VAATA JÄRELE: Vapralt võidelnud Elva jäi kodus raskesse, aga mitte võimatusse seisu (27)

Premium liiga esimeses üleminekumängus alistas FC Kuressaare võõrsil penaltist FC Elva.

Elva võitis viimasest üheksast Esiliiga kohtumisest seitse, kuid sai viimases liigamängus Maardu Linnameeskonnalt hea õppetunni. Täna oldigi mänguks selgelt paremini häälestatud ja alguses suudeti pika sõidu ette võtnud saarlasi suruda. Paul-Feliks Frei suutis suluseisust korra ka võrku sahistada.

Avapoolaja lõpp kuulus aga Kuressaarele ja tabloole muudatusi toonud sündmused toimusid teise poolaja alguses Elva värava all. Sander Lahe karistuslöögile pani Martin Thomson käe vahele ja järgenud penalti realiseeris Laht ise külmavereliselt.

Kui mängida jäi 20 minutit, muutus kodumeeskonna seis veel kehvemaks - palju kollaseid kaarte näinud päeval jagus neid Mihkel Kuresoole kaks tükki, mis tähendas elvalastele vähemusse jäämist. See aga ei murdnud nende võitlusvaimu.

Pigem oli Elva vähemuses isegi domineerivam pool ja neljandal üleminutil sai Ats Joandi nurgalöögi järel palli peaga vabalt suunata, kuid löök kukkus lati peale. Sellest Kuressaarele piisas, et koju 1:0 edu kaasa võtta. Elva peab nüüd võõrsil väravat taga hakkama ajama, kordusmäng peetakse täpselt nädala pärast.

17. novembril kell 13.00 Elva linnastaadionil

FC Elva - FC Kuressaare 0:1 (0:0)
50. pen. Sander Laht

Hoiatused: 25., 72. Mihkel Kuresoo, 49. Martin Thomson, 51. Paul-Feliks Frei, 83. Kaarel Tinn - 39. Reivo Vinter, 41. Sander Viira, 53. Ingmar Krister Paplavskis, 63. Sander Seeman
Eemaldamine: 72. Mihkel Kuresoo
Mänguolud: +3, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 235
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Silver Sepp, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Siim Suurmets

Elva: Arvo Käkk, Mihkel Kuresoo, Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Paul-Feliks Frei (77. Tarvo Timm), Kaarel Tinn (85. Karl Bussov), Deniss Samoilov (77. Veiko Maidla), Nikita Karasjov, Jürgen Kuresoo, Ats Joandi.
Varus: Karl Kruus, Karl Bussov, Remi Kõivik, Tarvo Timm, Veiko Maidla.

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Märten Opp, Sander Viira, Reivo Vinter, Sander Seeman, Karl Ivar Maar (82. Karmo Paju), Oliver Rass (82. Margus Rajaver), Amor Luup, Sander Laht, Elari Valmas.
Varus: Karmo Paju, Margus Rajaver, Roland Kütt.

Mängueelsed kommentaarid:

Elva peatreener Veiko Haan: "Tahame pakkuda enda toetajatele ja FC Kuressaarele head ja ilusat mängu. Samas on hoopis olulisem tulemus ja seda lähemegi püüdma."

Kaitsja Martin Thomson: "Vot see on vinge! Au ja kiitus kogu võistkonnale, treenerile, taustajõududele ning fännidele imelise hooaja eest. Oleme üheskoos juba teinud midagi suurt ning kaotada ei ole mitte midagi. Nüüd on käes aeg, et mängu nautida ning näidata, et kõik on võimalik!"

Kuressaare peatreener Jan Važinski: "Ees on selle aasta kaks kõige tähtsamat mängu. Vastane FC Elva on näidanud viimasel ajal väga häid tulemusi, nad on distsiplineeritud, oskavad kasutada erinevaid taktikaid. Üleminekumängudes ei ole favoriiti ja meie ettevalmistus oli väga tõsine."

Kaitsja Sander Viira: "Tahame tõestada, et raske hooaeg ei olnud mitte Esiliiga nimel, vaid tahame ka järgmistel hooaegadel Eesti parimatega mängida!"