Luup peale | Välejalgadega Paide andis naiivsele Legionile jõulise õppetunni (galerii!) (2)

Kaadrisse jäänud 3:0 värava sünd võtab kogu kohtumise suurepäraselt kokku: Legion on käpuli, Paide läheb eest ära. Foto: Oliver Tsupsman

Viimaste päevade jooksul mitu kogenud täiendust meeskonda lisanud TJK Legion võis ju aimata, et Paide Linnameeskonna vastu ei taga see automaatselt võiduvõimaluste kasvamist. Aga et tegelikkus nii karmilt hammustab ning et Achilleuse kannaks osutub hoopis seni enam-vähem korralikult toiminud kaitse, osati ka vaevalt karta. Paide kasutas oma ohtratest võimalustest kolm ära ja võttis kindlamast kindla 3:0  võidu.

Mängitud oli alla kahe minuti, kui Legioni nurgalöök lõppes Paide väravaga. Kaks järjestikust eksimust Legioni kaitsjatelt saatsid Paide kolm ühe vastu rünnakule ning kui Sergi Mošnikovil õnnestus keskjoone juures lükata pall jooksu peale Edrisa Lubegale, oli lõpplahendus juba selge. Täpne löök tagumise posti kõrvale ei jätnud Pavel Londakule vähimatki võimalust.

Legionil õnnestus oma rünnakuid küll keskväljal ehitama hakata, ent lõppteravuseni jõuda mitte. Mängitud oli 17 minutit, kui Nikita Andrejev esimest korda ka pealelöögile pääse, aga pehmeks jäänud üritus Mait Toomile vähimatki muret ei valmistanud.

22. minutil vabastas Mošnikovi keskväljalt antud sööt Edgar Turi ja Paide sai taas kaks-kaks rünnaku, ent seekord tegutses kaitses hästi Artur Šarnin. Kuid vaid kaks minutit hiljem kaotas sama mees kesk- ja küljejoone ristumiskohas Lubegale palli ning ootamatult oli Paide ründekolmik taas silmitsi üheainsa Legioni kaitsjaga. Lubega ei olnud ahne ning söötis värava ette Kristofer Pihtile, kellele jäi vormistamise vaev.

REKLAAM

Kui kiire avavärava näol saadud hoobi seedis Legion enam-vähem ära, siis teist maksahaaki enam mitte. Kohe korraldas Paide tänu Lubega kiiretele jalgadele veel ühe väga ohtliku vasturünnaku, joostes Legioni keskvälja ja kaitsjad lihtsalt üle, kuid seekord suutis Pavel Londak paremkaitsja Karl Mööli löögi pareerida.

Üleüldine ebakindlus kaitsetöös kandus üle ka Legioni parimatele, nii eksis Londak peagi tõsiselt väljatulekul ja pidi õnne tänama, et pall kukkus oma kaitsjate jalale. Poolaja lõpus lubati Mošnikovil taas pidurdamatult otsajooneni purjetada ja terava nurga alt lööki proovida, seejärel kehastus Londak aga taas päästjaks, tõrjudes kaitsjaid lollitanud Mööli terava tsenderduse otse Paide meeste pea pealt.

Artjom Artjuninil jääb üle vaid vaadata, kuidas Edrisa Lubega jälle skoorib. Foto: Oliver Tsupsman

43. minutil sai Legioni õuduste poolaeg lõppakord, kui keskkaitsepaar Artjunin-Šarnin palli teineteisele jättes selle hoopis Lubega jalale sokutasid. Loomulikult ei jätnud Uganda ründaja sellist hõbekandikul tehtud kingitust kasutamata ja lõi 3:0, kaunistades tabamust järgnenud stiilipuhta saltoga.

Tagatipuks pidi Legioni peatreener Deniss Belov tegema kõigest pooltunni möödudes juba esimese vahetuse, võttes väljakult ära lonkava Nikolai Mašitševi ning saates olukorda parandama noore Leonid Arhipovi. Korra jõudis Arhipov üritada tsenderdust, mis üle otsajoone lendas, ent üksinda ei suutnud imet korda saata temagi. Mait Toom ei pidanud aga avapoolajal tegema Paide väravas ainsatki vähegi tõsisemat tõrjet.

Teine poolaeg algas Pihti terava löögiga, mille tõrjumiseks pidi Londak taas kõik oskused mängu panema. Mõni minut hiljem tõmbas Daniil Pankov karistusala joonel Andre Frolovi jalalt palli käega ära ja Kristo Külljastinen näitas 11 meetri punktile, kuid Piht lajatas penalti posti. Taas mõni minut ja Lubega tulistas healt positsioonilt üle. Legioni väravat ei paistnud kuskilt ning 63. minutil hakkas Toomil suisa nii igav, et ta karistusalast kaugele välja seiklema läks ja palli kaotas, kuid tema õnneks ei suutnud Legion seda avantüüri karistada.

Viimane pooltund kulges mõlema meeskonna jaoks selges teadmises, et mäng on ammu tehtud. Legioni poolel tekkis paar poolvõimalust Andrejevil, teises väljakuotsas hiilgas mitmel puhul Londak ning korra kruttis Paide vahetusmees Ander Ott Valge kavala löögi napilt ristnurga kohalt üle. Vaid 86. minutil pidi Toom klassi näitama, tõrjudes lati alt terava pommlöögi. Üleminutitel nullis ta aga õigeaegse vastujooksuga Maksim Lipini läbisööstu. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Täiendused veel ei aidanud

751 liigamängust ja 244 Premium liiga väravast mahtus seekord algkoosseisu kaks kolmandikku ehk 467 ja 111, kui alustasid Aleksandr Dmitrijev ja Andrejev. Albert Prosa jäi esialgu pingile ning sekkus 72. minutil. Kvaliteedi hüppelist tõusu kolme kogenud mehe lisandumisega veel paraku ei kaasnenud.

Kaaslased ei suutnud Nikita Andrejevi oskusi parimal moel ära kasutada. Foto: Oliver Tsupsman

Dmitrijevi mängumõistmise oskused pole mõistagi ajaga kadunud, küll aga võtab Premium liiga tempoga taaskohanemine isegi temasugusel kogenud mehel aega. Andrejev proovis ees teravust luua, käis ise madalamal palli hankimas ja võimalusel avanes vabadesse tsoonidesse, ent kui pall üldse ründajatele ei jõua, pole tema ampluaaga mehel mängus palju teha.

German Šleini ja Stefan Tšendeid ei olnud rünnaku ehitamise faasis peaaegu üldse näha, ka Kirill Nesterov õnnestus Paide meestel hästi kinni võtta ning sinna Legioni rünnakud suridki. Kerge frustratsiooni märgina võttis Andrejev 56. minutil ka tarbetu kollase kaardi, kui niitis pika spurdi järel maha rünnakule tõusnud Paide keskkaitsja Martin Kase.

2. Nii naiivselt ei jõua kuskile

Paide ründajad on terava jalaga. Ja Paide armastab mänge teravalt alustada. Seda peaksid teadma kõik, kes Premium liigat tänavu jälginud. “Sa vaata, kui kiired!” kõlas Kadrioru staadioni tribüünil mängu vaadanud vanameistrite suust tunnustavalt, kui Lubega ja Mošnikov olid teise poolaja alguses jälle ühe ohtliku rünnaku kombineerinud.

Ent Legion kas ei teadnud või jäi lootma, et seekord läheb teisiti. Ei läinud. Kõrge kaitseliini vastu tundsid Paide ründajad end kui kalad vees ning kui lisada võõrustajate individuaalsed eksimused, oligi auk endale ise valmis kaevatud. Kaitsetöö on seni olnud Legioni trump, ent kui ka see laguneb, kuidas siis edasi minna? Näiteks Artjunin, kelles hooaja eel nähti kindlasti kaitseliini liidrit, on viimastes kohtumistes pigem silma paistnud ebavajalike kollaste kaartide hankimisega. Et järgmistes voorudes minnakse vastamisi tippude ehk Viljandi Tuleviku, Flora ja kaks korda Nõmme Kaljuga, tuleb Legionil oma asjad kiirelt paika saada.

Foto: Oliver Tsupsman

3. Paide suutis 90 minutit kontrolli hoida

Kes näinud Paide peatreenerit Vjatšeslav Zahovaikot veel ise mängimas, teab, et hüüe: “Säilitame külma pead!” võib tema suust kõlada mõnevõrra paradoksaalselt – ründajana oli ta ise väljakul alati kirglik, sageli liigagi. Ent just see Zahovaiko hüüatus, mis kõlas hetkel, kui Mööl ja Arhipov teise poolaja keskel korraks tüli norima kippusid, võttis Paide esituse tabavalt kokku.

Kuigi Mikel Gurrutxaga oli mängukeelust taas vaba, lähtus Zahovaiko põhimõttest, et võitvat koosseisu ei muudeta – nagu nädala eest Levadiat alistades, oli ka nüüd keskkaitses Kase partneriks noor Kristjan Pelt. Usaldus sai tasutud ning Peldi soliidne partii kinnistas Paidele hädavajalikku arusaamist, kuidas hästi alanud mänge sama edukalt lukku keerata.

Aleksandr Dmitrijev ja Sergei Mošnikov: kunagi koondisekaaslased, seekord vihased vastased. Foto. Oliver Tsupsman

4. Mängu parim – Sergei Mošnikov

Selle tiitli peaks protokolli põhjal kõhkluseta loovutama kaks väravat löönud ja kolmandale söödu andnud Edrisa Lubegale, sest Uganda ründaja kiirusega ei saanud Legioni kaitseliin absoluutselt hakkama. Kuid just Mošnikov oli võtmetegur, mille abil Paide Legioni keskvälja ja ühes sellega kogu nende mängu ribadeks kiskus. 

Protokoll:

1. augustil kell 16.00 Kadrioru staadionil

Tallinna JK Legion - Paide Linnameeskond  0:3 (0:3)
2., 43. Edrisa Lubega, 25. Kristofer Piht

Realiseerimata penalti: 51. Kristofer Piht (lõi posti)
Väravasöödud: 2. Sergei Mošnikov, 25. Edrisa Lubega, 43. Karl Mööl
Hoiatused: 50. Daniil Pankov, 53. Artur Šarnin, 56. Nikita Andrejev, 75. Artjom Artjunin, 89. Leonid Arhipov - 85. Joseph Saliste
Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 234
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Raul Kaivoja, Karolin Kaivoja
Neljas kohtunik: Reelika Turi

Legion: Pavel Londak, Andrei Sidorenkov, Artjom Artjunin, German Šlein (81. Maksim Lipin), Nikita Andrejev, Aleksandr Dmitrijev, Daniil Pankov, Kirill Nesterov, Stefan Tšendei (73. Albert Prosa), Nikolai Mašitšev (32. Leonid Arhipov), Artur Šarnin.
Varus: Artjom Levizi, Leonid Arhipov, Deniss Vnukov, German Ussov, Maksim Lipin, Albert Prosa, Dmitri Kovtunovitš.

Paide: Mait Toom, Kristjan Pelt, Edrisa Lubega, Kristofer Piht (65. Kevin Kauber), Andre Frolov, Martin Kase, Sander Sinilaid, Sergei Mošnikov (71. Ander Ott Valge), Edgar Tur (82. Siim Aer), Joseph Saliste, Karl Mööl.
Varus: Marten Ritson, Mikel Gurrutxaga, Joel Kokla, Ander Ott Valge, Siim Aer, Kevin Kauber, Kevor Palumets.

Liigatabel:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
15
13
1
1
40:11
40
2.
15
9
2
4
28:10
29
3.
15
9
0
6
32:20
27
4.
14
7
3
4
32:22
24
5.
14
8
0
6
21:21
24
6.
15
4
4
7
15:24
16
7.
14
4
3
7
15:25
15
8.
14
3
4
7
17:22
13
9.
15
2
4
9
7:23
10
10.
15
2
3
10
8:37
9

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: OLIVER TSUPSMAN
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Denis Krestinin   •  
(82.131.81.***)
Belov on suur tubli, et tegutses legioniga madalamatest tippu aga... legionile tuleks personaali ka tugevneda ehk abitreener kes paneks ründemängu või uus peatreener koos Beloviga abitreeneri rollis

Eesti turul pole kedagi (Reim ei sobi kindlasti :D) / Koondise mängudeni legionil on graafikus viljandi,flora ja 2x kalju ja kui 4 mänguga 6 punkti ei tule (1 võit ja 3 viiki) siis võiks juhtkond kindlasti päärata levadia poole Frantsevi ja isegi Rogic kontakti järgi (Kuidagi infonet suutis tuua serblast Lasnamäele)
Thugie   •  
(146.255.182.***)
Mis Artjuniniga on juhtunud :(
Varsti eesti oma david luiz

Sisene
OLULISED UUDISED
SEIN ON EES, KAS NÄED SA?
 Luup peale | Rootsi töövõit jättis võimalusi raisanud Hispaania pika ninaga
INTRIGEERIV PÄEV
Kasper Elissaar | Suured hetked, mis tuletasid meelde Tarmo Kinki ja Konstantin Vassiljevit
KUULA JA VAATA!
TÄHTIS TEADA
Doktor Kaspar Rõivassepp: kui jalgpallur palliplatsil traumata kokku kukub, tuleb seda alati käsitleda äkksurmana
FAVORIIDID SAID NAPILT KÄTTE
EM-PÄEVIK
Ott Järvela | Režissöör ei eksinud. Erikseni õnnetust ei saanud ega tohtinud maha vaikida
EESTLANNA ITAALIAS
Suur lugu | Kubassova pärast hooaega Serie A-s: ründaja jaoks on raske olla terve aasta väravata
TÄNA 20 AASTAT TAGASI
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
14
11
1
2
37:20
34
2.
Paide Linnameeskond
14
9
3
2
24:10
30
3.
Tallinna FC Flora
11
9
2
0
29:8
29
4.
Nõmme Kalju FC
14
7
2
5
25:13
23
5.
Tallinna JK Legion
14
5
2
7
22:17
17
6.
JK Narva Trans
14
5
2
7
18:26
17
7.
Viljandi JK Tulevik
13
3
2
8
15:31
11
8.
FC Kuressaare
14
3
1
10
13:27
10
9.
Tartu JK Tammeka
10
2
3
5
13:17
9
10.
Pärnu JK Vaprus
12
1
2
9
10:37
5
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
34
Paide Linnameeskond
30
Tallinna FC Flora
29
Nõmme Kalju FC
23
Tallinna JK Legion
17
JK Narva Trans
17
Viljandi JK Tulevik
11
FC Kuressaare
10
Tartu JK Tammeka
9
Pärnu JK Vaprus
5
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK