Luup peale | Kalevi nukker seeria sai Kuressaares läbi, püsimajäämine endiselt keeruline ülesanne (galerii!) (1)

Premium liigas viimasel tabelireal olev Tallinna Kalev saavutas 23. voorus võõrsil Hannes Anieri väravast Kuressaare üle 1:0 võidu, astudes sammu üheksandale kohale lähemale. Lootus püsib.

Võitlusliku mängu (eriti esimesel poolajal) ainus värav sündis kümmekond minutit enne poolajavilet, kui Reinhard Reimaa sai Kalevi paremal äärel kätte Kuressaare väravavahi Magnus Karofeldi söödu, mängis seejärel seinasöötu Tanel Tambergiga ning andis suurepärase tsenderdusse Hannes Anierile, kes lahendas väravavõimaluse külmavereliselt. 1:0 Kalevile. Kuressaarel eriti palju väravavõimalusi ei tekkinud. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kalevi nukker seeria sai läbi

Kalevi kaotusteseeria oli enne mängu Kuressaarega kaheksamänguline. Kalev oli viimased 17 mängu võiduta - nende jooksul saavutati ainult kaks punkti, sealhulgas viik Kuressaarega. See nukker seeria on nüüd läbi. Kuressaare on nüüd võiduta olnud kuraditosin kohtumist järjest.

Tegu oli tänavu suvel Liivo Leetmalt peatreeneritooli endale haaranud lätlase Dmitrijs Kalašnikovsi esimese võiduga Kalevi juhendajana. Esimene töövõit on Kalašnikovsil nüüd saavutatud. Kas tuleb teine, kolmas, neljas ... Kalev jääb Premium liigasse püsima?

2. Seitse on parem kui kümme

Hannes Anier ütles mängujärgses intervjuus Soccernet.ee-le, et tabeliseisu vaadates ei ole rõõmustamiseks üleliia ruumi, sest Kalev on kaugel-kaugel maas, kuid treenerid ja mängijad ei ole usku kaotanud. Eesmärk on Preimum liigasse püsima jäääda. Lootus püsib, sest matemaatiliselt pole Kalev aste madalamale veel langenud, kuid püsimajäämine on keeruline ülessanne.

Eile kaotas Kalev üheksandal kohal olevale Kuressaarele kümne punktiga. Täna kaotab Kalev Kuressaarele seitsme punktiga. Kuuendat kohta jahtivad Tallinna Legion on kaheksa ja Narva Trans üheksa punkti kaugusel. Punktivahed on suured, aga kui meeskond saab võidust Kuressaare üle usku ja motivatsiooni juurde, siis on kõik võimalik.

3. Kuressaarel olid mängukeelud

Kuressaare poolel ei mänginud mängukeelu tõttu Silver Alex Kelder, Rasmus Saar, Sander Seeman ja Joonas Soomre. Hiljuti koroonaviirusesse nakatunud inimesega kokku puutunud, misjärel isolatsioonis olnud Märten Pajunurm oli pingil ning tuli teisel poolajal.

Soomre mittemängimine oli tõenäoliselt peamine põhjus, miks Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski tegi koosseisus mitmeid vangerdusi. Paremal äärel alustas Michael Schjönning-Larsen, keskkaitses Ranon Kriisa, Rauno Tutk ja Mairo Miil, vasakul äärel Oliver Rass. Sören Kaldma mängis seekord keskpoolkaitses.

4. Mängu parim - Hannes Anier

Kalevil on tänavusel hooajal olnud probleeme väravavõimaluste tekitamise ja nende realiseerimisega, kuid hea märk on Hannes Anier, kes on sattunud suurepärasesse hoogu. Kuressaare vastu skoorinud Anier on nüüd Kalevi eest löönud seitse väravat, olles selles arvestuses klubi edukaim väravakütt. Anieron viimase nelja mänguga löönud kolm väravat.

Anier rassis Kuressaares algusest lõpuni ja rassis eeskujulikult. Lisaks võiduväravale tekitas ründaja palju võimalusi nii endale kui meeskonnakaaslastele. Kuressaare kaitsjad olid tema pidurdamisega hädas, ent sellegipoolest polnud Anier sajaprotsendiliselt rahul. "Oleksinud võinud tekkinud väravaolukordi paremini lahendada. Oleksin kindlasti paremini saanud."