Levadia mõttemaailma muutnud Rogic unistab ilusast mängust ja pikaajalisest edust, aga klubi nõuab ka tulemusi (7)

Poolkaitsja Juri Tkatšuk alustab Levadias oma teist hooaega. Foto: Brit Maria Tael

Eelmisel hooajal Eestis kõike võitma läinud FCI Levadia seda ei suutnud. Nüüd on nad taas võimsa meeskonna kokku klopsinud, tiitleid proovitakse teenida ilusa mängu kaudu.

2018. aastal õnnestus Levadial täita neljast eesmärgist kaks, aga need olid paraku ka kõige vähemolulised saavutused. Võideti superkarikas ja Evald Tipneri karikas, ent Euroopas takerduti kohe avaringis ja liigas teeniti hõbemedalid.

Peatreener Aleksandar Rogic toonitas tänavuse hooaja eel antud intervjuus korduvalt, et nüüd ei ole eesmärgiks mitte sugugi ainult tiitlite võitmine, vaid õnnestunud mängupilt. See omakorda peaks tooma tulemused endaga ise kaasa. "Edu on muidugi väga oluline, aga ma ei nõustu sellega, et tulemused on kõige tähtsamad. Minu jaoks mitte – kõige olulisem on mängupilt," rõhutas Levadias teist hooaega alustav serblane.

"Ma ei ütle, et me iga päev minu nõutud stiili täita suudame. Pühapäeval see ei juhtunud, sest Kalju ei lubanud meil seda teha," nentis Rogic, kes lisas, et vahet ei ole, kas vastas on Kuressaare, Kalju või Basel, mängida tahetakse alati samamoodi. Eesmärk on vallata palli ja domineerida mänge.

REKLAAM

"Kui palli kaotame, siis jõuame kiirelt kaitsesse, aga palli võitmise korral oleme väravale lähedal. Tahame kogu aeg palli vallata, muidu ei tunne ma end mugavalt. Mängime lühikeste söötudega ja loome võimalusi – vaja on head tehnikat ja korraliku jalgpallikooli tausta. Viis-kuus mängijat peavad sünkroonis õigesti liikuma. See ei ole lihtne ja seepärast on paljud maailma võistkonnad valinud mõne teise tee." Rogic ei soovinud küll enda meeskonda kellegagi võrrelda, aga siiski: "Kui ma valida saaks, võtaksin Pep Guardiola, ent jalgpallitasemelt oleme paraku temast ja Manchester Cityst kolme planeedi kaugusel."

Klubi nõuab ka tulemusi

Klubi tegevjuht Sergei Hohlov-Simson on küll Rogici tööga väga rahul, aga erinevalt treenerist kuulutas ta eesmärgid konkreetsemalt välja. "Uuele hooajale läheme vastu väga positiivse meeleoluga. Eelmise hooaja eesmärke me ei täitnud, sest ei tulnud tiitlit ja Euroopas ei säranud, aga nüüd on uus hooaeg, uus energia, uued ootused, ent samad eesmärgid."

Levadia jahib kindlasti edu ka Euroopas. Foto: Oliver Tsupsman

See tähendab, et Levadia jahib taas kolmest kolme (karikavõit, meistritiitel ja Euroopas edasipääs). Selle jaoks tehti korralik ettevalmistus, mis tipnes Küprosel mängitud Venemaa esiliiga karikavõistlustega. Koosseisu poole pealt sai Levadia end paika lausa ajalooliselt vara.

"Talvega oleme väga rahul. Suur töö on ära tehtud, meeskond on komplekteeritud ja esmakordselt klubi ajaloos nii kiirelt. Uued lepingud sõlmisime mängijatega juba sügisel ning viimased mängijad olid kohal jaanuari lõpuks," võttis Hohlov-Simson talve lühidalt kokku.

Meeskonna kapten Dmitri Kruglov käis koos Levadiaga laagerdamas ka eelmisel talvel Türgis ja võrreldes tolle korraga sõnas ta, et nüüd olid vastased teisest puust. "Nagu treener öelnud on, siis eelmine aasta oli selleks hooajaks väga hea ettevalmistus. Arvan, et arenemisruumi on veel väga palju, aga meeskond on hooajaks valmis. Laagris olid tingimused head ja vastased natuke tugevamad kui eelmisel aastal. Kõik said päris palju mänguaega ja ma arvan, et saime vajaliku kogemuse."

Kui eelmisel talvel oli Rogici ülesandeks sulatada kahest meeskonnast kokku üks, siis nüüd sai ta enda varasemat tööd rahulikult jätkata. Oma nägemus on endisel Infoneti treeneril ka sellest, miks oli vaja kõikide vanemate mängijate lepinguid juba novembris pikendada. 

"Oli väga oluline, et nad saaks juba puhkusele minna uue lepinguga. Eesti mängijad on väga raskes seisus, sest neil pole eriti valikuid. Nende ees on leping – allkirjasta või lahku! Aga kuhu nad lähevad? Flora süsteem on Flora süsteem ja siis on veel kaks-kolm klubi, kes suudavad mingitki palka pakkuda. Kõik klubid teavad ja kasutavad seda ära. Need mängijad teevad iga päev rasket tööd ja paljudel on ka perekonnad, kes sellest rahast sõltuvad. Pole aktsepteeritav panna nad olukorda, kus neil pole kaks-kolm kuud lepingut. Ma ei julge tausta ja ajaloo põhjal rääkida, aga praegu on Levadia väga korrektne klubi. Palgad saabuvad minuti pealt õigel ajal."

Tuttavad liitujad

Tähtsamatest nimedest on eelmise hooaja järel klubist lahkunud Roman Debelko, Cem Felek ja Muamer Svraka. Tagasi tulid vanad sõbrad Artur Kotenko, Marek Kaljumäe ja Joao Morelli. Lisaks neile uute mängijatena venelane Jevgeni Ossipov ja ukrainlane Jevgen Budnik. "On sada protsenti kindel, et uued mängijad toovad meile seda, mis meil puudu oli. Mitte isegi niivõrd mängukvaliteeti, aga nad on mentaalselt küpsed ja täpselt sobivate iseloomuomadustega mängijad. Ma olen oma meeskonnaga väga rahul," kinnitas Rogic.

Aleksandar Rogic on Eestis juba poolteist aastat töötanud. Foto: Brit Maria Tael

Sama kinnitas ka Hohlov-Simson, kelle sõnul on lisaks teistele ka ukrainlased hästi meeskonda sulandunud. "Ma olen nendega suhelnud ja neid eemalt näinud. Kõik sobivad väga hästi kollektiivi. Kaljumäed, Kotenkot ja Morellit teadsime juba varem, aga oleme ka uute meestega rahul. Samas näitab hooaeg, kui kõrgelt me neid reaalsuses hinnata saame."

Varasemalt lisaks Euroopale nii Aafrikas kui ka Aasias treenerina töötanud Rogic kirjeldas, kuidas ta proovib klubi suunata pikaajalise edu rajale. Kokkuvõttes tuleb seega tekitada sümbioos tänase ja homse edu vahel. "Ma tean, et mõnes väiksemas liigas võiks hakkama saada ka vähema tööga, aga ma ei aktsepteeri seda. Ma ei aktsepteeri ka seda fakti, et Eesti jalgpallurite tehniline pagas ei luba mängida positsioonimängu.

Nii mõndagi saaks lühiajaliselt kiiremini teha, aga ma võtsin riski. Ainult lühiajaline edu pole mõistlik – ma proovin luua baasi ja tegutseda pikaajalise edu nimel. Nii saavutame organisatsiooni, kus on logistika, fännid ja raha, millega saab investeerida tulevikku. Ma arvan, et esimese aastaga muutsin ma veidi klubi juhtkonna mõttemaailma, kuidas jalgpalliklubi vedada. Tundub, et kõik on selle üle väga õnnelikud. Me liigume edasi," lubas ta.

Foto: Jana Pipar / EJLMeeskonna staar - Sergei Lepmets

Eesti liigas pole just kuigi tihti selle rubriigi esindajateks väravavahid, aga Levadia meeskonna suurimaks talismaniks võib vaieldamatult pidada nende kiiprit.

Eelmisel hooajal tegi Lepmets Premium liigas kaasa kõik minutid ning valiti ka liiga parimaks väravavahiks. Kõige krooniks tegi ta esimesed mängud ka Eesti rahvuskoondises ning tõenäoliselt tõusis tänaseks päevaks seal suisa esiväravavahiks.

Kapten Kruglovi sõnul tegi Lepmets eelmisel aastal suure arengu. "Sergei on tubli poiss! Ta kuulas kogu aeg, mis temalt nõutakse ja proovis alati kõik ära teha. See õnnestus. Lisaks klubile mängis ta väga väärikalt ka koondise eest - kasutas oma šansid ära ja praegu on tõsi see, et ta on Eesti number üks."

Foto: Jana Pipar / EJL

Marko Lipp. Foto: Jana Pipar

Kellel silma peal hoida? Marko Lipp ja Artjom Komlov

Kui Lipp on Levadia poolehoidjatele juba natuke tuttavam nimi, siis 16-aastane Artjom Komlov värvati sel talvel Legioni ridadest. Kui Aleksandar Rogicil proovis paika panna hooaja eelvaatesse minevat algkoosseisu, siis rotatsioonis oleva 15 mängija sekka pääses kaks nooremat mängijat ning nendeks olid just Lipp ja Komlov.

Lipp pääses algkoosseisu juba superkarikas ning teenis eelmise hooaja lõpus stabiilselt korralikke minuteid. Sel hooajal võib peagi 20. sünnipäeva tähistavalt keskkaitsjalt oodata tõelist läbimurret.

Komlovi tituleeris serblane aga üheks Eesti suurimaks talendiks, kes lõi Küprose treeninglaagris juba ka esimese värava. "Kui näen kedagi temasarnast, eriti siin Eestis, kus ei ole nii palju noori ja andekaid mängijaid, siis muidugi ma ei oota hetkegi ja annan talle kohe veidi mänguaega," ütles Rogic hiljuti.

Suurim küsimärk - kuidas saadakse hakkame võidukohustusega?

Flora ja Kalju ees peetakse sel talvel just Levadiat suurimaks tiitlisoosikuks ning otsustavatel hetkedel hakkab kindlasti mängima vaimne pool.

Eelmisel aastal mängiti tiitel maha varasügisel, kus vahe Nõmme Kaljuga kärises liialt suureks. Seejärel mängiti pingevabalt ning lõpuks tehti koos Floraga nõmmekate jaoks olukord isegi ärevaks. Ka Kruglov sõnas, et olnuks hooaeg pikem, siis oleks nad ehk veel meistriks tulnud.

Rogic on end näidanud targa ja professionaalse treenerina. Kuidas teha sel aastal nii, et ei tekiks mõõnaperioodi ja jätkuks vaimset tugevust lõpuni välja purjetada?

Tallinna FCI Levadia
Peatreener: Aleksandar Rogic
Abitreenerid: Vladimir Vassiljev ja Marko Savic
Väravavahtide treener: Ain Tammus
Fitness-treener: Marko Drekalovic
Kapten: Dmitri Kruglov
EJL-i stipendiaadid: Armands Aparins, Moorits Veering, Marko Lipp, Mark Edur, Mark Oliver Roosnupp, Alex Roosalu
Eelarve: 1 100 000 eurot
Koduväljakud: Sportland Arena ja A. Le Coq Arena
Meeskonna värvid: roheline ja valge
DuubelvõistkondTallinna FCI Levadia U21 (Esiliiga)
Kodulehtfclevadia.ee
Esimene mäng: 9. märtsil kell 16 vs. JK Tallinna Kalev (Sportland Arenal)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 31. märtsil kell 13 vs. Maardu Linnameeskond (Sportland Arenal)

Koosseis:

Väravavahid:  Sergei Lepmets, Armands Aparins, Artur Kotenko.
Kaitsjad: Marko Lipp, Igor Morozov, Dmitri Kruglov, Markus Jürgenson, Moorits Veering, Jevgeni Ossipov, Martin Käos, Igor Dudarev, Maksim Podholjuzin.
Poolkaitsjad: Juri Tkatšuk, Rasmus Peetson, Joao Morelli, Gando Biala, Kirill Nesterov, Cristofer Kuusma, Timur Bulavkin, Daniil Petrunin, Marek Kaljumäe, Devid Lehter, Mark Oliver Roosnupp, Pavel Marin, Igor Žurahhovski.
Ründajad: Jevgen Budnik, Nikita Andrejev, Erik Utgof, Artjom Komlov, Anton Krutogolov, Karl Rudolf Õigus.

Eeldatav algkoosseis:

FCI Levadia eeldatav algkoosseis - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Jevgen Budnik (Ukraina ründaja, PAS Lamiast) sõlmis kaheaastase lepingu.
Marek Kaljumäe (poolkaitsja, Kemist) taasliitus Levadiaga.
Artjom Komlov (ründav poolkaitsja, Legionist) liitus klubiga
Artur Kotenko (väravavaht, Transist) sõlmis klubiga aastase lepingu.
Pavel Marin 
(poolkaitsja, Kokkola KPV-st) naasis laenult.
Joao Morelli (Brasiilia ründaja, Ituanost) sõlmis kaheaastase lepingu.
Jevgeni Ossipov (Venemaa keskkaitsja, Trakaist) sõlmis aastase lepingu.

Välja:

Roman Debelko (Ukraina ründaja) ei jätka klubis.
Cem Felek
 (Saksamaa ründav poolkaitsja) siirdus Soome klubisse Kuopio Palloseura.
Roman Nesterovski (kaitsja) lahkus klubist.
Muamer Svraka (Bosnia ja Hertsegoviina poolkaitsja) ei jätka klubisliitus Birkirkaraga (Malta).
Markus Vaherna (poolkaitsja) läks Kalevisse laenule.

Hooajaeelsed mängud:

12.01. JK Narva Trans (PL) - Tallinna FCI Levadia 0:1 (Tkatšuk)
18.01. Talinna FC Flora (PL) - Tallinna FCI Levadia 0:0
26.01. Tallinna FCI Levadia - Nõmme Kalju FC (PL) 2:1 (Budnik, Andrejev)
01.02. Tallinna FCI Levadia - Tartu JK Tammeka (PL) 5:0 (Andrejev, Podholjuzin 2, Žurahhovski, Utgof)
09.02. Kurski Avangard (RUS) - Tallinna FCI Levadia 0:1 (Roosnupp)
12.02. Tallinna FCI Levadia - Moskva Spartak II (RUS) 0:1 
15.02. Voroneži Vakel (RUS) - Tallinna FCI Levadia 2:1 (Žurahhovski)
18.02. Jekaterinburgi Ural (RUS) - Tallinna FCI Levadia 0:5 (Kaljumäe, Podholjuzin, Nesterov, Komlov, Peetson)
21.02. Tšertanovo (RUS) - Tallinna FCI Levadia 3:0* (Žurahhovski, Morelli, Lipp)
03.03. Nõmme Kalju FC (PL/SK) - Tallinna FCI Levadia 3:2 (Žurahhovski, Nesterov)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; RUS - Venemaa; SK - superkarikas.

* - Avapoolajal vähemusse jäänud Levadia soovimatuse tõttu mängu üheksakesi jätkata kanti tabelisse Tšertanovo 3:0 võit, kuid esimese poolaja oli Levadia võitnud 3:1.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Joogic   •  
(2001:7d0:4d02:8e80:485.***)
Enam kui kindel et hooaja viimases mängus Rogic seda meeskonda enam ei juhenda
Bob   •  
(213.184.40.***)
Arvad, et läheb Real Madridi?
rogic joogic jobu.ic   •  
(91.129.110.***)
eesti keelt ei oska,vene keelt ei oska,tema inglise keele saavad aru ainult hiinlased...
kuhu vaatab Tooomusk?
Vis kuradi jalgpall?
Ta kodus mängis rahvapalli....siis tuli eestisse päevitama, edaspidi on teada...
Svejk   •  
(213.184.40.***)
Milleks keeleoskus? Piisab ainult rõvedast sõimust serbohorvaadi keeles ja kutid jooksevad kuhu vaja.
Aivar   •  
(81.185.174.***)
Levadia = hoorad
Jah   •  
(37.157.101.***)
Arvan ka mina, et Rogic saadetakse veel enne suve minema. Klubi põhimõte võita on super, kui treener läheb mängu nautima, siis on jama.
Kahju, kuid Levadia kaotab Rogiciga. Mees naudib ennast ja oma lemmikuid. See ongi saatuslik.
ROOTSI KUNN   •  
(125.27.58.***)
Väga huvitav oleks lugeda ka näiteks ,kui suur on erinevate sponsorite panus meeskonna eelarvesse ja seda mitte ainult Levadia , vaid ka Flora ja Kalju puhul. Väiksematest klubidest me loeme tihti ,et sõlmiti peasponsoriga või mõne väiksema toetajaga leping aga suurte puhul on kõik ,kuidagi väga salajane .
Flora eelarves oli eraldi välja toodud põhimeeskonna eelarveks 1 mln. ja kogu klubi vist oli 2 mln. ,mis siis Levadial on ? 500 000 või polegi neil enam noortetööd ?

Sisene
KOONDISLANE KOLIB OOKEANI TAHA
Flora ja Eesti koondise poolkaitsja Lillemäe siirdub USA-sse
MEDALIMADIN
Luup peale | Peatreener Vassiljevi versioon Guardiola leiutisest tõi Levadiale purustava võidu  (galerii!)
ITAALIA
KLAVAN VS IBRAHIMOVIC
Intervjuu | Sander Post ajakirjanduse apsudest, esineliku jõukohasusest ja edu saladusest
PÕNEVAT
 
Piletita maailma kõige kiiremini keerleval karussellil
VÄLISMAA
Piletita maailma kõige kiiremini keerleval karussellil (3)
Jorge Jesus võitis Flamengoga rohkem tiitleid kui sai kaotusi ja jättis lahkudes viiekordse maailmameistri kõverpeeglisse põrnitsema.
SOCCERNET TV
RISTNURK
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
15
13
1
1
40:11
40
2.
Nõmme Kalju FC
15
9
2
4
28:10
29
3.
Tallinna FCI Levadia
15
8
3
4
37:23
27
4.
Paide Linnameeskond
15
9
0
6
32:20
27
5.
Viljandi JK Tulevik
15
8
0
7
22:26
24
6.
Tartu JK Tammeka
15
4
4
7
15:24
16
7.
JK Narva Trans
15
4
4
7
18:22
16
8.
FC Kuressaare
15
4
3
8
15:26
15
9.
Tallinna JK Legion
15
2
4
9
7:23
10
10.
JK Tallinna Kalev
15
2
3
10
8:37
9
VIIMASED PILDIGALERIID
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • E, 19.00 PJK - Flora (karikavõistlused)
  • N, 20.30 Vaprus - United (Esiliiga)
  • R, 19.30 Flora - Kuressaare (Premium liiga)
  • L, 14.00 Lootos - Vaprus (naiste meistriliiga)
  • P, 13.00 Paide - Kalev (Premium liiga)
  • P, 19.00 Tammeka - Levadia (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
40
Nõmme Kalju FC
29
Tallinna FCI Levadia
27
Paide Linnameeskond
27
Viljandi JK Tulevik
24
Tartu JK Tammeka
16
JK Narva Trans
16
FC Kuressaare
15
Tallinna JK Legion
10
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK