VAATA JÄRELE: Levadia pööras teisel poolajal 0:2 kaotusseisu kindlaks karikavõiduks (0)

Klubijalgpalli pidupäev kulmineerus Evald Tipneri karikavõistluste finaaliga, kus Tallinna Levadia pööras Paide Linnameeskonna vastu teisel poolajal 0:2 kaotusseisu 4:2 võiduks.

• Mängu kommenteerisid Kristjan Jaak Kangur ja Markus Jürgenson, stuudiojutte vedasid Jonas Grauberg ja Vjatšeslav Zahovaiko.
  • Vaata mänge Soccernet TV-st!

Avapoolajal valdas Levadia küll palju palli, aga häid momente tekitas ainult Paide. Skoor avati 12. minutil, kui keskkaitsja Heitor eksis ja kaotas palli Patrik Kristalile, kes leidis sööduga ründaja Robi Saarma, kes omakorda sahistas võrku.

Saarma jättis hiljem realiseerimata kaks suurepärast võimalust, sealhulgas ühe penalti, mille ta lõi postipuutega mööda. Penalti määrati selle eest, et pall tabas karistusalas Mihkel Ainsalu kätt.

Thomas Agyepong keerutas 35. minutil palli tagumisse alanurka, viies Paide 2:0 ette. Levadia reageeris vaheajal topeltvahetusega ning alustas teist poolaega kõva survega. Juba 55. minutiks oli tablool tänu kahele edukale standardolukorrale viigiseis.

Levadia esimese tabamuse sepistas nurgalöögi järel vasaku jalaga Mihkel Ainsalu. Teise palli lõi Abdul Razak Yusif peaga oma väravasse.

Levadia läks juhtima 73. minutil, kui Joao Pedro saatis karistusala tagant löögi posti kõrvale. Lõppseisu vormistas üheksa minutit hiljem vasakkaitsja Michael Schjönning-Larsen, kes murdis palliga vasakult äärelt karistusalasse ja lõi selle postipõrkega sisse.

Eesti rekordkarikavõitja Levadia teenis karikavõidu juba 11. korda.