Aitab küll: pool elu Milani särki kandnud kaitsja lõi punamustad derbis kauaoodatud võidule (0)

Matteo Gabbia (keskel) täitis Milano derbis võiduväravat lüües lapsepõlveunistuse. Foto: Fabio Ferrari / LaPresse via Zuma Press / Scanpix

Milano derbis tõmbas mõnevõrra ootamatult pikema kõrre kuus eelmist omavahelist kohtumist kaotanud Milan, kes alistas hilisest väravast tiitlikaitsja Interi 2:1. Derbile sobivalt tõusis kangelaseks Milani enda kasvandik Matteo Gabbia, kes liitus klubiga juba 12-aastaselt.

Derbi della Madonnina algas rõõmustavalt neljast esimesest kohtumisest vaid ühe võitnud Milani jaoks, kelle peatreeneri Paulo Fonseca pea kohal on rippunud vallandamiskirves. Christian Pulisici soolo viis punamustad kümneminutilise mängu järel juhtima, aga nagu teisipäevases Meistrite liiga mängus Liverpooliga, ei suudetud ka nüüd ameeriklase väravast kättevõideldud edu hoida. Enne pooltunni täitumist sai Federico Dimarco hea söödu Lautaro Martinezilt ja viigistas täpse löögiga seisu.

Mõlemal meeskonnal oli edu haaramiseks võimalusi, eriti Milanil, aga Rafael Leao ja Tammy Abrahami sihik oli kas paigast või jäi nende löökidele ette Interi väravavaht Yann Sommer. 65. minutil näis korraks, et Milani saadab edu, sest peakohtunik Maurizio Mariani määras nende kasuks penalti. Ent telekordused näitasid otsekohe, et Interi kaitsjatele appi tulnud Martinez mängis oma karistusalas õla, mitte käega, ning videoekraani juures käinud Mariani tunnistas kiirelt oma eksimust.

Näis juba, et derbi lõppeb viigiga, kuid Milanil oli midagi varuks. 89. minutil keerutas Tijani Reijnders karistuslöögi värava ette ning kaitsjaid ennetanud 24-aastane keskkaitsja Gabbia suunas suurepärase pealöögi eesmisesse ristnurka. Allesjäänud minutitel oli Milani kolmas värav Interi viigitabamusest lähemal ning ühes lõpuvile ja 2:1 võiduga võis rahulikumalt hingata ka Fonseca, kellest Milani kontoripoolele kuuluv Zlatan Ibrahimovic oli hiljuti ähvardanud vabaneda, kui meeskonna tulemused ei parane.

Hooaega kehvalt alustanud ja nädala sees uue peatreeneri saanud Roma pakkus Daniele De Rossi asemikule Ivan Juricile kohe võidurõõmu, alistades kodus 3:0 Udinese. Hooaja esimese võidu aitasid tuua suvise täienduse Artem Dovbõki avapoolaja tabamus ning Paulo Dybala täpne penalti ja Tommaso Baldanzi värav teisel poolajal.

Sarnaselt Romale kirjutasid hooaja esimese võidu tabelisse ka Bologna ja Fiorentina, kes alistasid vastavalt võõrsil Monza ja kodus Lazio, tehes seda mõlemal juhul 2:1 tulemusega. Sellest suvest legendaarse Alessandro Nesta juhendamisel tegutseva Monza jaoks on hooaeg alanud sealt, kus eelmine lõppes, sest märtsi lõpus käima läinud võiduta liigamängude seeria kestab siiamaani. Kui Bolognale tõi võidu Santiago Castro 80. minuti värav, siis Fiorentina sai juubeldada tänu Albert Gudmundssoni 90. minuti penaltile.

Fiorentina - Lazio 2:1 (0:1)