Sambia mees pani Moskvas peo püsti ja päästis Leicesteri suurest jamast (0)

Leicester City ründaja Patson Daka tähistas ühte neljast Moskvas sealsele Spartakile löödud väravat saltoga. Foto: Scanpix / Reuters / Maxim Shemetov

Euroopa liiga C-alagrupi kolmanda vooru esimene kohtumine peetis Moskvas, Otkrõtõje Arenal, kus kodumeeskond Sparta asus 44. minutiks Leicester City vastu 2:0 juhtima, aga kaotas 3:4.

Spartaki viis juhtima Aleksandr Soboljev 11. minutil ning 44. minutil tõi rootslase Jordan Larssoni täpne löök tabloole seisu 2:0. Leicesteri vastus oli aga momentaalne – 45. minutil vähendas Patson Daka kaotusseisu minimaalseks. Vaheajalt naastes tabas Sambia ründaja ka 48. ja 54. minutil ning viis Leicesteri juhtima. 78. minutil lõi Daka oma neljanda värava.

Spartak ei andnud alla ning 86. minutil lõi Soboljev ühe värava tagasi, aga enamaks Venemaa mullune hõbedameeskond suuteline polnud.

Võiduga tõusis Leicester C-alagrupis teisele kohale. Neil on nüüd kolmest mängust kogutud 4 punkti. Spartak kaotab neile ühe punktiga. Täiseduga juhtiv Varssavi Legia ning ühe punktiga viimasel kohal paiknev Serie A liider Napoli kohtuvad neljapäeval Itaalias.

Nagu näha, oli Daka superpartii Leicesteri jaoks võtmetähtsusega, sest võiduta jäämise korral muutunuks edasipääsu püüdmine päris keeruliseks. Suvel Austria meisterklubist Salzburgist 27 miljoni euro eest ostetud Daka lõi oma esimese värava klubi eest laupäeval, kui vormistas lõppseisu 4:2 võidumängus Manchester Unitedi üle.

Ülejäänud Euroopa liiga alagrupiturniiri kolmanda vooru kohtumised peetakse neljapäeval. Spartak – Leicester matš toodi päeva võrra varasemaks, sest UEFA reeglid ei luba pidada samal päeval samas linnas kahte kohtumist, aga kodus peab 3. voorus mängima ka Moskva Lokomotiv, kes võõrustab homme Galatasarayd.

Moskva Spartak - Leicester City 3:4 (2:1)
11., 86. Aleksandr Soboljev, 44. Jordan Larsson - 45., 48., 54., 79. Patson Daka