Götze hullas Euroopa liigas, aga endine Unitedi mängija ja Rootsi tõusev täht sahistasid samuti (Betis ja Celtic korraldasid väravatesaju) (0)

Mario Götze. Foto: Scanpix / imago images / Fotostand / van der Velden

Euroopa liiga alagrupiturniir algas juba kolmapäeval, kui Varssavi Legia alistas esimese üleminuti tabamusest Moskva Spartaki, siis järgmisel päeval pidasid avavooru mängu kõik ülejäänud meeskonnad.

PSV Eindhoven ja Real Sociedad tegid B-grupis neljaväravalises lahingus 2:2 viigi. Koduväljakul mänginud PSV kangelane oli Mario Götze, kes viis võõrustajad 32. minutil juhtima ja andis 54. minutil löödud 2:2 viigiväravale resultatiivse söödu. Sociedadil särasid endine Manchester Unitedi mängija Adnan Januzaj ja praegune Rootsi tõusev täht Alexander Isak, kes andsid poolajavileks eduseisu. Monaco alistas samas alagrupis kodus Grazi Sturmi 1:0.

C-grupis, kus mängivad ka Legia ja Spartak, kohtusid Inglismaa ja Itaalia suurklubid, kui Leicester City mängis koduväljakul Napoli vastu kaheväravalise eduseisu maha. Ayoze Perez sahistas juba üheksandal minutil ja Harvey Barnes suurendas teise poolaja keskpaigas võõrustajate eduseisu, kuid Victor Osimheni väravad andsid Napolile punkti.

Lyon ei koperdanud A-grupis võõrsil Glasgow Rangersi vastu, alistades endise poolkaitsja Steven Gerrardi hoolealused 2:0. Frankfurdi Eintracht kaotas D-grupis kodus punkte Istanbuli Fenerbahcele, kelle ridades skooris Mesut Özil.

Suurepärase stardi tegi Fenerbahce linnarivaal Galatasaray, kes alistas E-grupis kodus Rooma Lazio 1:0. Marseille leppis samas alagrupis võõrsil 1:1 viiki Moskva Lokomotiviga, kes lõi viigivärava 89. minutil, olles kümnekesi väljakul.

Real Betis ja Glasgow Celtic korraldasid väravatesaju, kui hispaanlased said G-grupis kodus 4:3 võidu. Kusjuures teist poolaega polnud kümme minutitki mängitud, kui Juanmi teine värav viis võõrustajad 4:2 ette. Kohtumise seitsmes värav löödi mõned minutid enne lõpuvilet. Samas alagrupis sai võidupunktid Leverkuseni Bayer, kes alistas kodus Budapesti Ferencvarosi.

Eelmisel hooajal Inglismaa kõrgliigas esineliku ja Meistrite liiga kohaga flirtinud, aga lõpuks siiski kuuendal positsioonil lõpetanud West Ham United alistas H-grupis võõrsil Zagrebi Dinamo 2:0, kui Michail Antonio sahistas avapoolaja keskpaigas ja Declan Rice teise poolaja alguses.