Pikk ette (ja ise järele)| Premium liiga kaks valikut – struktuurne reform või peenhäälestamine (8)
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värskes saates peaks ainest aruteluks jaguma 10 möödunud nädalal peetud Premium liiga mängu jagu, aga ei ole, sest neist matšidest toimus vaid üks. Räägitakse võimalikest lahendustest, et edaspidi nii ei juhtuks. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.
- Jälgi saate Spotify lehte!
- Jälgi saate Soundcloudi lehte!
- Jälgi saate Apple Podcasts'i lehte!
- Kuula eelmisi saateid siit!
Kevadest sügisesse või sügisest kevadesse? Premium liiga on alates 1999. aastast kasutanud esimest süsteemi, mida tarvitavad ka Läti, Leedu, Soome, Rootsi ja Norra. Millised argumendid räägivad 1998. aastani kasutusel olnud sügis-kevad süsteemi juurde naasmise kasuks ja millised selle vastu? Muuhulgas tasub silmas pidada konkureerivaid sündmusi.
Kui struktuurset reformi mitte teha, siis peenhäälestamine on vältimatult vajalik. Sellele ei vaidle vastu keegi. Millised sammud tuleb astuda ja millised pole otstarbekad? Probleemi "ühel klubil oli juulis ainult kolm mängu" kõiki osapooli rahuldav lahendamine pole võimalik. Eesti klubijalgpalli rahvusvahelise edu prioritiseerimise vajalikkus on asi, milles paneel on täiesti ühel nõul.
Saadet muudavad talvisemaks vahelepõiked skeletoni- ja bobisõidumaailma nüanssidesse ning puutumata ei jää ka 1936. aastal Garmisch-Partenkircheni taliolümpiamängude kavas olnud Baierimaa kurling. Baierimaal juhtunust tehakse juttu ka jalgpallilises mõttes, sest just seal on testimisel 19-aastane Daniel Luts ja just seal sai valusa laksu PSG.
Saatekava:
00:00 Kanguri avaldus ja lora
02:20 Liiga, kalender, võimalused
33:00 Olukord Esiliigas
36:58 Premium liiga mängud
45:05 Vastamata lugejate küsimused
50:20 Daniel Luts Bayernis
55:50 PSG rahaga tippu? Suure lava jutud
Märts - 197, mediaan - 163
Aprill - 218, mediaan - 172
Mai - 249, mediaan - 196
Juuni - 250, mediaan - 165
Juuli - 278, mediaan - 211
August - 277, mediaan - 210
September - 213, mediaan - 145
Oktoober - 192, mediaan - 124
November - 200, mediaan - 146
Detsember - 234 , mediaan - 173 (6 mängu põhjal raske järeldusi teha.
Ehk siis, publikuhuvi tõuseb kuni juuli-augustini, septembrist kui liigatabel suht paigas ja ilmad jahenevad, kukub järsult, hooaja lõpus veidi tõuseb aga mitte märkimisväärselt.
Pakun, et publikut saab kasvatada kõige rohkem ja kiiremini läbi noorte gruppide, mida ka tehakse ja lapsevanemad tulevad ka kaasa. Rekord suvel Pärnus tehti ka noortega. Ja siis on see toote teema ja mängupäeva kogemus. No pole palju põhjuseid miks külmaga ennast välja ajada. Eriti kui Kalevil vastas Flora/Levadia kus suht lootusetu tulemust saada ja seda 8x hooajal. Peenhäälestusest asi kaugel. EJL vaja on kuulata inimesi. Umbkaitses olles on seda raske teha
See, et hunnik mänge toimub Sportlandil ja hunnik klubisid on basic oma staadioniga hädas on ju fail.
Ja kui juba siis 1 highend koht, 11 kuud mängimist/treenimist on nagunii vaja. Üle kahe nädala korraga ei puhka isegi u11 vanused.
Millalgi peab selle plahvatuslikkusega ka tegelema. Miks mitte talvel. Samuti 1 highend koht kui juba seda teed mindi.
Sugis-kevad formaat.
Enne EU mänge suvel mingi karikas nagu Nations League tehti sõprusmängude asemele koondistele. Paari kuuga kokku pandud meeskonnad nagunii ei ole EU konkurentsis. Vaja on kokku mänginud meeskonda EU eduks ja üleminekuaken vaja kiirelt korraldada. See on lihtsam võrreldes mõjuga, et oleksime EUga samas tranfer, algus-lõpp-koondis rütmis.
Meeldib ka hooaja poolitamine:
tugrvamad saavad tugevamaid mänge
Teises pooles saavad noired rihkem voimalusi
Mängud on põnevamad ja on võidulootus fännidel kohale minna ja klubil millelegi kommunikatsiooni ehitada.
Vaja on EJL aru saada mis on nr.1 ja nr.2 ikkagi. Koondis või Premium Liiga või hoopis Eesti mängijate taseme tõstmine, läbi mille saab kogukonda kasvatada ja teised eesmärgid täituvad ise. Talv jääb ning vaja infrat.







































