Moldova superklubi Šeriff astus ühe jalaga Meistrite liiga alagrupiturniirile (0)

Adama Traore kaks väravat viisid Šeriffi unistuse lävele. Foto: Scanpix / SIPA / Pedja Milosavljevic

Meistrite liiga play-off-ringi avamängudes tegi suurima sammu alagrupiturniiri suunas Moldova hiid Tiraspoli Šeriff, alistades 3:0 Zagrebi Dinamo.

Šeriff pääses koduväljakul juhtima avapoolaja viimasel minutil tänu Adama Traorele, kes pääses kaitseliini taha jooksu ning mängis üle ka Dinamo väravas seisnud Dominik Livakovici. Teist poolaega oli mängitud kümmekond minutit, kui Dimitris Kolovos põrutas otse õhust võrku vasakult äärelt antud tsenderduse ja kahekordistas Šeriffi edu.

80. minutil muutis Traore teine ja Šeriffi kolmas värav kodupubliku peo täiuslikuks, korduskohtumise eel on kõik trumbid Moldova meeskonna käes. Alles 1997. aastal asutatud klubi on viimase 21 aasta jooksul kroonitud Moldova meistriks 19 korral, viimase kümnendi jooksul on kahel korral jõutud eurosarjades Euroopa liiga alagrupiturniirile. Meistrite liigas on kahel korral varemgi oldud alagrupist sammu kaugusel, ent jäädud siis alla Baselile ja Olympiakosele.

Tõsi, Moldova jalgpallureid mängib selles alles 1997. aastal asutatud klubis ülivähe, selgi korral pääses neist väljakule vaid esiründaja Henrique Luvannor. Ka eelnevas kuues eurokohtumises, kus Šeriff on järgemööda alistanud albaanlaste Teuta Durresi, armeenlaste Alaškerti ja Serbia tippklubi Crvena zvezda, piirdub põhimehe Luvannori esitusi kõrvale jättes ülejäänud Moldova meeste mänguaeg üheainsa marginaalse sekkumisega üleminutitel.

Erineval moel võivad avamänguga rahule jääda ka Salzburg ja Donetski Šahtar. Ukrainlased naasevad Monaco koduväljakult tänu Pedrinho 19. minuti teravale läbimurdele 1:0 võiduga, Salzburg sai aga üle šokk-algusest ja võitis lõpuks kodus 2:1 Brondbyt. Mikael Uhre viis juba neljandal minutil taanlased juhtima, kuid teisel poolajal jõudis Salzburg tänu Karim Adeyemi löögile viigini ning 90. minutil tõi ameeriklasest vahetusmehe Brenden Aaronsoni tabamus neile võidu. Kõigis kolmes paaris peetakse kordusmäng 25. augustil.

Šeriffi vastu Meistrite liigas konkurentsist langenud Crvena zvezda käis platsil ainsas teisipäevaõhtuses Euroopa liiga kohtumises, saades kodus 4:0 jagu rumeenlaste Clujist ja kindlustades ülima tõenäosusega juba enne kordusmängu koha alagrupiturniiril. Skoori avas viiendal minutil kavala pealöögiga Milan Pavkov, avapoolaja lõpus pani iseenda algatatud kenale söödukombinatsioonile täpse punkti Aleksandar Katai.

Teisel poolajal lisasid ühe värava Komooride hetke nimekaim jalgpallur El Fardou Ben Nabouhane ehk lihtsamalt Ben ja veidi vähemeksootilise Montenegro poolkaitsja Mirko Ivanic. Beni arvele jäi lõpuks lisaks ühele tabamusele ka kahe värava eeltöö. Kõik ülejäänud Euroopa liiga play-off-ringi avamängud toimuvad neljapäeval, korduskohtumised on kavas 26. augustil.