Reim saatis Šapovalovi koondise juurest minema: meeskond on number üks, sellise suhtumisega ta A-koondisesse ei jõua (15)

Martin Reim. Foto: Jana Pipar

Oktoobrikuiseks EM-valikturniiriks valmistuv Eesti U19 koondis pidas maha kaks kodust maavõistlust Gruusiaga, neist esimene kaotati 0:2 ja teine üleminutitel löödud väravatest 1:2.  Pärast esimest mängu tõi peatreener Martin Reim nimeliselt välja ründaja Aleksandr Šapovalovi kesise tegutsemise ning tänase mängu koosseisus Šapovalovit enam ei olnud. Peatreeneri sõnul on meeskond number üks ning Šapovalov ei jõua sellise suhtumisega A-koondisesse välja. 

Pärast esimest mängu kritiseeris U19 koondise peatreener Martin Reim teravalt oma hoolealust Aleksandr Šapovalovit, kes täna ei kuulunud isegi koosseisu. "Selline seis ongi, et teda pole. Meie jaoks on kõige tähtsam meeskond ja siis tuleb iga ühe individuaalne eesmärk, mis peab ühtima meeskonna omaga. Ma tean väga hästi ta häid kvaliteediomadusi, kuid muud asjad kaaluvad selle üle. Arvan, et seda teemat on piisavalt pikalt temaga räägitud, isegi mitte minu, vaid teiste treenerite ajal ja tundub, et see ei mõju. Tegin sellise käigu, et võta või jäta," sõnas Reim Soccernet.ee-le.

"Kui ma ütlen poistele, et meeskond on number üks ja ma käitun vastupidiselt sellele, siis see pole aus teiste vastu. Kui see mees end tõestab, siis olen teinud talle teene, sest sellise suhtumisega ta A-koondisesse välja ei jõua," täiendas Reim.

Šapovalov kommenteeris ise samuti esimese mängu järel Reimi sõnavõttu, kuid peatreeneri kinnitusel polnud see tema minemasaatmise põhjus. "Mängujärgselt konflikti polnud. Mind ei häiri isegi tema kommentaar, sest mul on piisavalt paks nahk. Teised, kes mõtlevad "oh, ta on alles noor poiss", siis 18-aastasena peaksid sa juba teatud asjade eest vastutama hakkama. Neli aastat on temaga nelja silma all vesteldud," sõnas Reim taas varasematele juhtumitele viidates.

REKLAAM

Reim tõdes pärast teist mängu Gruusiaga, et poisid pidasid peaaegu lõpuni vastu, aga sellistest mängudest tuleb kõik vajalik kaasa võtta, et punktide peale mängus selliseid asju ei juhtuks. "Nii see on, lõpptulemus loeb. Pigem oleks võtnud 89 minutit s*tta mängu ja ise need kaks väravat lõpus ära löönud, aga peame siit parima kaasa võtma ja mõtlema, et oleme võimelised mängima punktide peale, kui me seda meeletult tahame," lausus ta.

"Võrreldes eelmise mänguga olid poisid paremini valmis. Julgen öelda, et väga suure osa mängust me võtsime vastaste trumbid ära, nad ei saanud näidata neid asju, mida esimeses mängus. Meil tekivad omad olukorrad, kust väravaid lüüa," lisas Reim.

"Nendes mängudes tuleb alati vaadata suuremat ringi mängijaid ja punktide peale mängus tihtipeale võivad vahetused tuua edu. Ma ei ütle, et vahetusmängijate pärast muutus seis selliseks, aga see toob segadust juurde küll, kui terve meeskond välja vahetada," täpsustas mängukäiku Reim.

Enne tänast kohtumist tegi ta väga palju vahetusi algkoosseisus, kuid mängupildist ei paistnud välja, et platsil oli muutunud meeskond. "Ma olen varasemalt ka noortekoondiste juures olnud, aga selle meeskonna juures on alati see, et kui on kaks mängu, siis teine mäng on parem. Valikturniiril ei ole meil aega, et esimesel mängul sisse elada, vaid peame kohe olema lahinguvalmis," tõdes peatreener.

"Meil on paljudel positsioonidel mängijaid, kes pole teisest selgelt paremad, vaid on kaks-kolm võrdset mängijat valikus. Mulle meeldivalt hea peavalu," tõdes ta. "Kindlasti on tähtis see, et meeskond hingaks ühtselt ja on valmis väljakul enda elu andma. Mõned mängijad on meile lisandunud, aga meeskond on võrdlemisi sama, mis ta U17 vanuseklassis oli. Kui meil ühtset hingamist pole, siis millega me üldse vastaseid lööma läheme? See on kõigil nii - ka Prantsusmaa koondise peatreener Didier Deschamps jätab mängijaid võistkonnast välja, kui mängija sinna ei sulandu."

Oktoobris ootavad ees valikkohtumised Austria, Ungari ja Valgevene eakaaslastega. "Arvan, et Gruusia oli meie jaoks ideaalne vastane, et nendele mängudele vastu minna. Esimeses mängus pandi meid paika, teises mängus näitasime, et suudame sellisele vastasele oma mängu peale suruda. Suudaks nüüd kuu aega seda meeles pidada, et kohe esimesest mängust alates lahing anda," lõpetas Reim.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

enrito   •  
(82.131.15.***)
Mulle jäi pisut arusaamatuks, miks ta siis minema ikkagi saadeti ja kui mul oleks nende kahe vahel valida siis ilmselt saadaks Reimi minema.
pereleib   •  
(145.14.34.***)
Saadeti minema kuna ei kuuletanud treenerile ja ei mänginud meeskonna jaoks, vaid enda jaoks. Ise olen seekord Reimi paadis. Šapovaliga mitmest kohast tulnud juba signaale, et suhtumisega raskusi ja võib välja näidata pohhuistlikust ka. Tegemist muidugi puhta venelasega ka, kes eesti keelt rääkida ei suuda, mistõttu ei usu, et koondise esindamise eesmärk on tema jaoks oma riigi eest mängimine, vaid pigem lihtsalt staaritsemine. See seletab hästi ta hiljutisi tegevusi.
Kane   •  
(91.129.103.***)
Pigem ei süüdista kumbagi, lihtsalt iseloomud ei sobi kõigil ja nii on.
Fussball   •  
(46.131.28.***)
Õige otsus!
Jaanus   •  
(46.131.41.***)
Šapo arvab endast liiga palju
Madis35   •  
(82.131.9.***)
Minu meelest oli see tegelikult suht inetu avalik kommenteerimine mõlemalt poolt. Oleks saanud ka vastastikuse avaliku solvamiseta ära lahendada.

Täismees ei peaks ühte poisikest mängu tulemuse eest nii vastutavaks tegema, et sellest kohe eraldi artikkel tekib. Šapovalovil ka muidugi vaja peeglisse vaadata, et miks see meeskonnatöö ikkagi ei suju nagu peaks.
MRH   •  
(91.129.103.***)
Ta on ju Flora noored läbi käinud, kuidas ta eesti keelt üldse ei mõista? Lisaks oli siinsamas ju ka see kommentaar (millega, tõsi, võidi teda muidugi aidata).
tudeng   •  
(176.46.78.***)
Esmalt Jürgens, nüüd Šapovalov. Küll eestlastel on ikka palju talente, et saab nii poisse vabalt minema saata.

Kahju, et taas avalikult, mitte professionaalselt meeskonna sees.
pereleib   •  
(87.119.179.***)
to: MRH

Olen läbi temaga koos pallinud meeste läbi kuulnud, kuidas tema eesti keele tase on. Pidi ikka väga-väga kohutav olema. Ju floras môni rohkem eestikeelt oskavam venekeelne mängija tõlkis talle treeneri öeldu ja vajadusel aitas eesti keelega kaasa.
juhan jupats   •  
(92.221.213.***)
Kui mingi 18 a nagamann hakkab arvama millise treeneri käe all ta viitsib mängida ja millise all mitte on ikka midagi väga valesti. Kui sa oled 18. siis sa lähed ja jooksed võistkonna heaks seal kus vaja ja niipalju kul vaja olgu su treeneriks Reim , Jürgen Klopp või Kihnu Virve. Ei saa valida et Reimi käe all ma küll ei viitsi. Sellise suhtumisega ei saa sporti teha. Treener Reim ei öeldnud midagi sellist et tänu temale me mängu kaotasime, pigem seletas Reim miks selline vahetus oli poolajal. Mängija ei viitsinud piisavalt tööd teha ja lisaks ei mõistnud treeneri kommentaari ka veel lisaks. Selline suhtumine algab kas kodust või koduklubist. Legioni treener on ju ka sellise suhtumisega et kui kohtunikud " õiglased" oleks siis nad oleksid ilmselt 10 punktiga Levadia ees liidrikohal.
sanderk   •  
(185.158.17.***)
kas ajakirjanduslik tava ei näe ette, et sellises olukorras küsitaks ka teise osapoole kommentaari?
enrito   •  
(82.131.15.***)
Jätkan oma kommentaari. Sorga ega Kreida ei ole ka eeposed meie emakeele tasemelt. Neid näiteid on kaunis palju, kes sellises vanuses meie suurtest internatsionaalidest sellises vanuses keelt ei osanud, et jätame sellised kommentaarid palun eemale.

Mina keskenduks sellele, et kui Martin ei oleks teinud kommentaari indiviidi suhtes meediasse ( ei ole väga meeskondlik suhtumine kui treener indiviidi ühe kohtumise põhjal välja toob ) poleks olnud kommentaari artiklile, mis ei oleks lõppenud jalgpalluri noortekoondisest välja viskamisega ja suundega sinna, et "vaevalt ta A-koondisesse sellise suhtumisega saab."

Reimi sugusest treenerist ei ole minu silmis mingisugust tolku noortekoondise peatreeneri toolile. Eriti häirib mind mõtlemine, et A-koondisest kinga saanuna sai nii kiirelt noorte peatreeneriks ilma, et oleks ennast kuidagi tõestanud.

Šapovalovit aga kiidan julge kommentaari eest. Kõik ei peagi liidu koerad olema ja aus ja julge suhtumine ühe noorsportlase juures on ainult edasiviiv jõud.

( Mängu ei näinud ega tea sellest midagi aga eeldan, et Reim üritas ala 5 kaitset mängida ja pussys mängu maha nagu ikka ja ei uskunud oma mängijate potensiaali )
V V   •  
(46.131.37.***)
@enrito +1
Jaak   •  
(62.65.211.***)
Šapovalovit kiita pole küll millegi eest muidugi. Mõlemal on ju tegelikult samal ajal õigus,aga ka käitumine ebaprofessionaalne. Poisikese puhul võib sellest ehk aru saada,aga peatreenerilt ootaks midagi muud.
Maarek Pajur   •  
(212.53.121.***)
Isegi kui treeneri avalik (või mitteavalik) kriitika sportlasele ei meeldi, siis krt võtaks, oma mokad tuleb kinni hoida ja nagu öeldakse, "vait olla ja edasi teenida".
See on tippspordis üks väga lihtne reegel ja selle vastu eksimisel tihti ei halastata.

Kui noore "staariga" on sel teemal rääkinud juba 4 erinevat treenerit ja Freiburgis näidati ka varem ust, siis ei saa probleem olla treenerites, vaid ...

Sisene
TÄNA PREMIUM LIIGAS
NAISED VÕITLESID, KUID KAOTASID
Luup peale | Kaotus on alati kaotus, aga südikusele panustanud Eesti täitis seekord jõukohase ülesande
HÄÄLETUSE VIIMANE PÄEV!
Kannaga taha nurka, karistuslöögist üheksasse. Kes lõi augustikuu ilusaima värava?
SUURED JA VÄIKESED SKOORID
KARIKAJUTUD
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Flora tõestamiste nädal: esmalt kinnitati enda parketikõlbulikkust, siis Kalju langemist suurte seast
TULEVIKUS UUED TUULED
Ametlik: Tulevik lõpetas Reiteliga lepingu
HUVITAVAD KUJUD
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
23
20
1
2
65:24
61
2.
Tallinna FC Flora
20
15
4
1
53:13
49
3.
Paide Linnameeskond
24
14
7
3
45:23
49
4.
Nõmme Kalju FC
24
11
3
10
42:29
36
5.
Tallinna JK Legion
24
10
4
10
40:32
34
6.
JK Narva Trans
23
8
4
11
28:39
28
7.
FC Kuressaare
23
7
2
14
28:40
23
8.
Viljandi JK Tulevik
24
7
2
15
32:52
23
9.
Pärnu JK Vaprus
24
4
3
17
18:69
15
10.
Tartu JK Tammeka
23
3
4
16
25:55
13
PREMIUM LIIGA KUU VÄRAV

Vali Premium liiga kuu ilusaim värav alloleva hääletuse abil. Tabamusi vaata siit!

HÄÄLETUS
Kes lõi Premium liiga augustikuu ilusaima värava?
11%
46%
7%
31%
6%
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • E 19.00 Levadia U21 - Elva (Esiliiga)
  • T 20.00 Eesti - Wales (naiste A-koondis)
  • K 19.00 Flora - Trans (Premium liiga)
  • N 18.00 Kalev - Maardu (Esiliiga)
  • N 20.00 Zapoos - Kuressaare II (Väikese Karika finaal)
  • R 19.00 Vaprus - Flora (naiste Meistriliiga)
  • L 19.00 Vaprus - Tammeka (Premium liiga)
  • P 13.00 Tulevik - Flora (Premium liiga)
  • P 16.50 Trans - Kuressaare (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
61
Tallinna FC Flora
49
Paide Linnameeskond
49
Nõmme Kalju FC
36
Tallinna JK Legion
34
JK Narva Trans
28
FC Kuressaare
23
Viljandi JK Tulevik
23
Pärnu JK Vaprus
15
Tartu JK Tammeka
13
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK