Saalikoondis kaotas ka teise kohtumise Andorrale ning sinisärkide kaotusteseeria kärises kümnele mängule (0)

Temari Nuuma (nr 9) palli söötmas. Foto: Andorra jalgpalliliit

Eesti meeste saalijalgpallikoondis läks kahe päeva jooksul teist korda võõrsil vastamisi Andorraga. Esimeses kohtumises 1:5 kaotust tunnistanud Eesti pidi teises mängus vastastele alla vanduma 2:3.

Eesti saalikoondise kaotustejada on kestnud juba kaks ja pool aastat ehk kümme mängu, viimati välditi kaotust 2019. aasta septembris Walesi vastu (2:2).

Avakohtumises õnnestus Andorral juba avaminutil edu haarata, kuid teises mängus näitas Eesti kindlamat esitust ja suutis ise esimesena nõelata. Kui mängitud oli ligikaudu 14 minutit, saatis küljejoone tagant lahti mängitud palli tugeva löögiga võrku Maksim Babjak. Kaotusseisu jäämine sütitas võõrustajaid, kes hakkasid ülekaalu tekitamiseks ründetegevusse aktiivselt väravavahti kaasama. Avapoolajal see taktika siiski tulemust ei toonud ja Eesti sai vaheajapausile minna minimaalse eduga, vahendab jalgpall.ee.

Teise poolaja esimeses pooles tõi Oriol Rodriguez siiski tabloole viigiseisu. Poolaja keskel lõpetas hea triblingu resultatiivselt Arnau Rodrigues, viies Andorra kohtumist juhtima. Veidi rohkem kui neli minutit enne mängu lõppu tegi skoori ka Omar Debboun ja suurendas eduseisu. Eestil õnnestus enne lõppu samuti sihile jõuda, kui Babjaki kauglöök leidis taas tee võrku, kuid enamaks jõudu ei jagunud ja võõrustajate napp võit oli tõsiasi.

Nii Eestit kui ka Andorrat ootavad aprillis ees MM-valiksarja eelringi kohtumised. Eesti läheb Moldovas lisaks võõrustajatele vastamisi Kreeka ja Šveitsiga. Andorra madistab edasipääsu nimel Albaania, Rootsi ja Austriaga.