Luup peale | Kalju ja Legion tüürisid igava avapoolaja järel mängu viigisadamasse (1)

Tagantjärele peetud Premium liiga 19. vooru kohtumine Nõmme Kalju ja TJK Legioni vahel lõppes 1:1 viigiga. Väljakuperemehed asusid kohtumist Pedro Victori väravast juhtima, kuid Deniss Vnukov seadis penaltipunktilt jalule viigi. Kalju lõpetas kohtumise ka vähemuses, kuna üleminutitel teenis punase kaardi Ivan Lobai.

Kohtumise avapoolaeg kulges pea ühegi ohtliku väravavõimalusteta, esimesi mingitki ohtu kujutanud lööke tuli oodata ligi pooltunni täitumiseni. Initsiatiiv oli siiski väljakuperemeeste käes, kuid midagi väga ohtlikku ei suutnud luua kumbki meeskond.

Avaväravat tuli oodata 70. minutini, kui Kalju keskväljamees Amir Natho palli karistuslöögist kasti tsenderdas ning brasiillane Pedro Victor selle Pavel Londaku nina eest peaga väravasse koksas. Legion ei jätnud aga jonni ning 81. minutil teenis vahetusest sekkunud Albert Prosa penalti, mille realiseeris Deniss Vnukov. Kohtumise üleminutitel teenis ilmse väravavõimaluse ärahoidmise eest punase kaardi Kalju ukrainlasest keskkaitsja Ivan Lobai. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Neutraalsele jalgpallisõbrale äärmiselt ebaatraktiivne avapoolaeg

Avapoolaja esimeses pooles ei suutnud kumbki meeskond sooritada ühtki väravat ohustanud pealelööki. Initsiatiiv oli küll veidi enam Kalju käes, kuid Legioni kaitseliinist nad läbi murda ei suutnud. Esimese poolaja teises pooles muutus mäng küll veidi avatumaks ja tekitati ka mõningaid võimalusi, kuid väravani (ja tegelikult ka supervõimalusteni) ei jõutud.

Kokku võetuna - neutraalsete jalgpallisõpradena antud matši jälgima tulnud inimestel avapoolaja järel rõõmust lakke hüppamiseks just põhjust polnud. Nende õnneks oli aga teine poolaeg teist nägu ning ohtlikke olukordi jagus märksa rohkem, kui esimesel 45 minutil.

2. Kalju kaotas teisel poolajal initsiatiivi

Esikolmikusse kuuluv Kalju oli üleminekumängudest pääseda lootva Legioni vastu enne kohtumise algust selge soosik. Legioni peatreener Deniss Belov on varasemalt öelnud, et nemad lähevad võitma igat mängu ja vastase tabelikohast end heidutada ei lase ning täna nad selle lause tõesust ka näitasid. Legion suutis teist poolaega väga hästi kontrollida ning Kaljule näidati korralikult hambaid, mis lõpuks ka viigi tõi.

Lisaks oli Legion lõpuminutitel väga lähedal ka mängu võidusadamasse tüürimisel, kuid Ivan Lobai hoidis ilmse väravavõimaluse punase kaardi hinnaga ära. Siiski on päevselge, et Kalju pidanuks esimesel poolajal haaratud initsiatiivi paremini hoidma ning ehk ka juba avapoolajal esimesena skoori tegema.

3. Võitluslikkust mängus tegelikult oli

Kõrvaltvaatajana ei saa väita, nagu meeskonnad läinuks avavilest saati platsile igavat mängu mängima. Võitluslikkusest puudu ei tulnud ja mängijad näitasid võidutahet, kuid ohtlike löökideni lihtsalt ei jõutud. Küll aga tekkis kahevõitlustes palju (mängijate tervise perspektiivist) ohtlikke olukordi ning kohtumise vältel pidid mõlemad võistkonnad teatud hetkedel ka sunnitud vahetusi tegema.

Mängu jooksul tehti kokku viis vahetust, millest kolm olid sunnitud, neist kaks juba avapoolajal. Antud numbrid näitavad, et meeskonnad tahtsid seda mängu võita ükskõik mis hinnaga, kuid nagu juba öeldud - lihtsalt ei suudetud tekitada piisavas koguses ohtlikke väravavõimalusi.

4. Mängu parim - Kaspar Paur

Mängu parima leidmine sedavõrd võitluslikust mängust, nagu täna näha võis, ei ole teps mitte lihtne ülesanne. Kalju vasakäär aga võitles mitme mehe eest ning oli ka tekitatud ohtlikest olukordadest enamuse sünni juures, selle eest temale täna mängu parima tiitel.