitlikaitsja ja autsaideri ehk Eesti jalgpalli mõistest Koljati ja Taaveti vahelise heitluse esimesed 25 - 30 minutit oli kui võrdsete heitlus. Kumbki pool ei domineerinud ega jõudnud ohtlike momentideni. Flora ja ühtlasi mängu esimene väravapostide vahele suunatud pealelöök tehti veidi pärast pooltunni (!) täitumist, kui Zakaria Beglarishvili lõikas vahelt Kaspar Kaldoja lohaka söödu, tõusis palliga mõned meetrid ning sooritas karistusalajoonelt madala, kuid üpris pehme ja Andrus Lukjanovile kerge pealelöögi.

Seejärel hakkasid külalised üha enam oma tahtmist peale suruma. Veidi pärast Beglarishvili sooritust oli Nikita Baranovil suurepärane võimalus skoor avada, kuid mõlemad tema karistusalast sooritatud jalalöögid leidsid väravajoonel Tammeka kaitsja.

Poolaja viimasel kümnel minutil kaotasid mõlemad võistkonnad ühe mängija - Tammeka poolelt lahkus vigastada saanud kapten Kaldoja, Flora poolelt teenis rumala teise kollase ehk punase kaardi Luts. "Väga rumal mängija, kes sellised kaarte võtab. Kui rääkimise eest võtad kaarte.. rumal, selles mõttes oli kurb vaadata. Ei ole nii noor mängija, et ei teaks, et kui kohtunik on otsustanud, siis ega ta muutma ei hakka midagi (Luts nõudis Tammekale määratud küljeauti Florale - toim.)," kritiseeris oma mängija tegevust Flora peatreener Martin Reim.

Kodumeeskonnal esimese 45 minuti jooksul Stanislav Pedõki võimeid proovile panna ei õnnestunud. Kohati jagati küll häid läbisööte tipus mänginud Kristjan Tiirikule, kuid mängiv abitreener oli kas suluseisus või jõudis Pedõk napilt enne jaole.

Flora leiab vähemuses uue hingamise ja lööb puuri täis

Teist poolaega alustas märksa innukamalt ja ründavamalt 10-meheline Flora, kes suutis veerandtunniga kolm korda Tammeka võrku sahistada ja mängu saatuse otsustada. Avavärav sündis juba 48. minutil, kui Mašitševi vasakul äärel tehtud hea eeltöö ja täpse söödu vormistas väravaks 16 meetri peal vabaks jäetud Frolov, kes tulistas nahkkera Lukjanovile püüdmatult vasakusse alla nurka.

Flora teise värava sai kümmekond minutit hiljem enda nimele äärekaitsja Markus Jürgenson. Gert Kamsi paremalt antud nurgalöök leidis kasti kaugemas ääres kapten Karl Palatu, kes leidis peaga kasti keskelt Karol Metsa, kelle üle puusa sooritatud pealelöök põrkas õnnelikult Jürgensonist väravasse.

Lõplikult tõmbas Tammekale vee peale Mašitšev, kelle individuaalne sooritus vasakul äärel päädis täpse ja tugeva vasaku jala löögiga ettenurka - 0:3. Veidi varem oli Mašitšev tabanud Tammeka väravaposti. Tammeka kogu ründeteravus piirdus Alex Nimo healt positsioonilt vastu kaitsjat löögiga ning Mikk Laasi põiklatti lennanud karistuslöögiga 25 meetrilt võrdlemisi lõpu eel.

Lisaks kolmele tabamusele oli Floral Rauno Alliku, Mašitševi ja Karl Mööli näol mitu head võimalust eduseisu suurendada, kuid Lukjanov, väravaraamistik või mängiaj enda kehv sooritus hoidis skoori muutumatuna.

Laas: väga kahju, Reim: vähemusse jäädes paanikat ei tekkinud

"Meil oli eesmärk teise poolaja alguses kõrgelt suruda, et nad ei saaks kergeid palle ette otsida, aga nii ei läinud. Kui kaks venda üleval pressisid, siis ülejäänud liin ei tulnud järele ja oligi kõik! Taha tuli liiga palju palle ja sealt lahendati ära kohe. Väga kahju!" sõnas mängujärgselt Tammeka vasakäär Mikk Laas noruspäi.

"Esimene poolaeg jäime passiivseks või kuidagi, ma ei ütleks uimaseks, aga võib-olla oli mingil moel kramp, et peame värava lööma kindlasti ja ei olnud sellist mängutunnet või liikumist võistkonnal. Kui sai ruumi rohkem väljakule (seoses Lutsu punasega - toim.), siis läks paremaks," naljatles Reim.

"Pärast Siimu [Lutsu] punast selles mõttes paanikat ei olnud, et alles hiljuti, paar vooru tagasi, oli Viljandiga täpselt sama, kus 17. minutil jäime kümnekesi ja siis alles saime mängu käima. Teame, et jõudu meil on mängida, lihtsalt eks me tegime raskemaks. Mehed võtsid kokku ja tegid neid asju, mis meil tugevad on," kiitis Reim oma mängijate oskust vähemuses seis enda kasuks kallutada.

Mängu parim - Nikolai Mašitšev

Flora vasakäär oli see, kelle suurepärasest eeltööst löödi juhtvärav. Lisaks sai ta taas individuaalse soorituse tulemusena kirja värava ning oli veel mitmel korral ohtlik, tabades tagatipuks korra ka Tammeka väravaposti enne kui puhkama lubati.