Luup peale | Flora on aastaga oma vigadest õppinud ja liigub vankumatult meistritiitli suunas (galerii!) (0)

FC Flora kohtus täna koduplatsil aina meeskonnaga, kes neist tänavu jagu saanud, aga seekord pidi Viljandi Tulevik leppima 1:2 kaotusega.

Tulevikul oli mängule minemiseks soodne positsioon - liigamäng Nõmme Kalju vastu toimus kolmapäeval, Flora madistas võõrsil Zagrebi Dinamoga neljapäeval. Eestisse naasnuna pidid Flora mängijad esmalt andma koroonaproovid ja ootama vastuseid ehk enne midagi eriti teha ei saanud. Tulevik sai kogu selle aja rahulikult tänaseks matšiks valmistuda.

Flora alustas hästi, aga Tulevik suutis vapralt vastu pidada. Vlasi Sinjavski ja Rauno Sappineni üritused sihtmärki ei leidnud ja ka Karl-Romet Nõmm oli traditsiooniliselt ülesannete kõrgusel. Flora lõi Tuleviku esimest korda nokdauni 35. minutil, kui külaliste poolkaitsjad nii Konstantin Vassilevile kui Markus Poomile palju ruumi jätsid ja neist viimane distantsilt tugeva löögi täpselt posti kõrvale kõmmutas.

Flora jätkas bravuurikalt ka teist poolaega ja jahtis teist väravat, kuid taas seisis Nõmm täpselt oma kohal ees. Õnnega pooleks jäi aga 56. minutil Vassiljev kastis üksinda ja palli rahulikult tahaposti suunas.

Tulevik sai siiski kätte ka oma auvärava, kui hirmsa puraka saatis Matvei Igonenist mööda Kaimar Saag. Lisaminutitest viigipunktiks enam ei piisanud. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Flora on vigadest õppinud

Kui FC Flora eurohooaeg mullu Frankfurdi Eintrachti vastu läbi sai, siis ei olnud sellega nende välisseiklus veel lõppenud. Edasi lennati Itaaliasse, kus peeti sõprusmäng Serie B klubi Pisa vastu. Just Viljandi Tulevik oli toona meeskond, kelle nõusolekut Flora selle sõprusmängu pidamiseks vajas, sest edasi oli vaja lükata omavaheline Premium liiga kohtumine. Tulevik nõustus.

Pärast Itaaliast naasmist ootas Florat ees kodumäng Tartu Tammeka vastu, mis üsnagi mannetu esituse tagajärjel 0:1 kaotati. Ainsa värava lõi toona Tristan Koskor.

Selle mänguga võis enne kohtumist õigustatult paralleele tuua, sest Tulevik ja Tammeka on enam-vähem sarnase kaliibriga meeskonnad. Europohmellist polnud juttugi, sest Flora pani avavilest alates kõva surve Tuleviku väravale peale ja tahtis võimalikult kiirelt avavärava kätte saada.

2. Väravavahtide needus

Miks need pagana koondisepausid Eesti väravavahte kiusavad? Septembri alguses ei saanud Eesti A-koondisega liituda isolatsioonis istunud Marko Meerits ja vahetult enne koondiseakna avanemist sai vigastada Matvei Igonen.

Eelmisel nädalal sai vigastada Tartu Tammeka puurilukk Karl Johan Pechter, kes Meeritsa ja Igoneni probleemide järel A-koondisesse kutse sai. Täna tegi endale 80. minutil täiesti süütus olukorras haiget Karl-Romet Nõmm, kes oleks tõenäoliselt ise juba septembris koondisesse kutse saanud, kui ka tema ümber koroonasegadust poleks olnud. Nüüd pidi ta "piirduma" U21 koondisega.

Tulevik aga ei hakanud 0:2 kaotusseisus Nõmmele halastama ja ei soovinud viimaseks kümneks minutiks 16-aastast Kaupo Kruusmäed sisse tuua. Otsustati, et sisuliselt ühe jala peal liikuv Nõmm on parem variant. Küsimused jäid esialgu õhku, aga tundub, et treenerid polnud selleks hetkeks veel kaotusega leppinud ja jahtisid veel viigipunkti. Ühe värava Tulevik suutiski viimaste minutitega tagasi lüüa.

Pavel Marin vastastega võitlemas. Foto: Oliver Tsupsman

3. Mängu parim - Pavel Marin

Platsi kõige aktiivsem ja agaram mees tuli kaotajameeskonnast. Värskelt koondisekutse teeninud Marin küll oma hooaja kümnendat liigaväravat veel kätte ei saanud, aga jahtis ta seda ikka mõnuga. Mängu kõige ahhetama panevam vigur tuli samuti just Marini jalgadest, kui ta avapoolaja keskel Tulevikku rünnakule vedas ja enesekindlalt Konstantin Vassiljevile jalgevahelt tegi. Karel Voolaid oli tribüünil ja nägi!

4. oktoobril kell 13 Tallinnas A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Viljandi JK Tulevik  2:1 (1:0)
35. Markus Poom, 56. Konstantin Vassiljev - 90. Kaimar Saag

Väravasöödud: 35. Konstantin Vassiljev, 56. Frank Liivak - 90. Nikita Komissarov
Hoiatused: 23. Marco Lukka, 72. Michael Lilander, 85. Märten Kuusk - 54. Gustav-Hendrik Seeder, 90+4. Pavel Marin
Mänguolud: +13, pilves ilm, muruväljak väga heas seisukorras