Luup peale | Kas kodust kindluse teinud Matrossovile terendab koondisekoht? (0)

Kuigi Premium liigas mängiti ka eile jalgpalli, siis algas 19. voor täna (eile pidasid FC Flora ja TJK Legion ette 23. vooru kohtumise), kui Narva Trans ja FC kuressaare 0:0 viiki leppisid.

Enam-vähem korralikke võimalusi jagus mõlemale poolele, aga liiga hiilgavaid mitte. Pärast mängu tunnistas Kuressaare ründaja Sander Laht ka ise, et pealtvaatajatele see ilmselt kõige põnevam mäng ei olnud.

Sel hooajal on nüüd Premium liigas 0:0 viik mängitud välja viiel korral. Varasemalt on sellega hakkama saanud paarid Legion - Kalev, Kuressaare - Legion, Legion - Trans ja Flora - Tammeka. Ehk siis nii Transi kui Kuressaare jaoks oli see hooaja teiseks 0:0 viigiks. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Arseni Kovaltšuk on mängumees

Arseni Kovaltšuk kerkis pildile juba kolm hooaega tagasi, kui kõigest 16-aastase mängijana Premium liigas 13 mängu kirja sai. Järgmisel hooajal võitles ta end veelgi enam rotatsiooni sisse, ent eelmisel hooajal vigastas ta aprillis raskelt põlve ja hooaeg saigi läbi. Tänavu on ta vaikselt enda mängukindlust taastanud ja nüüd sai esimest korda kirja 90 minutit.

Kovaltšuk on jätkuvalt alles 19-aastane, aga juba tulest ja veest läbi käinud. Täna näitas ta paremal äärel suurepärast teravust ja mängunälga. Teise poolaja alguses hoolitses ta ühe mängu ohtlikeima võimaluse eest, kui tema tsenderduse Magnus Karofeld klaarima pidi. Avapoolajal noolis mees ka penaltit, kuid Eiko Saar seda ei andnud. "Esimesel poolajal teenis Arseni minu arvates penalti, aga liiga palju on hakanud neid otsuseid meie kahjuks minema," tõdes paremkaitsja Martin Käos pärast mängu.

2. Matrossov koondisesse? Juba üsna reaalne

Pealtnäha tundub päris veidrana, et hooaega Narva Transi varumehena alustanud Aleksei Matrossov võiks tähtsateks valikmängudeks Karel Voolaidilt koondisekutse teenida, aga see pole enam üldse ebareaalne.

Asjalood on läinud nii, et Eesti koondise tavapärane väravavahtide kolmik ühel või teisel põhjusel koondist septembris ilmselt esindada ei saa. Ainsana on veel lahtine Matvei Igoneni saatus, kuid tema sai eile vigastada ning pigem ilmselt koondisesse tulla ei saa. Sergei Lepmets teatas kevadel karjääri lõpetamisest ja keegi pole Levadiale 15 000 eurot maksta soovinud. Mihkel Aksalu pole sel aastal jalgpalli mänginud. Marko Meerits ei saa koondisega liituda koroonaviiruse tõttu, samal põhjusel ei saatnud Voolaid kutset ka Karl-Romet Nõmmele.

Niisiis on Karl Jakob Heina ja Karl Johan Pechteri taga kolmas koht justkui vaba ja Matrossovi kandidatuur peaks olema üsna tõsine. Transi esikindaks kerkis mees 30. juunil ja koduplatsil pole tema selja taha suudetud lüüa 540 minutiga mitte ühtegi palli. Premium liiga puurilukkude seas on variantideks veel 40-aastane Pavel Londak, "mind pole mõtet enam koondisesse kutsuda" lause välja öelnud Artur Kotenko, Paide puurilukk Mait Toom, Kalevi mees Karl Andre Vallner ja Kuressaare esikinnas Magnus Karofeld.

3. Mängu parim - Arseni Kovaltšuk

Kui paljude teiste jaoks oli see tavaline reamäng, siis Kovaltšuki kehakeelest peegeldus hästi, kui oluline kohtumine see tema jaoks individuaalses plaanis oli. Preemiaks ka mängu parima tiitel!